Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
09.10.2012 Autors: LNB

15. oktobris - Starptautiskā Baltā spieķa diena


Neredzīgi cilvēki spieķi izmantojuši jau kopš seniem laikiem, kad tas kalpoja galvenokārt tikai kā palīglīdzeklis šķēršļu konstatēšanai un pārvarēšanai. 1931. gada 7. februārī spieķis neredzīga cilvēka rokās ieguva jaunu nozīmi, kad kāda Gollī de Herberona jaunkundze publikācijā Francijas avīzē «Eko de Pari» ierosināja, lai neredzīgi cilvēki lietotu tikai baltas krāsas spieķi un lai tas būtu kā brīdinājuma zīme transportlīdzekļu vadītājiem. Šis ierosinājums guva atbalstu, un Parīzes neredzīgajiem cilvēkiem tika izsniegti baltie spieķi. Drīz vien Francijā ieviestais jauninājums izplatījās arī citās pasaules valstīs un kļuva par starptautisko standartu. Tagad tas ir kļuvis arī par vienīgo un vispāratzīto neredzīgo un vājredzīgo cilvēku pazīšanas zīmi, bet 15. oktobris kopš 1980. gada - par Starptautisko Baltā spieķa dienu, kas tiek atzīmēta arī mūsu valstī. 
 
Š.g. 12. oktobrī Liepājas Latviešu biedrības namā tiks rīkots pasākums, kurā atzīmēsim Starptautisko Baltā spieķa dienu un Liepājas Neredzīgo biedrības 56. gadadienu. Uz svinīgo pasākumu tiek aicināti visi Liepājas Neredzīgo biedrības biedri, aktīvākie sadarbības partneri un viesi, lai kopīgi svinētu svētkus, klausītos patīkamu mūziku, izvērtētu padarītā darba rezultātus, dalītos iespaidos, atskatītos uz aizvadīto gadu un pārrunātu tālākos darbības virzienus, mērķus un iespējas. 

15. oktobrī plkst. 11.00 Ganību ielas un Pupu ielas krustojumā, sadarbībā ar ceļu policiju, tiks rīkota Liepājas Neredzīgo biedrības akcija, kurā brīvprātīgie centīsies šķērsot ielu ar paceltu Balto spieķi. Vērosim, kā autovadītāji respektē gājējus ar redzes traucējumiem. 

15. oktobrī tirdzniecības centrā "RIMI" no plkst. 16.00 līdz 18.00 notiks informatīvs pasākums, kurā Liepājas Neredzīgo biedrības darbinieki iepazīstinās tirdzniecības centra apmeklētājus ar pieejamo tiflotehnikas klāstu. Būs iespējams arī aplūkot dažādus invalīdu veidotus rokdarbus - klūdziņu  pinumus, mezglojumus u.cFacebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.