Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
12.03.2020 Autors: LNB

   
Liepājas pilsētas pašvaldības finansēts
Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekts
“Vērtīga un aktīva katra diena Liepājā”  2020
Nr. 1./20/SOC 


Liepājas Sociālā dienesta darbinieki izglītojās seminārā par emocionālo kompetenci

Liepājas pilsētas pašvaldības finansētā sociālā projekta “Vērtīga un aktīva katra diena Liepājā” (Nr. 1./20/SOC) ietvaros 11. martā Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta darbiniekiem biedrības priekšsēdētājs Māris Ceirulis vadīja semināru par tēmu “Emocionālā kompetence saskarsmē ar cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem”.

Semināra laikā apspriedām tādas tēmas kā emocionālā inteliģence, invaliditātes veidi, diskriminācija, stereotipi un aizspriedumi, inteliģentas valodas un pareizu terminu lietojums, runājot par cilvēkiem ar invaliditāti, praktiski ieteikumi saskarsmē ar cilvēkiem ar redzes invaliditāti. Lai dalībnieki iegūtu pilnvērtīgu izpratni par dzirdēto un gūtu empātisku pieredzi, tika veikti arī dažādi uzdevumi, izmantojot tiflotehniku un palīgierīces, kuras izmanto cilvēki ar redzes invaliditāti.

Lai nostiprinātu teorētiskās zināšanas un palīdzētu semināra dalībniekiem iejusties cilvēku ar redzes invaliditāti ādā, un iegūtu empātisku pieredzi, katram bija jāveic daži praktiski uzdevumi:
•    Klātesošie pielaikoja simulācijas brilles, kas atspoguļo dažādas acu slimības, lai iepazītos ar tām un saprastu, kā cilvēki ar šādiem redzes traucējumiem redz pasauli.
•    Dalībnieki sadalījās pa pāriem. Katram pāra dalībniekam bija jāuzliek acs apsējs – vienam no pāra tiek iedots priekšmets, lai, neredzot to varētu aprakstīt otram dalībniekam, lai tas uzminētu, kas tas ir. Pēc pirmā raunda lomas tika samainītas. Šoreiz skaidrotājs priekšmetu varēja redzēt. Pēc uzdevuma izpildes apspriedām pieredzēto un tika iegūtas interesantas atziņas – kādam bija vieglāk skaidrot neredzot priekšmetu, citam bija vieglāk redzot priekšmetu.
•    Lektors vienai no dalībniecēm iedeva uzdevumu viņu kā neredzīgu cilvēku apsēdināt, lai visi varētu iemācīties, ko vajag un ko nevajag darīt. Nonācām pie secinājuma, ka cilvēks nav jāstumda vai jāvelk, lai apsēdinātu, atliek tikai aizvest līdz krēslam, ļaut pataustīt krēsla atzveltni un cilvēks pats apsēdīsies. 
•    Pēdējā uzdevumā dalībniekiem bija atkal jāsadalās pāros. Abiem no pāra bija jāvelk acu apsēji, taču vienam rokās tika iedots baltais spieķis. Uzdevums bija nokļūt uz kādu no biedrības kabinetiem, cilvēkam ar balto spieķi un apsēju vadot otru no pāra ar apsēju, balstoties tikai uz tausti. Princips – neredzīgs vada neredzīgo. Kaut arī sākumā tas visiem šķita neiespējami, katrs uzdevumu izpildīja veiksmīgi.

Pēc praktiskās daļas dalībnieces dalījās savās sajūtās par dzirdēto un pieredzēto. Viena no dalībniecēm atklāja: “Kad iejūties neredzīgā ādā, tu saproti, cik redze patiesībā ir vērtīga. Tu novērtē, kas tev ir dots.” Ticam un ceram, ka šajā seminārā iegūtā pieredze Sociālā dienesta darbiniecēm palīdzēs ikdienas darbā saskarsmē ar cilvēkiem ar invaliditāti.
Nākamais seminārs par šo tēmu tiks vadīts 18. martā plkst. 11.00 Liepājas Sociālo māju darbiniekiem.
____________________________________________________________________________
Projektu līdzfinansē Liepājas pilsētas pašvaldība. Par saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.

 


Notiek seminārs par Emocionālo kompetenci saskarsmē ar cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem

Notiek seminārs par Emocionālo kompetenci saskarsmē ar cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.