Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
23.09.2014 Autors: LNB

Eiropas Ekonomikas zonas Projekta „Esi aktīvs un iesaisties!”
Nr.2012.EEZ/PP/1/MAC/020/002 
norise Liepājas Neredzīgo biedrībā 

Septembris Latvijā asociējas ar jauna mācību gada sākšanos. Arī projekta   „Esi aktīvs un iesaisties!” Nr. 2012.EEZ/PP/1/MAC/020/002 dalībniekiem aiz muguras vasara, bet priekšā vēl četri aktīvi, darbošanās pilni mēneši projektā. Cilvēkos ir izveidojies pilnīgs priekšstats par to, ko iespējams apgūt un iemācīties projekta ietvaros realizētajos nodarbību moduļos. Un tās ir brīnišķīgas, praktiskas lietas, kuras top klūgu pīšanas nodarbībās, tie ir apgleznoti lakati un šalles, dažādi filcēti izstrādājumi, kas priecē gan pašus autorus, gan ikvienu citu interesentu, un tiek darināti filcēšanas, ādas apstrādes un zīda apgleznošanas nodarbībās. Pārsteigumi sagaida arī floristikas kabinetā, kur apskatāmas dažādu materiālu glezniņas un dzīvo ziedu kompozīcijas. 
Daudzi projekta dalībnieki ir apguvuši jaunas un stiprinājuši jau esošās zināšanas  informāciju tehnoloģiju nodarbībās, kurās pasniedzējs izmanto individualizētu pieeju ikvienam klientam un ņem vērā viņa reālās vajadzības. 
Pavisam interesanta aina paveras „Dvēseļu veldzes dārzā” Ziemupē – tur pašu cilvēku aprūpētas zied krāšņas puķes, zeļ  garšaugi, top sajūtu dārzs…  Praktisku mācību sniedz klūgu audzēšanas „eksperiments” un ienākas pašaudzētie arbūzi. Dažādas dzīves un saimniekošanas gudrības cilvēks mācās visu mūžu, bet svarīgi ir tajās dalīties un nodot arī citiem.  Ziemas krājumi laukos top uzklausot un ņemot vērā zinošo projekta saimnieču receptes. Neviltotu interesi un jautrību izsauc degustāciju brīži, jo tie ir kā mīklu mīnēšana – kas ir tai burciņā un no kādām izejvielām tas tapis?
 Ieguldījumu pašu veselībā veic klienti, kuri apmeklē fizisko aktivitāšu nodarbības. Aiz muguras palicis sākotnējais nedrošums un smaids par sevi, kad atsevišķi vingrojumi šķita neizpildāmi. Regulārā pulcēšanās un fiziskās nodarbības grupā, kuras neiztrūkstoši pavada sarunas un smiekli ir lielisks enerģijas avots gan pensijas vecuma cilvēkiem, gan cilvēkiem ar dažādām veselības problēmām. 
Ļoti svarīgi un būtiski ir prast sabalansēt praktiskās nodarbības, kad redzams darbošanās rezultāts ar nodarbībām, kurās cilvēki vienkārši pulcējas, parunājas, uzklausa citus un pauž savu viedokli. Lieliskas grupu nodarbības notiek „Dzīves skolas” modulī, kurās katram ļauts izteikties, jo vienkāršas, cilvēcīgas komunikācijas nepietiekamība, diemžēl, ir raksturīga laikmeta iezīme. 
Projektā „Esi aktīvs un iesaisties!” nodarbības  notiks vēl četrus mēnešus. Lai iesaistītajiem cilvēkiem izdodas apgūt visu iecerēto! 

PS. Pielikumā fotogrāfijas - Ināras Ozolas floristikas nodarbībās tapušie rudens darbi.


Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. 
Programmu finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts. 
Par informatīvā materiāla saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.


floristikā tapušie rudens darbi

floristikā tapušie rudens darbi

floristikā tapušie rudens darbi

floristikā tapušie rudens darbi

floristikā tapušie rudens darbi

floristikā tapušie rudens darbi

floristikā tapušie rudens darbi

floristikā tapušie rudens darbi

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.