Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
03.02.2014 Autors: LNB

Rosme aicina uz ilgtspējības tīklu jeb tamborēšanas akciju
Anita Zvirgzde, «Rīga 2014»
 
Rīgas sociālo tīklu projekts pozicionē Rīgu kā inovatīvu Baltijas jūras reģiona mākslas un zinātnes sadarbības tīkla centru un kartējot padara redzamu Rīgas saikni ar citām Latvijas pilsētām. Projekta ietvaros tiks eksponēti Dainas Taimiņas (ASV) un rokdarbnieču tamborētie 3D objekti, LiepU MPLab Jauno mediju mākslas programma, studentu radītās digitālās vizualizācijas, kā arī interaktīvais ilgtspējības tīklu interfeiss. Izstāde 2014. gada oktobrī  būs apskatāma «kim?» Laikmetīgās mākslas centra telpās Rīgā. Izstādi ievadīs lekcijas un radošās darbnīcas visa gada garumā.
Ar matemātiķes un mākslinieces Dainas Taimiņas publisko lekciju 18. janvārī sākās jauno mediju RIXC organizētā «Rīga 2014» programma. Lai veidotu sociālo tīklu, tika aicināti Rīgas iedzīvotāji piedalīties kopīgā hiperbolisko plakņu tamborēšanas akcijā. Piedalīties varēja ikviens, izmantojot jau reiz lietotu baltas vai gaišas nokrāsas materiālu, piemēram, ārdīta dzija, balti plastmasas maisiņi. Sadarbībā ar tematisko līniju «Dzintara ādere» tika izmēģināta tamborēšana arī ar dzintara diega atgriezumiem.
Arī man bija iespēja tajā piedalīties, lai saprastu — kā īsti jāveido savs cilvēku tīkls un kā ar to var palīdzēt uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkiem ar redzes invaliditāti. Līdz ar to Latvijas Neredzīgo biedrība oficiāli ir iesaistījusies šajā projektā un aicina no visām Latvijas pilsētām pieteikties tamborētājas (us), kurām ir interese iesaistīties vairāk kā pus gada garumā šajā interesantajā projektā. Sīkāk par to, kas, kad un kā būs jādara, lasiet jau nākamajā Rosmē vai jautājiet sev tuvākajā TO.
Projektā piedalās jauno mediju mākslinieki no Liepājas universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas sadarbībā ar tīklu pētniekiem Valdi Krebu (ASV/Latvija), Rasu un Raiti Šmitiem. Projekts noslēgsies oktobrī, kad notiks Dainas Taimiņas un jauno mediju mākslinieku kopīgi veidoto darbu izstāde «kim?» Laikmetīgās mākslas centrā Spīķeros.
Daina Taimiņa ir latviešu matemātiķe, matemātikas vēsturniece un māksliniece, kas strādā Kornela Universitātē ASV un ir slavena ar saviem tamborētajiem hiperboliskās plaknes modeļiem. «Rīga 2014» programmā līdzās citiem RIXC producētajiem pasākumiem Eiropas kultūras galvaspilsētas gada laikā taps RIXC un Dainas Taimiņas kopīgi veidotais projekts «Hiperboliskās plaknes un ilgtspējības tīkli».
Dainas Taimiņas projekts iekļauts «Rīga 2014» programmas tematiskajā līnijā «Izdzīvošanas komplekts».
 
Papildus informācija par Dainas Taimiņas projektu šeit: Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.