Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
28.09.2016 Autors: LNB


A/S „Latvijas valsts meži” finansēts projekts
„Sociālās palīdzības sniegšana”
Nr.7.5/LVM/16/10
Liepājas Neredzīgo biedrībā
 
Projekta noslēgums, 2016.gada oktobris

2016.gada  31.oktobrī Liepājas Neredzīgo biedrībā noslēgsies A/S „Latvijas valsts meži” sadarbībā ar fondu “Ziedot.lv” finansētais  projekts - „Sociālās palīdzības sniegšana”. Projekts norisinājās laika posmā no 2016.gada 1.aprīļa līdz 30.septembrim. Savukārt projekta pēdējais mēnesis, š.g. oktobris, tiks veltīts atskaišu sagatavošanai, izvērtējot projektā paveikto. Projekta laikā, sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā lauku vidē “Dvēseles veldzes dārzs” Ziemupē, nodarbību vadītājas – dārznieces vadībā pavisam kopā tika iesaistīti 50 tiešās mērķa grupas dalībnieki - cilvēki ar dažāda veida invaliditāti no Liepājas, Talsiem, Kuldīgas, Grobiņas, Aizputes.
Projekta galvenais mērķis bija cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti nostiprināt pārliecību, ka viņi ir spējīgi apgūt jaunas prasmes un iemaņas - no ņēmēja kļūstot par devēju. Tāpēc, mācoties un strādājot, kopīgi veidojot sociālās rehabilitācijas un izziņas centru lauku vidē „Dvēseles veldzes dārzs”, visu projekta darbības laiku nodarbības “Dārza un lauku darbi” ietvaros notika svaigā gaisā- veicot dārza un lauku darbus. 
Sākotnēji, jau pavasarī, projekta dalībnieki ieguva iemaņas augsnes sagatavošanā, augu mēslošanā, zaru izzāģēšanā, stādīšanā, sēšanā, augu iepazīšanā, klūgu audzēšanā u.c. darbos. Savukārt vasarā dalībnieki ravēja, laistīja un kopīgi veidoja dekoratīvo un kultūraugu stādījumus (zemenes, avenes, augļu dārzu, dārzeņus, klūgas), lai, jau rudenim iestājoties, iemācītos ievākt ražu, novākt un ieziemot dārzeņus. 
Novāktā raža tika izmantota kopīgu ēdienreižu pagatavošanai un izlietota cilvēku ar invaliditāti vajadzībām.
Ikvienam tiešās mērķa grupas dalībniekam iesaistīšanās šajā projekta ir devusi jaunas iemaņas un zināšanas, taču pats galvenais pārliecību - tam, ka  ikviens cilvēks, tostarp, cilvēks ar invaliditāti var būt noderīgs un līdzvērtīgs sabiedrības loceklis. 
 
Projektu finansē A/S "Latvijas valsts meži" sociālās palīdzības programma, ko administrē "Fonds "Ziedot.lv"". 


Virtuvē

Virtuvē

Dārzeņu apstrāde

Dārzeņu apstrāde

Ar traktoru uz sakņu dārzu

Ar traktoru uz sakņu dārzu

Jānis pie šķūņa

Jānis pie šķūņa

Darbs uz lauka dārzā

Darbs uz lauka dārzā

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.