Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
08.03.2013 Autors: LNB

„JAUNATNE DARBĪBĀ” UN „ES REDZU” AICINA UZ
STARPTAUTISKO SESIJU: REDZES INVALĪDU INTEGRĀCIJA SABIEDRĪBĀ
02.05.2013-12.05.2013
 
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra „Jaunatne Darbībā” un sabiedriskā organizācija "Es redzu", no 2. līdz 12.maijam organizē unikālu starptautisku sesiju, lai risinātu redzes invalīdu integrācijas sabiedrībā jautājumus, kā arī dalītos ar citām valstīm pieredzē un zināšanās. Uz visu projekta laiku, Latvijā ieradīsies speciālisti un brīvprātīgie no Francijas, Krievijas, Spānijas un Ukrainas. Pasākumi notiks dažādās Latvijas pilsētās: Jūrmalā, Madonā, Rīgā.
 
Sesija solās būt aktivitātēm bagāta gan neredzīgajiem, gan arī to līdzcilvēkiem un citiem redzīgajiem. Paredzētas dažādas mūzikas, sporta un izglītojošās nodarbes: izbrauciens pa Jūrmalas veloceliņiem, lai izvērtētu to pieejamību neredzīgajiem, volejbola turnīrs, tikšanās ar Londonas paraolimpisko spēļu dalībniekiem, lai runātu par neredzīgo iespējām piedalīties Olimpiskajās spēlēs. Paredzēta arī jahtu sezonas atklāšana Jūrmalā, kuru uzņēmies organizācijas „Baltais Spieķis” (Krievija) vadītājs, neredzīgais Oļegs Kolpaščikovs (Oleg Kolpashchikov).
 
Muzikālās programmas ietvaros, profesionāli mūziķi saspēlēs ar neredzīgajiem, ka arī veidos kopīgus priekšnesumus. Notiks arī sadraudzības dziedāšana. Pasākuma garumā tiks iestudēta muzikālā pasaka Mazais Princis ar Adriana Kukuvasa un profesionālo mūziķu dalību. Tas būs centrālais muzikālais pasākums projektā, kam 10 dienu garumā gatavosies jaunieši, kuri būs sapulcējušies no Latvijas un ārzemēm.
 
Lekcijas lasīs profesionāļi no Latvijas un ārzemēm. Tiks stādīta priekšā Francijas pieredze sporta programmas veidošanā neredzīgajiem, kā arī izstrādāti metodiskie ieteikumi skolām. Eksperti runās par Francijas pieredzi mūzikas apguvē neredzīgajiem. Tiks stāstīts par pieredzi, spējām, iemaņām un ieteikumiem apgūstot mūziku. O. Kolpaščikovs vadīs apaļo galdu mammām, kas audzina bērnus invalīdus. Paredzēta arī tikšanās ar deputātiem, kā arī citas aktivitātes.
 
Sesija noslēgsies ar koncertu, veltītu Mātes dienai Dubultu baznīcā.
 
Savu dalību apstiprinājuši šo valstu pārstāvji: „Valentin Haüy” (Francija), „Retina R?ve Bleu” (Francija), „Rock Corps” (Francija) un "Baltais spieķis" (Jekaterinburga, Krievija).
 
Valentin Haüy asociācija, kura nosaukta 1745.gadā neredzīgo skolas Parīzē dibinātāja vārdā, šodien ir viena no ietekmīgākajām asociācijām Francijā. Tā pastāv jau 120 gadus un šo laiku ir krājusi pieredzi „cīņā ar un par neredzīgo tiesībām, viņu dalību sociālajā un profesionālajā dzīvē, autonomijas attīstīšanu ikdienas dzīvē, viņu un sabiedrības informēšanu par to, ko nozīmē redzes deficīts, tā profilaksi un cilvēku domāšanas attīstīšanu (arī pašu neredzīgo) skatoties  uz invaliditāti kā tādu.”
 
Asociācija „Retina R?ve Bleu” publiski atzīta no 1998.gada, rūpējas par medicīnisko pieeju redzes problēmām. Asociācijas mērķis ir „informēt cilvēkus ar redzes traucējumiem, dot viņiem sociālu un humanitāru palīdzību, lai palīdzētu pārvarēt viņu invaliditāti.” „Retina R?ve Bleu” strādā sadarbībā ar Francijas Zinātnisko komiteju, lai rosinātu, sekmētu un veicinātu pētījumus oftalmoloģijā un terapijās.
 
„Rock Corps” Francijā pastāv kopš 2009.gada, un ir starptautiska organizācija, kas apvieno brīvprātīgos, kuri gatavi iesaistīties sabiedrības jautājumu risināšanā un dalībā ar savu pieredzi citā Eiropas valstī.
 
"Baltais spieķis” ir Krievijas neredzīgo organizācija, kas aktīvi sadarbojas ar Latviju un jau divas reizes ir pasniegusi meistarklases Latvijas pilsētās. Tās vadītāja, Oļega Kolpaščikova fotoizstāde ir vēl apskatāma Jūrmalas pilsētas domē.
 
Par plānoto sesiju, varat uzzināt vairāk mājas lapā www.esredzu.lv. 
Vairāk par „Retina R?ve Bleu”: http://www.retina.fr/
 
 
 
 
 Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.