Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
22.05.2019 Autors: LNB

A/S “Latvijas valsts meži” finansēts projekts
“Gribu darīt – varu darīt!”
“Sociālās palīdzības programmas ietvaros”
Nr. 7.5./LVM/19/2


Cilvēki ar invaliditāti aktīvi dara dārza darbus un mācās strādāt ar datoru

Jau no aprīļa mēneša sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā lauku vidē “Dvēseles veldzes dārzs”, Ziemupē,  fonda „Ziedot.lv” un A/S „Latvijas valsts meži” finansētā projekta „Sociālās palīdzības sniegšana” ietvaros aktīvi notiek dažāda veida dārza un teritorijas labiekārtošanas darbi cilvēkiem ar invaliditāti un senioriem dārznieces vadībā. 


Dārza darbi

Līdz šim cilvēki darbojušies augsnes sagatavošanā, augu iepazīšanā, dārzeņu sēšanā, augu stādīšanā un mēslošanā, kā arī dobju ravēšanā. Teritorijā esošajā siltumnīcā iestādīti vairāki desmiti tomātu stādu, kā arī dažādi citi veselīgi zaļumi un dārzeņi, kurus varēs baudīt vasaras sezonas plaukumā. Šobrīd iestādītas zemenes un kartupeļi lielajā kartupeļu laukā. Novāktā raža tiks izmantota kopīgu ēdienreižu gatavošanā un izlietota cilvēku ar invaliditāti un senioru vajadzībām. Paralēli dārza darbiem, ir ieguldīts darbs teritorijas labiekārtošanā, lai katram būtu ērti darboties un liels prieks pavadīt savu brīvo laiku Ziemupē. 


Datorapmācības

No š.g. maija Liepājas Neredzīgo biedrībā uzsāktas arī datorapmācības nodarbības. Tā notiek atbilstoši pielāgotā datorklasē gan cilvēkiem ar redzes traucējumiem vai pilnīgu redzes zudumu, gan senioriem, gan cilvēkiem ar cita veida invaliditāti. Katra nodarbība notiek individuāli ar datorapmācības pasniedzēju, kurā cilvēkam māca pamatus strādāt ar dažādām datora programmām, interneta pārlūkiem, sociālajiem tīkliem un saprast, kā meklēt informāciju un izmantot citas tehnoloģiskās iespējas, ko nodrošina dators. Individuālās nodarbības ir daudz efektīvākas par grupu nodarbībām, jo katru cilvēku var apmācīt atkarībā no viņa esošajām prasmēm un vēlmēm, kā arī katru interesējošo lietu var noskaidrot personīgā kontakta rezultātā.  

Abas nodarbības notiks līdz š.g. 30. septembrim vairāku mēnešu garumā, lai cilvēki pilnvērtīgi apgūtu jaunās prasmes un spētu tās īstenot arī savā personīgajā dzīvē. 

Sīkāka informācija par pieteikšanos projekta aktivitātēm Liepājas Neredzīgo biedrībā Ganību ielā 197/205 vai zvanot uz biedrības projekta daļu 26056026 vai 63407141, katru darba dienu no plkst.10:00 līdz 16:00.
____________________________________________________________________________________
Projektu finansē A/S “Latvijas valsts meži” Sociālās palīdzības programma, ko administrē “Fonds “Ziedot.lv”. Par saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība

Bildes no nodarbībām


Cilvēki dara dārza darbus

Cilvēki dara dārza darbus


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.