Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
03.01.2013 Autors: LNB

       Jau aizritējis gads, kā Liepājas Neredzīgo biedrība sāka īstenot Eiropas Sociālā fonda projektu „Cilvēk, nepaliec malā - iesaisties!” (Nr.1DP/1.4.1.2.4./11/APIA/NVA/024). Gada sākums, janvāris ir tas mēnesis, kas ļauj mums izvērtēt, kā pa šo laiku ir klājies. Aiz muguras gadumija, aizsteidzies klusais Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kas projektā iesaistītajiem mērķa grupas dalībniekiem ir bijis gana darbīgs periods. Floristikas, klūdziņu pīšanas, ādas apstrādes un filcēšanas nodarbībās ir tapušas dažādas dāvaniņas gan saviem tuvākajiem, gan darbiņi, ko plašākam apmeklētāju lokam, mērķa grupas dalībnieki bija sarūpējuši izstādes iekārtošanai, Liepājas Neredzīgo biedrības telpās. Izstādi bija iespējams aplūkot, ne tikai Liepājas Neredzīgo biedrības darbiniekiem un biedriem, bet arī citiem interesentiem. Mērķa grupas dalībnieku rīkotā izstāde tika atklāta ar projekta vadītāja Māra Ceiruļa ievadvārdiem, par to, ka gada laikā biedrības biedriem klāt piepulcējušies astoņdesmit dažāda vecuma - pensijas, pirmspensijas vecuma cilvēki un cilvēki ar funkcionāla rakstura traucējumiem. 
      Pats svarīgākais, ka visi šie minētie mērķa grupas dalībnieki spēj būt kopā, viņi iesaistoties šai projektā, kā paši saka, ir ieguvuši sev līdzās labus draugus, domubiedrus, skolotājus, ieguvuši pārliecību paši saviem spēkiem – nākt, darboties un pierādīt sevi. Un, ja reizēm, kas neizdodas tik labi kā gribētos, vienmēr līdzās ir un būs skolotājs, kas iedrošinās vai pamudinās ar labu vārdu. Šeit varētu minēt ikvienu nodarbību vadītāju, kurš katru no šiem cilvēkiem gaida kā vienīgo, kā svarīgāko. Sociālās rehabilitācijas programmas modulī „Dzīves skola”, ikvienam dalībniekiem tiek dota iespēja izteikties un rosināt diskusiju par kādu sociālās jomas aktualitāti. Omu nereti uzlabo arī kāda pašu kopīgi nodziedāta dziesma. Datora nodarbībās iegūtās zināšanas ļauj šiem mērķa grupas dalībniekiem tālāk darboties patstāvīgi, jau dziļāk iepazīstot interneta vidi un virtuālo pasauli. Klūdziņu pīšanas, floristikas, mājamatniecības, rokdarbu, ādas apstrādes un filcēšanas nodarbības ir tās, kurās mērķa grupas dalībniekiem tiek dota iespēja izmēģināt savu roku veiklību, iegūt vēl aizvien jaunas un jaunas zināšanas gan adīšanas un tamborēšanas tehnikā, gan groziņu pīšanā un dekoru gatavošanā, gan mājamatniecībā, iegūstot teorētiskas un praktiskas zināšanas par remontdarbiem, galdniecību un santehniku.
       Sports ir tas, kas mērķa grupas dalībnieku vārdiem sakot - „neļauj novecot”. Kopīgas pastaigas, pirts izbraucieni un baseins, ne tikai stiprina viņu veselību, bet dod kopā būšanas prieku, būt starp saviem vienaudžiem un domubiedriem.
      Tādēļ arī šajā gadā, turpinot projektā iesāktās aktivitātes, gribam, lai tas būtu neaizmirstams laiks ikvienam projektā iesaistītam mērķa grupas dalībniekam, kas ticis pavadīts šeit - Liepājas Neredzīgo biedrībā.  
      
      
      
         
 
 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.