Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
18.05.2017 Autors: LNB

 
Liepājas pilsētas pašvaldības finansēts
Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekts
„Iedegties cerībā – piedzīvot darbos!”
 
Brauciens uz Liepājas Biznesa centru
 
Š.g. 11.maijā projekta ietvaros un sociālā iekļaušanas kursa “Dzīves skola” ietvaros, mēs, daļa projekta dalībnieku, devāmies ekskursijā uz Liepājas biznesa centru, lai izzinātu to, kas tagad notiek bijušā gaļas kombināta teritorijā. Uzzinātais visus patīkami pārsteidza.
Uzņēmums LSEZ SIA “Pumac Liepaja” 2002. gadā  iegādājās bijušo gaļas pārstrādes kombinātu, kur sākumā darbojās uzņēmuma ražotne no Dānijas. Vēlāk par šo teritoriju parādījās interese arī no citiem uzņēmējiem.
LSEZ SIA “Pumac Liepaja” apsaimnieko teritoriju un to iznomā citiem uzņēmumiem. Pašlaik Liepājas biznesa centrā jau strādā 17 dažādi uzņēmumi, galvenokārt no Skandināvijas valstīm. Produkcija aptver daudz  nozaru– pārtikas rūpniecību, furnitūras nozari, enerģētikas sektoru, lauksaimniecības, kā arī būvniecības sektoru.
Uzzinājām, ka te tiek ražotas Dānijas mazumtirdzniecības veikalu iekārtas, kartona un plastmasas ofisa aprīkojums,  tiek apstrādāts metāls  un ražoti teleskopisko konveijeri uzņēmumiem. Liepājā arī ražo modernu ekipējumu ugunsdzēsējiem un ūdenslīdējiem, mikroshēmu paneļus zemūdenēm un citus produktus ar augstu pievienoto vērtību. Biznesa centrā ir reālas darba vietas, kur var  pieklājīgi nopelnīt. Vajadzīgi augsti kvalificēti kadri. Darbs te prasa augstu koncentrēšanās spēju. Biznesa centrā šobrīd strādā vairāk nekā 850 darbinieku.
Mūs aizveda uz Karostu, kur jau 2015. gadā izveidota  labiekārtota industriāla teritorija - Virssardzes ielas rajonā. Līdzīga uzņēmējdarbības teritorija ir arī Meldru ielā, kas arī varētu būt interesanta ražotnes izveidošanai. Abas teritorijas, sadarbojoties Liepājas domei un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei, tika sakārtotas ES struktūrfondu projektu ietvaros.
Redzējām teritoriju, kur 5 ha platībā tūliņ sāksies ražošanas angāru celtniecība.
Pēc tam braucām iepazīt ostu. LSEZ “TERRABALT” SIA nodrošina nepārtrauktu prāmju līniju kustību, apkalpojot kravu-pasažieru prāmjus maršrutā:
Liepāja - Traveminde, Vācija (5x nedēļā). Pārgājiena ilgums no Liepājas uz Travemindi ir 26 stundas. Uzņēmuma rīcībā ir specializēts prāmju terminālis, kurā var apkalpot līdz 20 prāmju apmeklējumiem nedēļā. Terminālis ir piemērots lielgabarīta, smagsvara un cita veida projekta kravu pārkraušanai, kravu transportēšanai, izmantojot gan prāmjus, gan specializētus sauskravas kuģus. To visu veiksmīgi izmanto daudzās firmas no Liepājas biznesa centra.
Noslēdzoties  ekskursijai, ekskursanti nosprieda, ka šādas izzinošas ekskursijas būtu vēlams plānot vismaz vienu reizi mēnesī, tā gūstot labāku priekšstatu gan par Liepājas attīstību, gan Liepājas apkārtnē esošiem novadiem.
 
Rakstu sagatavoja:
projekta dalībniece Ināra Ozola 
 
 
Projektu  līdzfinansē Liepājas pilsētas pašvaldība.
Par saturu atbild Liepājas neredzīgo biedrība.


Liepājas Biznesa centrā Kapsēdes ielā

Liepājas Biznesa centrā Kapsēdes ielā

Liepājas Biznesa centrā Kapsēdes ielā

Liepājas Biznesa centrā Kapsēdes ielā

brauciens uz Liepājas Biznesa centru

brauciens uz Liepājas Biznesa centru

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.