Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
28.06.2019 Autors: LNB

Sarunu pēcpusdienā Māris Ceirulis dalījās savā pieredzē

Latvijas Neredzīgo bibliotēka, īstenojot pasākumu ciklu “Klusie vēstures veidotāji”, veido sarunu pēcpusdienas ar cilvēkiem, kuri devuši lielu ieguldījumu redzes invalīdu kopienas attīstībā un godam nesuši Latvijas vārdu pasaulē. 26. jūnijā plkst. 11:00 Liepājas Neredzīgo biedrības Semināru telpā tikšanās laikā ar Māri Ceiruli tika runāts gan par politiku, gan sociālo iekļaušanos un cilvēka spēju robežām. 

Sarunas laikā tika apspriesti dažādi jautājumi - tādi uz kuriem nevar atrast atbildes grāmatas nodaļā par Māri. Runājot par dzīves patiesībām, Māris akcentēja: “Mums tiek doti dzīves norādījumi, taču mēs vienalga ejam savā virzienā, kaut arī zinām, ka dažreiz tā nebūs labākā izvēle”. 

Jautājot par biedrības iniciatīvu paplašināt mērķauditoriju un vajadzību mainīt nosaukumu, atbilde ir diezgan vienkārša: “Redzējām, cik tas ir vērtīgi, ka satiekas cilvēki ar dažāda veida invaliditāti, tā viens otru var papildināt. Nav bijušas domas par nosaukuma maiņu, jo tas īsti nav nepieciešams, ar šo nosaukumu esam ieguvuši atpazīstamību. Jebkurā gadījumā mums neredzīgie tāpat ir prioritāte”, sacīja Māris. 


Ieguldītie pūliņi universālā dizaina ieviešanā

Vairāku gadu garumā biedrība ir piedalījusies dažādos projektos, vākuši līdzekļus un pauduši viedokli politikā, lai uzlabotu cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitāti. Šobrīd ļoti daudz tiek ieguldīts “Dvēseles veldzes dārzā” – tiek būvēta pirts, kuru nākotnē varētu izmantot cilvēki ar dažāda veida invaliditāti un seniori. Stāstot par savu pieredzi, Māris akcentēja: “Pēdējo 10 gadu laikā es ar citiem universālā dizaina ekspertiem esam izbraukājuši visu Latviju konsultējot, vadot seminārus, bijuši ministrijās, lai stāstītu par universālā dizaina ieviešanas nepieciešamību. Diemžēl kamēr cilvēku šāds jautājums neskar personīgi, viņam par to nav lielas intereses, tāpēc ikviens ir jāinformē, lai par to aizdomātos. Darba vēl ir diezgan daudz. Rīga ir īpašs stāsts – tur universālo dizainu ir ļoti grūti ieviest". Bieži vien daudzās vietās kaut kas tiek izdarīts šī jautājumu risināšanā, taču “ķeksīša pēc” – nekonsultējoties ar tā lietotājiem, ir pieļautas kļūdas un universālā dizaina funkcijas cilvēkiem ar invaliditāti nevar pielietot dzīvē. Tādi gan nav visi, jo ir tādas organizācijas, kas domā par to un prasa padomu pirms būvniecības uzsākšanas. Piemēram, ar Liepājas domi ir ļoti laba sadarbība visās struktūrvienībās. 

Kopumā aprakstīti 30 “Klusās vēstures veidotāji”. Šo cilvēku dzīvesstāsti ir apkopoti grāmatā, kura būs pieejama virtuāli, audiāli un braila rakstā. 3. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Draugu istabā notiks šīs grāmatas atklāšanas svētki. 
___________________________________________
Projekta mērķis ir informēt plašāku sabiedrību par cilvēkiem, kuri devuši un turpina dot ieguldījumu Latvijas sabiedrības attīstībā. Tas kalpo arī kā iedvesmas avots jaunajai paaudzei – redzes invalīdiem –, ka, neskatoties uz invaliditāti, ikvienam ir iespēja dot nozīmīgu ieguldījumu Latvijas sabiedrības attīstībā un sasniegt labus rezultātus.

 


Māri Ceiruli intervē Latvijas Neredzīgo bibliotēkas pārstāve

Māri Ceiruli intervē Latvijas Neredzīgo bibliotēkas pārstāve


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.