Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
17.10.2012 Autors: Nora Liparte

Jau četrpadsmito gadu kopā ar mums, atzīmējot Baltā spieķa dienu.
 
Rudens dabu iekrāso ar savām košajām krāsām un apvelta ar bagātīgu ražu, kas ir kā veltījums par kārtīgi pastrādātu darbu. Arī Liepājas Neredzīgo biedrība, kā ikkatru rudeni, savus biedrus un viesus pulcināja vienkopus, lai dalītos savā dāsnumā un uzkrātajā darba pieredzē. 12.oktobrī visi kopā pulcējāmies Liepājas Latviešu biedrības namā, lai 14 reizi kopā ar Liepājas Neredzīgo biedrību atzīmētu Starptautisko Baltā spieķa dienu. 
 
Šis rīts iesākās ar rudens saltumu aiz loga un darba steigu pirms pasākuma, kur katrs darīja savu darbiņu. Biedrības nama zāle pamazām pildījās ar biedriem un viesiem, un gaisā varēja manīt pat nelielu satraukumu.
 
Ar dzejas rindām un muzikālu skaņdarbu, ko izpildīja biedrības viešņa Railija, tika iesākts mūsu svētku pasākums. Ir apbrīnojami klausīties mūzikas skaņās un skanīgajā Railijas balsī, kaut arī zini, ka dzīve viņai ir liegusi pilnvērtīgi redzēt. Šo dzīves degsmi un sparu neapstāties dzīves krustcelēs, bet par spīti visam turpināt realizēt savus sapņus, varēja dzirdēt arī mūsu biedres Zojas Smirnovas klavierspēles izpildījumā. Mana kolēģa Aigara spēja deklamēt dzeju un likt klausītājam ieklausīties dzejas dziļākajā vēstījumā, papildināja mūsu pasākumu ar savu īpašo noskaņu.
 
Mūsu svētku pasākums nekad nav izpalicis bez ierosinājumiem, pamudinājumiem, laba vēlējumiem un sirsnīgiem vārdiem gan no viesiem, gan biedriem. Arī šogad savos novēlējumos dalījās gan biedrības vadītājs Māris Ceirulis, gan mācītājs Voldemārs Zveja. Ar laba vēlējumiem bija ieradušies mūsu sadarbības partneru pārstāvji -  no Liepājas Domes un Sociālā dienesta, Kuldīgas novada domes un sociālā dienesta, Aizputes un Kuldīgas Neredzīgo biedrības organizācijām un dažādām pilsētas biedrībām - Latvijas Diabēta biedrības Liepājas nodaļas, Latvijas Kaulu, locītavu un saistaudu slimnieku biedrības Liepājas nodaļas, no Dienas centra jauniešiem ar garīgās attīstības traucējumiem u.c.
 
Šogad ap 240 cilvēku kopīgi pavadīja jauku svētku pēcpusdienu. Klausoties biedrības jaunumus, padarītos darbus un nākotnes ieceres, priecājoties kopā ar mums gan muzikālajā koncerta daļā, gan šlāgermūzikas skaņās, kur aktīvākajiem dejotājiem bija iespējams izdancoties līganos valša ritmos, gan izgriezt kādu šerpāku deju soli. 
 
Vispatīkamākais, ko mēs kā pasākuma organizētāji redzējām,  bija visapkārt smaidošas un laimīgas sejas. Cilvēki jutās šeit mīlēti, gaidīti un pats galvenais starp savējiem, kopā ar sev līdzīgajiem.
 
Laiks paskrēja nemanot un šodien jau  katrs atkal esam savās ikdienas gaitās. Vien atliek ieklausīties rudens vēja šalkās un atcerēties, ka Liepājas Neredzībo biedrībā mēs ikviens varam sev atrast gan patīkamu nodarbi, gan jaunus draugus. 
 
Uz satikšanos nākamajos svētkos!
     
 
 Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.