Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
01.09.2017 Autors: LNB

 
  

“Dvēseles veldzes dārzs” turpina attīstīties, piedāvājot arvien jaunas aktivitātes un atpūtas iespējas cilvēkiem ar invaliditāti

No š.g. marta līdz septembra beigām  Liepājas Neredzīgo biedrības sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā lauku vidē ,,Dvēseles veldzes dārzs”, Ziemupē, turpinot domāt par cilvēku ar invaliditāti atpūtas un rehabilitācijas iespējām, ir veiksmīgi tapis projekts – ,,Šodien iesaisties, piedalies un baudi ,,Dvēseles veldzes dārzu”, Ziemupē” (Nr.16-02-AL-13-A019.2202-000024). 
Kā zināms ,,Dvēseles veldzes dārzs” darbojas jau kopš 2015.gada, ar mērķi nodrošināt inovatīvu rehabilitācijas pakalpojumu pieejamību cilvēkiem ar redzes, kustību un cita veida invaliditāti lauku vidē. Līdz šim centra teritorijā ir izveidoti vairāki rehabilitācijas un atpūtas objekti, tostarp, Sajūtu parks, Baso pēdu taka, lapene, tējnīca u.c.
Savukārt šajā vasarā, pateicoties Lauku atbalsta dienesta un Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma ,,Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” finansētajam projektam ir tapuši vairāki jauni pakalpojumi. Centra teritorijā ir uzstādīti 5 āra trenažieri, tai skaitā pielāgoti arī cilvēkiem ar invaliditāti; izgatavoti un uzstādīti 15 laivas formas stacionāri atpūtas soliņi,  izveidots košumkrūmu labirints ar ratiņkrēslā sēdošiem pieejamu segumu,  iegādāti peldēšanai pielāgoti 3 ratiņi, lai peldi centra iespēju robežās pielāgotā peldvietā/dīķī varētu baudīt gan ikviens ratiņkrēslā sēdošais, gan arī vecāka gada gājuma cilvēki. Savukārt, Latvijā kā vēl nebijis inovatīvs rehabilitācijas pakalpojums, domājot par cilvēku ar invaliditāti intelektuālo spēju attīstību, ir izveidots lielformāta figūru spēļu komplekts – ,,Āra šahs un dambrete” ar gandrīz pus metru augstām spēles figūrām. 
Lai arī primāri ikviens no projekta ietvaros tapušajiem pakalpojumiem ir domāts cilvēkiem ar invaliditāti, ilgtermiņā tie būs pieejami cilvēku ar invaliditāti atbalsta personām, kā arī tūristiem un ģimenēm ar bērniem. Tā kā šis ir sabiedriskā labuma projekts, par nevienu no aktivitātēm projekta ietvaros samaksa netiks prasīta.
Projekts īstenots Biedrības "Liepājas rajona partnerības" Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas ietvaros, Lauku atbalsta dienesta un Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma ,,Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” finansiālam atbalstam.
Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē

Rakstu sagatavoja Liepājas Neredzīgo biedrības sabiedrisko attiecību un informācijas pieejamības speciāliste, Sintija Ķeire, 04.09.2017.


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.