Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
13.06.2018 Autors: LNB

Iepazīstināšana ar projektu "Astronomija neredzīgajiem un cilvēkiem ar invaliditāti" - A4BD 

Projekta mājas lapa: www.a4bd.eu/lv 
Projekts sociālajos tīklos: www.facebook.com/a4bd.eu 
 

PROJEKTA A4BD DARBĪBAS JOMA

A4BD ir Erasmus+ projekts, kura mērķis ir izveidot astronomisko objektu datubāzi un īpašu programmatūru, kas dotu iespēju cilvēkiem ar redzes traucējumiem nonākt saskarē ar astronomijas zinātni. 
Datubāzē tiks iekļautas astronomisko objektu fotogrāfijas (planētas, miglāji, galaktikas u.c.), kas tiks sašķirotas pēc to raksturīgajām iezīmēm, kas ļautu ar speciālas programmatūras palīdzību šos objektus analizēt un attēlot cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Īpašā programmatūra pārveidos astronomiskus attēlus skaņās, kas ļaus lietotājam ne tikai mācīties astronomiju, bet arī uztvert astronomiska attēla skaistumu, ko viņš nav spējīgs izdarīt ar redzes palīdzību. 
Lai sasniegtu šo mērķi partneru konsorcijā ir iekļautas personu ar invaliditāti izglītības institūcijas, kuras iegūs jaunu pieredzi, bet Patras Universitāte (University of Patras), kā tehniskais un projekta koordinators, izstrādās šo īpašo programmatūru. 
 

A4BD IEGUVUMI

Bez tiešajiem ieguvējiem, kuri ir redzes invalīdi, projekts izveidos instrumentus, kurus speciālās izglītības profesionāļi varēs lietot, lai palīdzētu mācīt zinātni cilvēkiem ar redzes traucējumiem. 
 

A4BD PRODUKTI

A4BD galvenie tehniskie produkti būs astronomisko objektu datubāze un programmatūra astronomisko attēlu pārveidošanai skaņā.
Astronomisko objektu datubāzē tiks iekļauti klasificēti astronomiski attēli. Astronomisko attēlu klasifikācija tiks analizēta un sadalīta pa kategorijām tā, lai atpazītu to galvenās vizuālās sastāvdaļas, kuras tiks pārveidos par skaņas signāliem, un kas veidos pamatu izglītības procesam, kuram šī programmatūra tiks lietota. 
Programmatūra astronomisku attēlu pārveidošanai uz skaņu tiks nodrošināta kā bezmaksas programma pasaules izglītības kopienai. Tās darbība planšetdatorā un skārienjūtīgā ekrānā sastāvēs no mijiedarbības ar skārienjutīgu lietojumu. Kad lietotājs pieskarsies dažādām astronomiska attēla daļām, dažādas skaņas atainos tā formu, krāsu un citus pamatelementus. 
 

A4BD IETEKME

Projekts ietekmēs, galvenokārt, cilvēku ar redzes traucējumiem integrāciju tādā zinātnes jomā kā astronomija, kurā redzes sajūtai ir nozīmīga loma. Projekta kontekstā integrācijas jēdziens attiecas uz sekojošo:
• Vienādas iespējas mācīties astronomijas zinātni pamatlīmenī.
• Vienādas iespējas Visuma un iedvesmas uztverei, ko astronomija sniegusi mākslā, filozofijā un zinātnē jau tūkstošiem gadu.
• Iespēja vienlaikus studēt un baudīt astronomiskos attēlus ar draugiem un ģimeni, jo izstrādātā programmatūra var  tikt lietota vienlaicīgi ar redzes un ar dzirdes palīdzību. 
 

A4BD ILGTSPĒJĪBA

Projekta ietvaros tiks izveidota visu veidu ilgtspējīga sadarbība starp visām ieinteresētajām pusēm, lai pārraudzītu un pielāgotu izmaiņas atbilstoši katras nozares vajadzībām, veicinātu starpvalstu mobilitāti starp attiecīgajām nozarēm un nodrošinātu transversālas prasmes, kā arī profesionālo orientāciju, karjeras vadības prasmes un pieeju darba tirgum, tādējādi uzlabojot ilgtermiņa nodarbinātības iespēju. 
 

A4BD AKTIVITĀTES

Projekta mērķi tiks sasniegti ar sekojošu aktivitāšu palīdzību:
• Trīs īstermiņa izglītības pasākumi, kas notiks partneru koordinatora birojā, Patras Universitātē (University of Patras).
• Piecas studentu un pasniedzēju izglītības pieredzes apmaiņas Francijā, Spānijā, Latvijā, Kiprā un Polijā.
• Piedalīšanās divās inovāciju un tehnoloģiju izstādēs, kurās tiks prezentēti projekta rezultāti.
• Trīs īsas izglītības programmas Latvijā, Kiprā un Polijā.
• Konference par projekta rezultātu un tehnisko darbu izplatīšanu pa projekta tēmām. 
 

A4BD PARTNERU KONSORCIJS

Collège Emilien Adam de Villiers - Francija
college-adam-de-villiers.ac-reunion.fr

CEIP La Jara - Spānija
sites.google.com/site/ceiplajarasanlucar

Dla Dobra - Polija
www.dladobra.pl

Liepājas Neredzīgo biedrība - Latvija 
www.redzigaismu.lv

Special School for Children Red Cross - Kipra
eid-paidiko-anarrotirio-lem.schools.ac.cy

Experimental High school of the University of Patras – Grieķija
gym-aei-patras.ach.sch.gr

University of Patras - Grieķija
www.upatras.gr

Valsts aģentūra IKY 
Projekts: 2017-1-EL01-KA201-036255
Projekta sākums: 2017. gada 1.Septembris 
Nobeigums: 2020. gada 31. Augusts 

Projekta koordinators:
University of Patras
Dr. Ioannis Gialelis

Vairāk informācijas: www.a4bd.eu/lv 
 Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.