Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
12.08.2016 Autors: LNB

 
Latvijas valsts budžeta finansētā programmas “NVO fonds”
un Liepājas Neredzīgo biedrības projekts “Labie darbi, lai top zināmi!”
Nr.2016.LV/NVOF/PSA/042

2016.gada augusts
Iepazīstinām ar jaunajiem projekta darbiniekiem – 
Sabiedrisko attiecību speciālisti
Sintiju Ķeiri
 
- Labdien.
- Labdien. Saki, kā tevi sauc un ko tu pie mums dari?
- Mani sauc Sintija Ķeire. Strādāju par sabiedrisko attiecību speciālisti.
- Speciāliste, kā tu šeit nokļuvi?
- Jā, šeit nokļuvu?! Nu, redzēju sludinājumu liepajniekiem.lv, internetā, ka ir šāda vakance jauna. Nu un tā kā man ir pieredze darbā mēdijos par sabiedrisko attiecību speciālisti, un tie darba pienākumi ir diezgan līdzīgi, tā es arī izdomāju, ka kaut kas jauns jāizmēģina. Pieteicos! Negaidīju, ka man, pazvanīs, uzaicinās, jau biju biškiņ piemirsusi, ka pieteicos vakancei.
- Normāli.
- Jau bija pagājis labs laiks, mēnesis kaut kur, bet jā - tad arī uzaicināja uz interviju, un tā es te esmu! Izturēju.
- Un pieņēma. Aga, izturēji. Nu, saki, lūdzu, kā tev ir šeit strādāt? Jo šeit mēdz būt cilvēki - nu pilnīgi neredzīgi, cilvēki ar dažādiem citiem traucējumiem, cita veida invaliditāti. Tad, kad tu nāci uz šejieni, vai tu par to domāji vai ne?
- Nu godīgi sakot, protams, pēc darba intervijas un arī pirms tam, informēta biju, ka ir Liepājas Neredzīgo biedrība, bet nevaru teikt, ka man ir prakse ar cilvēkiem ar invaliditāti, tādas prakses nav. Nu protams, tas ir savādāk, bet nu es tiešām nebaidos no izaicinājumiem.
- Nu, drosmīga sieviete. Vai ne?! 
- Vai ne! Pie visa var pierast un iemācīties lietas. Vai es par to domāju nākot šeit? Noteikti, jau piedomāju, jo sabiedrisko attiecību speciālista pienākumos ir galvenais darīt visu, nu reklamēt attiecīgo iestādi vai parādīt to no labākās puses. Un tad, protams, nedaudz jābūt savādākai pieejai, jo nu šī biedrība, šī organizācija ir tāda veida, kas nu ir savādāka. Varbūt ne tāda kā citas, tā ka ir par to jāpadomā.
- Skaidrs. Labi. Tātad, tev ir kaut kas, tu esi strādājusi mēdijos. Kur tu strādāji? Kāda vispār ir tava darba pieredze?
- Pieredze. Tātad, varbūt sākšu ar to, kur es esmu mācījusies.
- Vot, pareizi, tu tak labāk zini, tu tak esi profiņš. 
- Vispār esmu nākusi no Liepājas, esmu dzimusi un augusi šeit.
- Pilsētas meitene.
- Jā! Un mācījos Liepājas 1. Ģimnāzijā, teikšu atklāti, skolas laikā nebija doma strādāt mēdijos, bet nu kaut kas tā, soli pa solim izveidojās, ka bija iespēja pamācīties ārzemēs vienu gadu un izvēlējos tieši studiju programmu mēdijos, un angļu valodu mācījos Anglijā, pēc gada atgriezos mājās.
- Kurā pilsētā, ja drīkstu zināt?
- Birmingemā.
- Ā, esmu bijis. Smuka pilsēta.
- Nu, jā un tad pēc tam. Pēc šī viena gada studijām. Es atgriezos mājās, turpināju studijas Stradiņu universitātē un arī multimēdiju komunikāciju kursā un vēl joprojām mācos. Tad paralēli strādāju ziņu portālā, kad mācījos vēl Anglijā, tas ir “Anglo Baltic news”, kas ir ārzemēs dzīvojošiem, pareizāk sakot Anglijā un Īrijā dzīvojošiem latviešiem, ziņu portāls. Tur es strādāju, tulkoju rakstus no angļu valodas uz latviešu valodu. Sastādīju šos rakstus un jā, tad paralēli tam vēl arī tulkoju no angļu uz latviešu, latviešu uz angļu valodu, nu tas tā varbūt mēdijiem mazāk. Un tad nāca šie piedāvājumi strādāt Liepājas televīzijā “TV Kurzeme”. Tur nostrādāju gadu.
- Man ir jautājums. Kāpēc tu atgriezies Latvijā?
- Kāpēc atgriezos Latvijā?! Tur ir dažādi, vairāki iemesli. Viens no tiem…
- Vismaz vienu.
- Ka arī nevarēju īsti iedzīvoties ārzemēs, tomēr vilka uz mājām. Tā varētu teikt. Un, jā, tātad, kur es paliku?
- Jā, es pārtraucu.
- Nekas, viss kartībā. Tātad, TV Kurzemē par ziņu reportieri un vēlāk arī veicu redaktores pienākumus, veidojot ziņu izlaidumus. Tā par mēdijiem teiksim. Portāls un šī te televīzijas pieredze. Tas arī viss, pagaidām, par mēdiju pieredzēm. Šobrīd arī kā sabiedrisko attiecību specialists.
- Cik ilgi tu būsi pie mums? Līdz kuram tev paredzēts strādāt?
- Esmu šobrīd uz projekta laiku līdz 31. oktobrim.
- Nu.
- Projekts beidzas, darba attiecības tiek pārtrauktas, bet nu, iespējams, redzēs, kā dzīve pašķirsies.
- Jā, šai dzīvē viss ir iespējams. Skaidrs. Vai tev ir brāļi vai māsas?
- Nē, esmu vienīgais bērns ģimenē.
- Aga, luteklītis. Joks! Labi, darbs ir forša lieta, visiem ir jāstrādā, jāpelna maizīte. Vai ir aizraušanās, hobijs teiksim?
- Aizraušanās! Tā, noteikti ir dziedāšana.
- Kolosāli.
- Esmu arī mācījusies dziedāt. 
- Protams.
- Kāpēc ne?! Esmu mācījusies mūzikas vidusskolā arī vienu gadu akadēmisko dziedāšanu. Patīk dziedāt, patīk lasīt grāmatas.
- Aga.
- To nevar nosaukt par hobiju, bet par dzīves veidu. Esmu trīs gadus kā Kristiete. Nācu pie Kristus trīs gadus atpakaļ.
- Aga, arī Kristus!
- Jā, nu tad arī dziedāšana notiek draudzē, kā slavēšana.
- Vai dziedi baznīcas korī?
- Korī nedziedu, dziedu slavēšanā, kā slavēšanas grupā.
- Pie kādas konfesijas pieder?
- Nu, man nepatīk dalīt konfesijās.
- Jā.
- Bet apmeklēju Baptistu draudzi.
- Skaidrs, hobijs tev ir dziedāšana un lasīšana. Kā tev ir ar sportu?
- Ar sportu… uz jūs! Es vairāk esmu smalkā tipa cilvēks, patīk un esmu mācījusies arī mākslas vidusskolā vienu gadu. 
- Arī mākslas! 
- Jā, es arī daudz kur esmu mācījusies, nomainījusi skolas, jo tās aizraušanās bijušas dažādas, jau no kādiem pieciem gadiem. Nu, man mamma mācīja zīmēt, jo viņai dotības un arī manam tēvam. Tad tas tā kā bija diezgan loģiski, ka arī man būt jāmāk zīmēt. Tā ka to es esmu mācījusies, tas arī man patīk, bet ar sportu mazāk. Esmu arī kaut ko mēģinājusi bērnībā - peldēt, dejot, bet nekas man nav tā uzrunājis, lai es turpinātu. 
- Varbūt pastāsti, kāda tu biji? Tu biji paklausīgs bērns, skolā tu biji paklausīga skolniece vai patika arī niķīši kā man, teiksim - kaut kādus podus sastrādāt? Varbūt ir interesants atgadījums no bērnības palicis atmiņā tāds jautrāks, kaut kas tāds?
- Nu, laikam jāsarūgtina!
- Nav?!
- Biju ļoti paklausīgs bērns.
- Kāpēc jāsaka tā?
- Nē, nu varētu teikt - diezgan inteliģents bērns visu sākumskolas, pamatskolas laiku. Man patika zīmēt vienatnē, tādas lietas darīt, nebiju arī īpaši aktīva, bet vidusskolas laikā kaut kā atvēros, varētu teikt tā, mainījos - piedalījos dažādos skolas sarīkojumos un tur gan ar publisko runu uzstājos, gan gāju arī teātra pulciņā paralēli, tad man patika vairāk uzstāties, runāt, izteikt savu viedokli, bet par niķiem nav.
- Nav, ja?
- Nav, nevaru atcerēties, gan jau kaut kas ir bijis.
- Labi, labi, skaidrs. Vai tu gribētu turpināt šeit darbu?
- Mm...
- Vai tu tā nevari pateikt, neesi strādājusi tik ilgi, lai to saprastu? Varbūt, ka tā ir? 
- Varbūt kāds mēnesis ir, kad esmu šeit un grūti pateikt, kas un kā?
- Aga.
- Un darba šeit ir daudz, ko varētu uzlabot, un galvenais, ja es to visu varēšu paspēt un izdarīt līdz oktobrim, tad būs labi.
- Aaa, skaidrs.
- Es domāju, ka gribās, protams, izdarīt to labāko, ko es varu šeit. Jā, tas prasīs kaut kādu ilgāku laiku.
- Diplomāte!
- Iespējams, es arī būšu šeit.
- Labi, skaidrs. Parasti intervijas beigās es jautāju cilvēkiem, varbūt tev ir kāds novēlējums lasītājiem un klausītājiem?
- Tik ātri jau intervija beidzās?! Tā…Novēlējums. Tiem, kas ir ticīgi cilvēki, noteikti jāmeklē prieks Dievā un tad arī pārējās visas lietas sakārtojas, kā Dieva vārdā teikts: “Meklējiet Debesu valstību un pārējās lietas tiks piemestas klāt.” Es novēlu to darīt ik dienas. Un cilvēkiem, kas varbūt sevi par ticīgiem nesauc, tiem es noteikti ieteiktu - pārvērtēt prioritātes savā dzīvē un vienmēr atcerēties, ka ģimene ir pati svarīgākā lieta. Pie tā arī turēties!
- Labi, paldies par interviju un veiksmi darbā!
- Paldies jums arī.
 
 
Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības Integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. www.sif.gov.lv  
Par saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.