Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
07.08.2014 Autors: LNB

 

Projekts "Izzināsim un baudīsim "Dvēseles veldzes dārzu" Ziemupē"

No šī gada 1. augusta sākam realizēt jaunu projektu „Izzināsim un baudīsim „Dvēseles veldzes dārzu” Ziemupē” (Nr.5.2./2014-79), kuram grantu piešķīris nodibinājums „Borisa un Ināras Teterevu fonds”.  Projektu līdzfinansē Pāvilostas novada dome
Šī projekta darbība notiks lauku vidē sociālās rehabilitācijas  un izziņas centrā „Dvēseles veldzes dārzs”, Vērgales pagastā, Pāvilostas novadā un Liepājas Neredzīgo biedrībā, Ganību ielā 197/205, Liepāja.

Projekta īstenošanas laiks: 
01.08.2014.-31.08.2015.

Projekta mērķis: 
Organizēt kompleksu nodarbību ciklu 55 cilvēkiem ar redzes un kustību invaliditāti, jaunu prasmju un iemaņu apgūšanai, kvalitatīvai brīvā laika pavadīšanai, un, kopā ar 25 biedrības brīvprātīgajiem, izveidot Sajūtu parku, Garšaugu un Baso pēdu takas Ziemupē. 

Projekta aktivitātes un pasākumi: 
1. Aktivitāte - „Dabas un dārza darbi” -  
cilvēki ar invaliditāti tiks iesaistīti aktivitātē – projekta vadītāja asistenta un dārznieka vadībā tiks stādīti, kopti, laistīti dekoratīvie un kultūraugi, vienlaikus tos iepazīstot, tiks ievākta raža – kaltēti garšaugi un tējas, žāvēti āboli, saldētas un vārītas ievārījumos ogas, novākti un ieziemoti dārzeņi. Novāktā raža tiks izmantota kopīgo ēdienreižu gatavošanā.  2015. gadā aktivitātes „Dārza un dabas darbi” turpināsies – apkārtnes uzkopšana, augsnes sagatavošana, augu mēslošana, zaru izzāģēšana, stādīšana, sēšana, putnu vērošana un klausīšanās u.c.
 
2. Aktivitāte - Sajūtu parka,  Garšaugu un baso pēdu takas izveide -  
centrā „Dvēseles veldzes dārzs” Ziemupē, kurā ar visām piecām maņām izbaudīt un iepazīt dabu visā tās krāšņumā būs iespējams ikvienam cilvēkam ar invaliditāti, senioriem no Kurzemes un visas Latvijas, kā arī skolēniem un ģimenēm ar bērniem. Tiks ierīkoti celiņi ar dažādu segumu, puķu dobes – augstās un zemās, stādītas daudzgadīgās puķes, augļu koki un krūmi, garšaugi, sēts un kopts zāliens, ierīkots žogs ap augļu dārzu, tīrīta parka teritorija, veidotas atpūtas vietas un soliņi.
 
3. Aktivitāte - Projekta vadība, starpaktivitāšu un publicitātes nodrošināšana – 
Rudens/ziemas sezonas aktivitātes - klūdziņu pīšana (dažādu sadzīves un dekoratīvo priekšmetu izgatavošanas apguve), mājturības un saimniecības darbu veikšanas iemaņu apguve un fiziskās aktivitātes svaigā gaisā – pārgājieni, nūjošana (nodarbības notiks gan rehabilitācijas centrā „Dvēseles veldzes dārzs”, gan Neredzīgo biedrības telpās Liepājā), izglītojošās aktivitātes - lekcijas, koncerti, galda spēļu turnīri u.c. redzesloka paplašināšanai un dzīves kvalitātes uzlabošanai. 


Vairāk informācijas par šo projektu: 
www.redzigaismu.lv/lat/projekti/projekts-izzinasim-un-baudisim-dveseles-veldzes-darzu-ziemupe-1/ Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.