Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
16.09.2013 Autors: LNB

Sabiedriskā organizācija "Es Redzu" un tās ārzemju partneri noslēdz vasaras sezonu ar jahtas braucienu

 
Sabiedriskā organizācija "Es Redzu" un Krievijas neredzīgo organizācija "Baltais Spieķis" (www.multimobilnost.ru) turpina veiksmīgu sadarbību, kas aizsākās šī gada februārī. Jaunais projekts ir vērsts uz neredzīgo cilvēku integrēšanu sabiedrības aktīvajā dzīvē, kā arī uz burāšanas un ūdens sportu popularizēšanu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
Brauciens notika uz katamarāna "Lovers" un ilga 2 nedēļas. Dalībnieku kopīgiem spēkiem radītais maršruts ļāva izpētīt Baltijas jūru un tās piekrastes valstis. Aivija Bārda, "Es Redzu" valdes priekšsēdētāja skaidro šī projekta svarīgumu un būtību: "mēs turpinām savas aktivitātes apliecinot, ka cilvēki ar īpašām vajadzībām ir pilntiesīgi sabiedrības locekļi un ir gatavi uz tādiem pašiem izaicinājumiem kā jebkurš no mums."
Andrejs Kirins no Daugavpils ir viens no pirmajiem aktīvistiem, kuram burāšana ir kļuvusi par sirds lietu un viņš patiesi ir gatavs uz jauniem izaicinājumiem. Kopā ar Oļegu Kolpaščikovu ("Baltais Spieķis", Krievija) un starptautisko komandu, viņš no Rīgas mēroja ceļu līdz Igaunijai un atpakaļ. Tika pievarētas 100 jūras jūdzes. Andrejam līdz šim ir bijusi pieredze lielāku kuģu burāšanā: "šis katamarāns bija mazs - vien 12 metrus garšs". Tomēr izaicinājumi netrūka, jo bija jāsaprot kā savaldīt braucamrīku balstoties uz sajūtām par vēja virzienu un spēku. "Mēs braucām lēnu, lai mācītos ko un kā labāk darīt. Brauciens bija ļoti patīkams. Man paveicās tur pabūt 2 dienas". Šogad Andrejs piedalījās arī "The Tall Ships Races 2013" vēsturisko burinieku regatē (no 25. - 28. jūlijam, Rīgā) un jau nākamajā gadā viņš plāno piedalīties Latvijas Jūras Burāšanas čempionātā. "Ja cilvēkam kaut kas interesē, viņš vienmēr atradīs veidu kā to dabūt. Es negribu nest pasaulē nekādu humanitāru misiju, bet es dzīvoju tā kā man pagaidām patīk." Jau tagad viņš kalpo kā iedvesmas avots citiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. "Aktīvi un pozitīvi neredzīgie cilvēki nav tikai daži, viņu paliek arvien vairāk un mēs redzam, ka mēs kopā varam ļoti daudz izdarīt", norāda Aivija Bārda.
Neredzīgos aktīvistus: Andreju Kirinu, Māri Ceiruli, Liepājas Neredzīgo biedrības vadītāju un Oļegu Kolpaščikovu, būs iespēja satikt arhitektūras dienu ietvaros, Kuldīgā, no 9. Līdz 11. oktobrim. Dalībnieki konferencē skars jautājumus par kultūrmantojumu un vides pieejamību. Sarunā ar pilsētniekiem un pilsētas vadību tiks risināti būtiski jautājumi par vides pielāgošanu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tajā pat laikā saglabājot kultūrvēsturisko mantojumu un pilsētvidi. Kuldīgas pilsēta ir slavena ne tikai ar Eiropā platāko ūdenskritumu un Ventas rumbu, bet arī ar vienreizējo vēsturi, kultūras un arhitektūras mantojumu kopš 14.gadsimta.
Turklāt arhitektūras dienu ietvaros turpinājumu piedzīvos jūlijā iesākušās izjādes ar zirgiem, vasaras nometnes "Citāda Baltija" ietvaros. Aldis Kociņš, saimniecības "Zāģeri" vadītājs, kurā notiks jāšanas aktivitātes, norāda uz zirgu pozitīvo efektu uz bērniem ar īpašām vajadzībām: "galvenā ir tā sajūta, kad bērns uzsēžas zirgam uz muguras, viņu pavadā vai pats jau sāk jāt". Vasaras nometnē "Citāda Baltija" jāšanas sports guva lielu piekrišanu jauniešu vidū. "Bērni ātri pierod pie zirgiem un tie kuri pirmajā dienā bija bailīgi, trešajā jau varēja mierīgi vizināties," tā Aldis Kociņš. "Zāģeros" bērniem ir lieliska iespēja sākt būvēt pamatus jāšanas iemaņā.
 
Bildes: (skatīt aprakstus pielikumā)
 
Citas bildes:
 
Cieņā,
Biedrības Es Redzu preses dienests
 
Tērvetes 12, Jūrmala, Latvija LV - 2012
tel/fax. ofisa: +371 67753573
info@esredzu.lv


Samanta, Oļegs, Māris, Igors uz jahtas Ventspilī

Samanta, Oļegs, Māris, Igors uz jahtas Ventspilī


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.