Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
07.03.2018 Autors: LNB

Projekts "Astronomija neredzīgajiem un cilvēkiem ar invaliditāti" 2017-2020

Šis projekts ir domāts cilvēkiem ar redzes invaliditāti un vispār cilvēkiem ar invaliditāti, kam nav piekļuves iespējas astronomijai. Neredzīgie vai cilvēki ar redzes invaliditāti nespēj vizuāli priecāties par varenajiem astronomiskajiem objektiem un Visuma skaistumu, par cik cilvēkiem ar invaliditāti ir grūtības piekļuvei observatorijām, lai lūkotos naksnīgajās debesīs. Izmantojot digitālos līdzekļus un tehnoloģijas mēs varam palīdzēt cilvēkiem ar īpašām vajadzībām šajā virzienā. Astronomiskā objekta attēls var tika pārveidots skaņu attēlā tā, lai neredzīgs cilvēks varētu iztēloties to, kas tiek parādīts. Cilvēks ar invaliditāti var pieprasīt attēlu un pēc dažām dienām mēs varam to novērot ar kādu no mūsu teleskopiem un ierakstīt digitālu attēlu. Tad mēs vienkārši varam to aizsūtīt viņam un paralēli augšupielādēt mūsu digitālajā platformā, kura ir brīvi pieejama ikvienam. Mēs plānojam uzbūvēt attālu teleskopu vēlākā laikā tā, lai ikviens varētu uzskatīt sevi kā potenciālus astronomus, bet galvenokārt cilvēki ar invaliditāti. Saskaņā ar šīm galvenajām idejām mēs vēlamies veicināt cilvēku ar redzes un cita veida invaliditāti sabiedrisku iekļaušanos zinātnē, it īpaši izpētē, astronomijas jomā. Turklāt, par cik programmatūru izstrādās Patras Universitāte, šī sadarbība atbalstīs un veicinās augstākās izglītības iestādes sabiedrisku iesaistīšanos. Un vēl, mēs nodrošināsim piemērotus nosacījumus cilvēkiem ar invaliditāti, lai viņi varētu iesaistīties izpētes jomā, un paši iepazītos ar pašreizējām zināšanām. Cilvēki ar invaliditāti tagad paši varēs veikt izpēti, neizejot no savām mājām. Projekta nobeigumā šī sadarbība izveidos pieejamu vidi un Universālā Dizaina principu īstenošanu, lai veicinātu vienādas iespējas un informācijas pieejamību visiem cilvēkiem. 
Vairāk informācijas: www.a4bd.eu/lv 
Projekts sociālajos tīklos: www.facebook.com/a4bd.eu 

Projekta īstenošanas perods: 2017-09 - 2020-08 Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.