Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
13.08.2019 Autors: LNB

    
Eiropas Sociālā fonda un Liepājas pilsētas pašvaldības finansēts projekts 
“Liepāja. Vesels. Aktīvs. Laimīgs” 
Nr.9.2.4.2/16/I/088


Veselības dienās motivēja dzīvot aktīvi un pilnvērtīgi

Liepājas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Liepājas Neredzīgo biedrību no 7. – 9. augustam organizēja “Veselības dienas pieaugušajiem ar invaliditāti 2019”. To mērķis ir motivēt cilvēkus ar dažāda veida invaliditāti uzsākt aktīvāku un veselīgāku dzīvesveidu. Nometnē piedalījās 50 cilvēki ar redzes, kustību, dzirdes, garīgās saslimšanas un attīstības traucējumiem. Šogad dalībnieki bija mērojuši ceļu ne tikai no Kurzemes, bet arī no Rīgas un Balviem.

Nometne jau 3 gadu notika sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā “Dvēseles veldzes dārzs”. Kaut arī dalībnieku vecums variēja no 18 līdz pat 81 gadam, un daļai dalībnieku bija ierobežotas kustības, katrs bija entuziasma pilns piedalīties dažādās meistarklasēs. Tajās dalībnieki varēja iegūt teorētiskas zināšanas par veselīgu dzīvesveidu un uzturu, garīgo veselību, pareizu fizisku aktivitāšu izpildi, kā arī dzirdēto praktizēt dažādās fiziskās aktivitātēs – vingrošanā fizioterapeita vadībā, atveseļojošajā vingrošanā jeb pilates nodarbībās, riteņbraukšanā tandēmā un ar cilvēkiem ar invaliditāti pielāgotu trīsriteni, nūjošanā, peldēšanā, tūrisma un orientēšanās aktivitātēs. 

 

Nodarbības

Peldēšanas nodarbības notika “Dvēseles veldzes dārza” dīķī. Tajā instruktore stāstīja par drošu peldēšanu, cilvēka ķermeņa darbību ūdenī, u.tml. Pēc tam dalībnieki devās peldēt dīķī un praktiski mācījās, kā to darīt pareizi, izmantojot palīglīdzekļus, kā peldēšanas dēļus un peldēšanas nūjas. Šogad dīķim ir piebūvēta laipa, kas atviegloja iekāpšanu un izkāpšanu no ūdens, līdz ar to peldēt gribētāju bija vairāk nekā iepriekšējos gadus. Notika arī riteņbraukšana tandēmā un ar trīsriteni pielāgotu cilvēkiem ar invaliditāti. Braucot tandēmā, stūrēšanu un mīšanos uzņēmās palīgi, taču aizmugurē sēdošais dalībnieks minās ar kājām līdzi. Ar trīsriteni dalībnieki varēja braukt patstāvīgi, palīgam nedaudz asistējot nepieciešamības gadījumā. Dalībniekiem tik ļoti iepatikās šī aktivitāte, ka daži centās braukt ar trīsriteni pa teritoriju ikvienā brīvajā brīdī. Veselīgās vingrošanas nodarbībās dalībnieki varēja aktīvi izkustēties, izpildot dažādus vingrinājumus un piedaloties sporta spēlēs. Gvido Šalma un viņa kolēģa Konstantīna Volčaka vadībā tika spēlēta skanošā bumba pie volejbola tīkla, vingrošana uz āra trenažieriem un, vingrošana, izmantojot sporta inventāru. Lietainajā laikā daļa no dalībniekiem šo nodarbību laikā spēlēja galda spēles kā Alias, šahu, domino un dambreti.

1. un 2. nometnes dienā  cilvēki ar invaliditāti piedalījās pilates nodarbībās sporta instruktores Kristīnes Kleinšmites vadībā. Uz vingrošanas paklājiņiem katrs izpildīja dažādus vingrinājumus, izmantojot palīglīdzekļus, kā bumbas, hanteles utt., lai nodarbinātu dažādas ķermeņa muskuļu grupas. 2. un 3. nometnes dienā fizioterapeite Sabīne Jančauska teorētiskajā nodarbības daļā stāstīja par to, kā kustībā katrs var uzlabot savu labsajūtu ikdienā un mazināt muskuļu saspringumu. Tika izpildīti arī sīkās muskultūras vingrinājumi, balstoties uz ķermeņa koordināciju. 2. un 3. nometnes dienā arī notika nūjošanas nodarbības Ilonas Kilas vadībā. Katram dalībniekam tika pasniegtas nūjas, ar kurām nodarbības sākumā veica iesildīšanos. Otrajā nodarbības daļā cilvēki tika apmācīti, kā pareizi iet ar nūjām, kādas muskuļu grupas tās nodarbina, un tika stāstīts, kāpēc tā ir veselīga nodarbe.

Dažiem paredzētās nodarbības bija pirmreizēja pieredze, piemēram, dalībnieki ar redzes invaliditāti nebija braukuši ar riteni vispār vai vairākus desmitus gadu, vai peldējuši ūdenī, vai izmēģinājuši nūjošanu. Brīvajos brīžos, it īpaši rītos, daļa dalībnieku piedalījās rīta rosmē uz teritorijā izvietotajiem āra trenažieriem. Daži spēlēja arī galda tenisu, āra šahu un āra dambreti. 

 

Sarunas un izglītošanās

Tūrisma un orientēšanās nodarbībās katrs dalībnieks stāstīja par savu spilgtāko ceļojumu. Klausītāji veidoja sarunas, apmainījās viedokļiem par apceļotajām pasaules valstīm un uzzināja jaunus faktus viens par otru. Dalībniekiem tika stāstīts par alpīnista pieredzi, piedzīvoto, kāpjot Kaukāza kalnos un orientēšanos dabā. 3. dienā Marika Beļēviča vadīja prezentāciju par tēmu “Veselīgs uzturs un dzīvesveids”. Savā stāstījumā dalībnieki tika izglītoti par nepieciešamajām minerālvielām un vitamīniem, mikroelementiem veselīgam dzīvesveidam. Prezentācijas laikā informēja par to, kur visvairāk sastopamas šīs uzturvielas, kam tās palīdz, un, kāpēc tās ir jālieto. Pasniedzēja arī stāstīja par ogļhidrātiem, olbaltumvielām, taukiem uzturā, un veidiem, kā lietot sabalansētu uzturu veselīgam dzīvesveidam.

Lielākā daļa dalībnieku izteica vēlmi piedalīties nometnē arī nākošgad, un organizatori cer, ka to būtu iespējams realizēt, ja ne šī projekta, tad, iespējams, kāda cita ietvaros. Pēdējais nometnes gads ir izdevies, ņemot vērā dalībnieku atsaucību un pozitīvās atsauksmes.

Nometnes dalībniece Valentīna stāsta par pieredzēto: “Tāda veida nometnē piedalos pirmo reizi un es esmu ļoti iepriecināta. Viss ir ļoti labi noorganizēts – gan veselības nodarbības, gan lieliskā ēdināšana, arī interesantās izklaides. Ceru, ka būšu sevi motivējusi veselīgākai, kustīgākai dzīvei. Paldies!.”

Nometnes dalībniece Terese, kas atbraukusi no Balviem, par nometni izteicās šādi: “Paldies Jums visiem par jauko uzņemšanu, jauko vietu atpūtai, sporta aktivitātēm, garšīgām brokastīm, pusdienām, vakariņām, skaistām vakara atpūtām pēc aktīvās, organizētās dienas nodarbēm. Es ar prieku izbaudīju 2. dienā pavadīto laiku nometnē. Novēlu Jums visiem neizsīkstošu enerģiju un cerēšu uz tikšanos nākošgad!” 

“Pateicos par labo organizāciju, par mīlīgo un atsaucīgo uzņemšanu, instruktoriem par pacietīgo darbu, par labajām naktsmītnēm, veselīgo un garšīgo ēdināšanu. Es ar prieku izbaudīju pavadīto laiku nometnē. Paldies un ceru vēl satikties nākošgad!”, pēc nometnē piedzīvotā atklāj Lūcija.

Par pozitīva noskaņojuma uzturēšanu visās nometnes dienās, muzikālo pavadījumu un dalībnieku informēšanu par dienas kārtību un nodarbību laikiem rūpējās nometnes vadītājs Mārcis Grīnbarts. Paldies viņam par to!

Rezumējot visu iepriekš minēto, šī gada nometne noritējusi pozitīvi un visi dalībnieki ir bijuši apmierināti ar piedāvāto programmu un organizētāju darbu.
______________________________________________________________________________________________
Projekts notiek sadarbībā ar Liepājas pilsētas pašvaldību un  tiek īstenots SAM 9.2.4.2. Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei projekta  Nr.9.2.4.2/16/I/088 “Liepāja. Vesels. Aktīvs. Laimīgs” ietvaros.
Par saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība. 

 

 


Nometnes dalībnieku koppbilde

Nometnes dalībnieku koppbilde


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.