Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
05.12.2017 Autors: LNB

  
Liepājas pilsētas pašvaldības finansēts
Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekts
„Iedegties cerībā – piedzīvot darbos!”
 

Noslēdzas projekts „Iedegties cerībā – piedzīvot darbos!”

Gada sirds siltākajā un gaišākajā – Ziemassvētku laikā Liepājas Neredzīgo biedrībā noslēgsies Liepājas pilsētas pašvaldības finansētais Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekts „Iedegties cerībā – piedzīvot darbos!” Projekts biedrībā ilga deviņus mēnešus, aptverot dažādas, ik gadu ierastas, kā arī jaunas aktivitātes, pasākumus un nodarbības. 
Pateicoties projekta finansējumam, arī šosezon biedrība sekmīgi varēja turpināt nodrošināt subsidētās darba vietas cilvēkiem ar invaliditāti, tādējādi dodot iespēju šiem cilvēkiem pašiem kļūt arī par nodarbību vadītājiem un vadīt nodarbības citiem cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti (mājturībā, mājamatniecībā u.c.). Tāpat projekta ietvaros tika nodrošināti transporta pakalpojumi uz sociālās rehabilitācijas un izziņas centru lauku vidē „Dvēseles veldzes dārzs”, Ziemupē un nodarbībām Liepājas Neredzīgo biedrībā.  
Savukārt, turpinot nodarbību ciklu – sociālās iekļaušanas kursu „Dzīves skola”, kā jaunums papildus jau notiekošajiem informatīvi izglītojošiem pasākumiem biedrības telpās, tika rīkotas izbraukuma ekskursijas pa Liepāju un tās apkārtnē esošajiem novadiem. Aktīvākie biedri nelielās grupiņās, sākot jau ar š.g. pavasari līdz pat rudenim, devās iepazīt Liepājas biznesa centru, Karostu, Nīcas novadu, Grobiņu, Pāvilostu un Durbes novadu. Kopumā tika rīkotas sešas izbraukuma ekskursijas, kurās piedalījās vairāki desmiti dalībnieku. Bez visa tā, arī šogad ciemos biedrības telpās sagaidījām vairākus īpašos viesus, tostarp, Liepājas kanisterapijas komandu, SIA ,,Liepājas reģionālā slimnīca” pārstāvjus, bijušo Liepājas teātra aktieri Marģeru Eglinski,  ilggadēju tūrisma entuziastu Andri Maisiņu, Mg.paed. Laumu Vieti, Mg.muz., Mg. veselības aprūpē un Liepājas Universitātes docenti Mirdzu Paipari, Liepājas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieku Uldi Novicki, VSAA pārstāvi Liliju Valaini, ergoterapeiti Intu Jākabsoni utt.  
Kā ierasts arī šogad, 13.oktobrī, Liepājas Neredzīgo biedrībā tika atzīmēta Starptautiskā Baltā spieķa diena, kura jau otro gadu pēc kārtas norisinājās biedrības Lielajā zālē, kopumā pulcējot ap 300 biedrus un viņu atbalsta personas. Pateicoties Liepājas pašvaldības atbalstam svinību programma bija izdevusies krāšņa, aptverot biedru muzikālos priekšnesumus, viesu grupu „Šokolāde”, bagātīgi klāto svētku mielastu un dejas, dzīvās mūzikas pavadījumā. Savukārt 16.oktobrī, Baltā spieķa dienas ietvaros, sadarbībā ar Ceļu policiju notika gadskārtējā ielu akcija, kuras laikā brīvprātīgie šķērsoja ielu ar paceltu balto spieķi. Šogad akcija notika Ūliha un Rožu ielu krustojumā.
 Tāpat projekta ietvaros biedrības telpās oktobrī bija apskatāma biedru rokdarbu izstāde un nedēļu pirms Baltā spieķa dienas biedrībā norisinājās atvērto durvju dienas. Liels atbalsts projektā bija arī sabiedrisko attiecību un informācijas pieejamības speciālistei, kuras galvenais uzdevums bija  biedrībā notiekošo aktualitāšu atspoguļošana dažādos masu medijos, tai skaitā Liepājas Neredzīgo biedrības izdevumā “Gaisma Tumsā”, kurš tiek izdots reizi divos mēnešos, redzīgo rakstā, Brailā un audioversijā. 
Visas iepriekš uzskaitītās aktivitātes ir norisinājušās ar mērķi cilvēkus ar dažāda veida invaliditāti integrēt sabiedrībā, palīdzot šiem cilvēkiem iegūt arvien jaunas zināšanas un prasmes, kuras pielietot savā ikdienā, kā arī informēt sabiedrību kopumā par cilvēku ar invaliditāti līdzāspastāvēšanu.
 
Projektu  līdzfinansē Liepājas pilsētas pašvaldība.
Par saturu atbild Liepājas neredzīgo biedrība. 


Mūzikas nodarbība

Mūzikas nodarbība

Datoru apmācība

Datoru apmācība

Datoru apmācība

Datoru apmācība

Datoru apmācība

Datoru apmācība

Ādas apstrādes nodarbība

Ādas apstrādes nodarbība

Klūgu pinumi

Klūgu pinumi

Rokdarbu izstādes fragments

Rokdarbu izstādes fragments

Tikšanās ar policijas vadītāja vietnieku

Tikšanās ar policijas vadītāja vietnieku

Tapojumi un adījumi

Tapojumi un adījumi

Ādas apstrādes nodarbība

Ādas apstrādes nodarbība

Pilates nodarbība

Pilates nodarbība

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.