Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
30.05.2014 Autors: LNB

EEZ projekts „Esi aktīvs un iesaisties!” Nr.2012.EEZ/PP/1/MAC/020 

Norvēģijas neredzīgo biedrības biedru viesošanās Liepājas Neredzīgo biedrībā 
 
No  š.g. 20. līdz 23. maijam, Eiropas Ekonomikas zonas projekta „Esi aktīvs un iesaisties!” Nr.2012.EEZ/PP/1/MAC/020 aktivitāšu ietvaros pieredzes apmaiņas braucienā Liepājas Neredzīgo biedrībā viesojās deviņi viesi no Norvēģijas neredzīgo biedrības Rogaland un Kristiansand apgabala. Vizītes mērķis bija sniegt priekšlikumus Ziemupē veidojamā rehabilitācijas un izziņas centra lauku vidē “Dvēseles veldzes dārzs” sajūtu parka veidošanai un iepazīties ar Liepājas Neredzīgo biedrības darbu, jau paveiktajiem un plānotajiem darbiem, kā arī dalīties savā pieredzē, kas varētu noderēt mums Liepājā un Latvijā kopumā. 
Vizītes laikā Norvēģu viesus aizvedām parādīt un iepazīstināt ar mūsu lauku rehabilitācijas un izziņas centru „Dvēseles veldzes dārzs”, kura labiekārtošanā savu atbalstu var sniegt jebkurš Liepājas iedzīvotājs. Mūsu viesi bija patīkami pārsteigti par jau paveiktajiem darbiem un mūsu iecerēm, par to ka nākotnē rehabilitācijas iespējas būs pieejamas daudziem cilvēkiem ar invaliditāti, izbaudot lauku vidi un pašaudzētos lauku labumus. Bet šobrīd arī paši cilvēki ar invaliditāti savu iespēju robežās var palīdzēt veidot šo rehabilitācijas centru. Labprāt uzklausījām ieteikumus un ierosinājumus mūsu ieceres pilnveidošanai.
Kad 2004. gadā vizītes laikā  Norvēģijas neredzīgo biedrībā mēs iepazināmies ar Universālo Dizainu un šo ideju atvedām uz Liepāju, ar prieku rādījām Universālā Dizaina elementus pašu biedrībā (krāsu kontrastus, vadlīnijas uz ielām un biedrības telpās) un arī pilsētā. 
Viesi iepazinās ar mūsu rokdarbu nodarbībām, kuru laikā bija iespēja vērot dažādu darbiņu pagatavošanu (zīda šalles apgleznošana, mezglošanas nodarbība, floristikas darbu pagatavošana, dažādu pītu priekšmetu pīšana u.c.). Mūsu viesi bija pārsteigti par nodarbību dažādību un cilvēku vēlmi iesaistīties un darboties. Labprāt dažas no nodarbībām viņi vēlējās „iedzīvināt”  arī savās biedrībās Norvēģijā (klūgu pīšanas un mūzikas terapijas nodarbības).  Neredzīgo biedrības biedri sniedza muzikālu priekšnesumu viesiem.
Lai viesus iepazīstinātu ar Liepāju un mūsu pilsētas skaistajām vietām, bijām noorganizējuši ekskursiju pa Liepāju, kuru vadīja mūsu biedrības biedrs un šobrīd vienīgais neredzīgais gids Liepājā Artūrs Līvmanis. Artūrs viesus iepazīstināja ar Liepājas pilsētas centru, sākot no Rožu laukuma, kur viņš pastāstīja par Liepājas pilsētas vēsturi un par to, kā radies Rožu laukums. Mūsu viesi bija ļoti pārsteigti, kad, aplūkojot uz rožu dobes apmales sadraudzības pilsētu zīmes, ieraudzīja uz tās arī Norvēģijas pilsētas zīmi. Tālāk maršruts veda pa Zivju ielu, uz mūsu mūziķu Slavas aleju, kurā bija iespēja samērot savu plaukstu ar mūziķu plaukstas atlējumu bronzā. Maršruta turpinājumā gids aizveda ekskursantus pie taktilās kartes, kur viņiem bija iespēja ar rokām izsekot maršrutam, pa kuru viņi tika vesti. Pēc tam viesi devās uz Kūrmājas prospektu, kur viņiem bija iespēja aplūkot Liepājas pilsētas himnas tēlus. Visinteresantākais himnas tēls viesiem no Norvēģijas šķita telefonists, kurš sēž augstu stabā.
Tā kā Norvēģu viesu vidū bija cilvēki ar redzes traucējumiem, tad mums bija svarīgi uzzināt viņu domas par mūsu pilsētas vides, informācijas un pakalpojumu pieejamību. Mūsu ekskursija noslēdzās pludmalē pie glābšanas stacijas, iepazīstinot viesus ar peldēšanās moduli cilvēkiem ar invaliditāti. Lielu prieku un daudz labu vārdu dzirdējām par mūsu pludmali, smalkajām pludmales smiltīm, kādas Norvēģijā neesot un silto jūras ūdeni. Tieši jūras valdzinājums un pilsētvides pieejamība bija vislielākais rosinājums, lai mūsu viesi kādreiz atkal atgrieztos Liepājā. 
Vizītes noslēgumā devāmies uz Rīgu, uz Latvijas Neredzīgo biedrības valdes māju, lai viesus iepazīstinātu ar neredzīgo biedrības darbību visā Latvijā. Ciemošanās laikā viesi guva priekšstatu par izglītības iespējām bērniem ar redzes traucējumiem, par rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanas iespējām gan Rīgā, gan citās teritoriālajās organizācijas visā Latvijā, kā arī par dažādām sporta un atpūtas aktivitātēm. 
Lai arī dažādu pakalpojumu un rehabilitācijas iespēju saņemšana cilvēkiem ar redzes traucējumiem Latvijā atšķiras no Norvēģijas pieredzes, tomēr mēs varam būt priecīgi par jau paveiktajiem darbiem un nākotnes iecerēm, ar kurām varējām iepazīstināt savus viesus. Paldies varam teikt par atvesto tiflotehniku, kas tik ļoti ir nepieciešama mūsu biedrības biedriem. Paldies sakām par labajiem vārdiem un ierosinājumiem, kas palīdzēs turpmākajā darbā, lai padarītu mūsu pilsētu pieejamu ikvienam cilvēkam. 

Dažas fotogrāfijas no Norvēģu viesu vizītes skatīties šeit.


Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. 
Programmu finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts. 
Par informatīvā materiāla saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.


Norvēģu viesi Latvijas Neredzīgo biedrībā

Norvēģu viesi Latvijas Neredzīgo biedrībā

Norvēģu viesi ekskursijā pa LIepāju neredzīga gida pavadībā

Norvēģu viesi ekskursijā pa LIepāju neredzīga gida pavadībā

Norvēģu viesi Rožu laukumā neredzīga gida pavadībā

Norvēģu viesi Rožu laukumā neredzīga gida pavadībā

Norvēģu viesi ekskursijā pa LIepāju neredzīga gida pavadībā

Norvēģu viesi ekskursijā pa LIepāju neredzīga gida pavadībā

Norvēģu viesi Liepājas Neredzīgo biedrībā

Norvēģu viesi Liepājas Neredzīgo biedrībā

Norvēģu viesi pie pusdienu galda

Norvēģu viesi pie pusdienu galda "Dvēseles veldzes dārzā", Ziemupē

Norvēģu viesi

Norvēģu viesi "Laiveniekos", Ziemupē

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.