Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
20.09.2019 Autors: LNB

   
Liepājas pilsētas pašvaldības finansēts
Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekts
„Tava lielā iespēja būt iesaistītam, piederīgam, noderīgam” 2019
Nr. 3.19/SOC 

 

Saskarsmes nodarbībā stāstīja par gaidāmo Liepājas Mākslas forumu un mūzikas dzīvi Lielajā dzintarā

Liepājas pilsētas pašvaldības finansētā sociālā projekta „Tava lielā iespēja būt iesaistītam, piederīgam, noderīgam” (Nr. 3.19/SOC) sociālā iekļaušanas kursa “Dzīves skola” ietvaros saskarsmes nodarbībā atkārtoti viesojās koncertzāles “Lielais dzintars” pārdošanas speciāliste Aiva Juhnevica, lai pastāstītu biedriem par gaidāmajiem mūzikas un kultūras notikumiem koncertzālē.

No 27. – 29. septembrim koncertzālē “Lielais dzintars” norisināsies viens no svarīgākajiem koncertzāles kultūras dzīves notikumiem – Liepājas Mākslas forums. Šajās trijās dienās notiks 10 notikumi, kuros piedalīsies 100 mākslinieki, kas uzstāsies ar mūzikas, mākslas, dejas, teātra un kino priekšnesumiem. Viese pastāstīja par interesantākajiem notikumiem, kurus ikvienam būtu interesanti apmeklēt:


Gaidāmie notikumi

- 27. septembrī, pl. 19:00 Liepājas Mākslas foruma atklāšana ar pirmo guļošo koncertu Latvijā. Ar meditatīvu un uz skaņām balstītu priekšnesumu uzstāsies beļģu kamermūzikas apvienība Het Collectief, izpildot Mortona Feldmana kompozīciju Crippled Symmetry jeb Izjauktā simetrija.
- 28. septembrī, pl. 17:00 uzstāsies teremina virtuoze L. Kavina, kura izpildīs gan pati savus skaņdarbus, gan arī 20. gadsimta mūzikas dižgaru, komponistu Olivjē Mesiāna (O.Messiaen), Džona Keidža (J.Cage) un citu laikmetīgās mūzikas komponistu darbus. Teremins ir unikāls elektroniskās mūzikas instruments, kas rada skaņu, veidojot pārmaiņas elektriskajā laukā, izmantojot cilvēka roku kustības. Kavinas teremina spēlei pievienosies talantīgais pašmāju akordeonists Artūrs Noviks.
- 28. septembrī, pl. 20:00 ar neparastu dejas izrādi uzstāsies Virpi Pahkinena ar savu komandu. Viese demonstrēja videoklipus, kurā redzami mākslinieces deju priekšnesumi, – ļoti plastiski, unikāli un iepriekš neredzēti.
- 29. septembrī, pl. 14:00 gaidāma neparasta kameropera “Marija Stjuarte”.  Dziedātāja Lore Binona, lautiste Sofija Vandena Einde, pianists Antonijs Romaņuks un komponists Roberts Zeidams – ir vienkopus apvienojuši dažādos Marijas Stjuartes dzīvesstāsta elementus, lai radītu dramatisku kameroperu.
- 29. septembrī, pl. 18:00 Liepājas Mākslas foruma noslēguma koncertā notiks “Veltījums Hardijam Lediņam”. Koncertprogrammu atkal gaismā cels Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” ar solistiem un diriģentu Normundu Šnē priekšgalā. Šāda veida koncerts iepriekš noticis tikai vienu reizi 2015. gadā Rīgā. 
- 5. oktobrī, pl. 18:00 Notiks unikāls koncertuzvedums “Vācieša un Ziedoņa dzeja mūzikā”. Koncerta klausītājiem būs iespēja izbaudīt Imanta Kalniņa mūziku ar Imanta Ziedoņa dzeju, kā arī Ojāra Vācieša dzeju ar Artūra Maskata mūziku. 

Pārdošanas speciāliste silti aicināja klātesošos apmeklēt arī Valsts svētku koncertu “Latvijai 101” 16. novembrī, plkst. 18:00. Iedibinot jaunu svētku tradīciju Liepājas koncertzālē, uz “Lielā dzintara” skatuves apvienosies Liepājas Simfoniskais orķestris, Liepājas kori “INTIS” un “Laiks”, kā arī vadošie Latvijas Nacionālās operas solisti. Patriotiskās svētku noskaņās šis grandiozais vokāli simfoniskais koncerts ļaus klausītājiem piedzīvot Liepājas koncertzāles izcilo akustisko skanējumu visā tās pilnībā.

Prezentācijas laikā klātesošie varēja piedalīties vairākos konkursos, atbildot uz dažādiem jautājumiem par dzirdēto. Cītīgākie klausītāji balvās saņēma biļetes uz kādu no Liepājas Mākslas foruma koncertiem. Nodarbība ne tikai iepazīstināja biedrus ar “Lielā dzintara” notikumiem, bet arī paplašināja viņu redzesloku par dažādiem neparastiem mūzikas žanriem un unikāliem māksliniekiem. Par katru no minētajiem māksliniekiem varēja noskatīties kādu no viņu uzstāšanās video un klausīties to skanējumā, lai izzinātu, kāda mūzika biedriem patīk un kāds koncerts būtu interesantāks.

Nākamā saskarsmes tikšanās reize paredzēta 26. septembrī, kad pie mums atkal viesosies Nikolajs Šulajevs, lai turpinātu savu stāstījumu par Bībeles vēsturi. Lūgums iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni +371 26056026 vai 63407141, vai personīgi piesakoties Liepājas Neredzīgo biedrības Projektu daļā pie Zandas vai Jeļenas.
_____________________________________________________________________
Projektu līdzfinansē Liepājas pilsētas pašvaldība projekta „Tava lielā iespēja būt iesaistītam, piederīgam, noderīgam” (Nr. 3.19/SOC) sociālā iekļaušanas kursa “Dzīves skola” ietvaros. Par saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.

 

 


Lielā dzintara pārdošanas speciāliste stāsta klātesošajiem par mūziķiem

Lielā dzintara pārdošanas speciāliste stāsta klātesošajiem par mūziķiem


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.