Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
10.01.2013 Autors: LNB

  

    "Kurzemes Vārds", 2013. gada 9. janvāris 
    Dina Belta
    
 
Ja skatītājs, atnācis uz šo izstādi, teiks, ka bildes ir pārāk pareizas, ka tās nevar būt uzņēmis neredzīgs cilvēks, mērķis būs sasniegts. Tā pirmdien fotoizstādes "Es rādu tev to, ko pats neredzu" atklāšanā teica Ilze Jansone - neredzīgo fotogrāfu vadītāja un skolotāja.
 
Gada garumā septiņi Liepājas Neredzīgo biedrības biedri Ilzes Jansones vadībā fotografēja dabu, cilvēkus, tehniku, ostu. Rezultāts šonedēļ apskatāms Latviešu biedrības nama foajē. Tur uz atklāšanu pulcējās arī visi septiņi autori.
 
"Fotoaparātu pirmoreiz mūžā paņēmu rokā pavasarī," stāsta viens no viņiem — dundadznieks Gatis Nierliņš. "Uz dzirdi!" viņš atsmaida uz jautājumu, kā tieši fotografēšana notikusi. "Klausos, tēmēju, fotografēju." Viss jau skan - gan cilvēki, gan zirdziņi, gan jūra. Vienā no fotografēšanas izbraukumiem gan izrādījies, ka jūrā nav viļņu, ka tā ir neierasti klusa. Bet šņirkstēja gliemežvāki, skanēja smiltis. Arī pēc tam, kad Liepājas Lauvu kluba atbalstītais projekts beidzies, Gatis turpinājis fotografēt, radusies interese arī par filmēšanu. Bet vai viņš zina, kādas izskatās viņa fotogrāfijas? "Pēc tā, kā citi cilvēki tās apraksta," atbild neredzīgais dundadznieks.
 
Piedāvājumam fotografēt viegli piekrituši arī liepājnieki Artūrs Līvmanis un Ivars Starks. Ivaram vislabāk patīk daba, Artūram — tehnika. Viņa sapnis ir izpētīt tehnikas muzeju Londonā, gribētos fotografēt arī lidostu. "Kas tad tur - griez kameru un spied," viņš pasmejas. Visiem dalībniekiem bija firmas "Canon" dāvāti fotoaparāti. Pavisam parasti, bez kādām neredzīgam cilvēkam paredzētām palīgierīcēm.
 
"Es atceros, kā ziedēja kastaņas...", "...un ceriņi". Tie ir skrundenieces Lilitas Štefaņukas darbu nosaukumi. "I smaržas, i sajūtas. To jau nevar aizmirst," atšķirībā no puišiem, Lilita vēl atceras, kā ir redzēt. Tādēļ viņa fotografējusi to, ko pati kādreiz skatījusi.
 
Izstādē izlikti arī Zojas Smirnovas, Solveigas Vildmanes un Visvalža Gansona darbi. Kopā 30 darbu. Pasniedzēja, māksliniece Ilze Jansone ar biedrību sadarbojusies jau iepriekš, viņa mācījusi rokdarbus.
 
Viņi nav mākslinieki tikai šajā jomā, savas biedrības biedrus uzslavē tās vadītājs Māris Ceirulis. Visi izstādes dalībnieki prot arī citas lietas. Piemēram, Gata lielais vaļasprieks ir dziedāšana, viņš ir Dundagas kora dalībnieks, bet gatavs dziedāt arī solo. Viņi pin klūdziņas, dažādus rokdarbus. Lai izkustētos, spēle šaudaunu. "Neredzīgo galda teniss - tā es to saucu," paskaidro Artūrs. Brauc ar divriteņiem. "Ja ir šoferītis, tad nekādu problēmu," - tas nozīmē, ka tandēma velosipēdam priekšā minas redzīgs cilvēks.
 
Jau nākamnedēļ izstāde dosies tālāk - uz Rīgu, Valmieru un Alūksni. Pēc tam sāks ceļu ap Baltijas jūru, piestājot Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Vācijā, Dānijā, Zviedrijā, Somijā. Ar vēstniecību atbalstu paredzēts to eksponēt arī Lielbritānijā un ASV, pastāsta Neredzīgo biedrībā.» 


 Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.