Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
16.11.2017 Autors: LNB

 
Liepājas pilsētas pašvaldības finansēts
Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekts
„Iedegties cerībā – piedzīvot darbos!”
 

Ekskursija pa Durbes novadu

Š.g. 2.novembrī Liepājas Neredzīgo biedrības biedri ar 2 autobusiem devās ekskursijā uz Durbes novadu. Maršrutu bija izstrādājusi L.Kaupuža, kura pati gan ne tik labās veselības dēļ braucienā nevarēja piedalīties. Izbraukumā apskatei bija ieplānoti sekojoši objekti: Durbes ezera istaba, Durbes baznīca, Durbes muzejs, Dunalkas pagasta bioloģiskā zemnieku saimniecība „Turaidas” un keramikas cehs Rolavā.
Durbē mūs sagaidīja muzeja vadītājs Reinis Bahs, kurš laipni izrādīja Durbes centra vēsturiskajā ēkā esošo Durbes ezera istabu. Te katram ir iespēja iepazīt ne tikai ezera bagātības, bet arī tā veidošanās procesus, izprast ekoloģiskās problēmas un saskatīt nākotnes apdraudējumus.
Ekskursijas turpinājumā devāmies uz baznīcu, kura tika iesvētīta 1651.gadā. Baznīca tikusi vairākkārt paplašināta un remontēta un 19.gadsimta pārbūvju rezultātā tā zaudējusi savu sākotnēji slaido torni. Pie sienas blakus kancelei ir redzama marmora piemiņas plāksne 1919.gada Latvijas brīvības cīņās kritušajiem draudzes locekļiem. Mēs visi jo īpaši apbrīnojām baznīcas iespaidīgo, 1609.gadā tapušo, kroņlukturi. 
1872.gadā ap baznīcu ticis uzbūvēts akmens mūris. Pie baznīcas bijusi sena kapsēta, no kuras vēl daži kapi ir saglabājušies. Pie baznīcas apglabāts arī mācītājs Edmunds Proktors (1815 – 1865), kura ģimenē valodnieks Kronvalda Atis bijis mājskolotājs.
Tālāk devāmies uz muzeja ēku. Durbes muzejs atrodas atjaunotajā, bijušajā doktorātā –Raiņa ielā 17. Šeit 1887.gadā dzimis pirmais neatkarīgās Latvijas ārlietu ministrs Zigfrīds Anna Meierovics, kam ir lieli nopelni Latvijas neatkarības atzīšanā. Par muzeja dārgumiem emocionāli stāstīja un tos izrādīja Reinis Bahs. Apskatījām Durbes tautastērpu. Muzejā ir arheoloģiski atradumi, slavenu durbenieku sarakstītās grāmatas, seni sadzīves priekšmeti.
Laiks paskrēja ātri, un laiks bija doties uz Dunalkas pagasta zemnieku saimniecību „Turaidas” pie enerģiskās un dzīvespriecīgās saimnieces Zigrīdas Mantejas. Šeit mēs bijām laipni gaidīti, lai baudītu garšīgu frikadeļu zupu un paklausītos, kā nelielajā – 2,4 ha –saimniecībā nodarbojas ar zedeņu žogu darināšanu, biškopību, zāļu tēju un puķu stādu audzēšanu, kā arī ar ekskursiju organizēšanu. „Turaidas” īpašnieki ir pārpilni jaunām idejām, kā popularizēt ne tikai savu preci, bet, sadarbojoties ar citiem bioloģiskajiem lauksaimniekiem, savu produkciju vest arī uz ārvalstīm. Katrs pie sevis nodomājām – ir nu gan Zigrīdai dzīves spars. Paldies viņai par garšīgo zupu un katram dāvāto tējiņas maisiņu! Zigrīda labprāt izteica vēlmi vēlētos arī mūsu biedrībā dalīties ar savu uzņēmējdarbības pieredzi. Uzaicināsim!
Tālāk meklējām pēdējo apskates objektu – kādu noslēpumainu mājiņu, kur bija iespējams iepazīties ar mālu trauku izgatavošanas mākslu un iegādāties meistaru izgatavotos priekšmetus. Šodien gan šeit viss ir pamests, taču maldinoši uzraksti braši vēsta, ka te ir keramikas darbnīca. Pēc tam braucām uz lielo cehu Rolavā un secinājām, ka šī ir ekskursijas vērta apskates vieta. Šajās telpās kopš 1999.gada darbojas Grobiņas novada uzņēmums SIA „Konaks Plus.” Šeit notiek sadzīves un dekoratīvo keramikas izstrādājumu ražošana.  Keramikas ražotne Rolavā, atkarībā no sezonas, ar darbu nodrošina ap 20 cilvēkus no Rolavas, Grobiņas, Durbes un Liepājas. Lielākā daļa SIA „Konaks Plus” sortimenta nonāk Rīgā. Keramikas rūpnīcas produkciju pērkot krievi, amerikāņi, angļi un, protams, kaimiņi – igauņi un lietuvieši.
Mūs laipni izvadāja pa ražošanas telpām, izstāstīja un izrādīja ko un kā ražo. Pēc ekskursijas veikaliņā mēs arī varējām iegādāties dažādas interesantas lietiņas. Mums jo īpaši patika tur veidotie zvaniņi, svečturi, divas jautrās vārnas un krūzes.
Paldies par iespēju izzināt mūsu tuvāko apkārtni!
 
Ināra Ozola, 2017.gada 13. novembrī
 
Projektu  līdzfinansē Liepājas pilsētas pašvaldība.
Par saturu atbild Liepājas neredzīgo biedrība. 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.