Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
18.10.2012 Autors: LNB

Raksts no laikraksta "Kurzemes Vārds"  (17.10.2012)


Dina Belta
 
Visbiežāk cilvēki par balto spieķi un citiem ar neredzīgo cilvēku ikdienu un dzīvi saistītiem jautājumiem ieinteresējas tad, kad tas skar pašus vai tuviniekus, saka Liepājas Neredzīgo biedrības vadītājs Māris Ceirulis. Un Baltā spieķa diena, ko biedrība rīko jau 14 gadu, ir iespēja parādīt: mēs esam šeit un esam pieejami.

Pirmdienas pēcpusdienā tirdzniecības centrā "Ostmala" rosās Neredzīgo biedrības pārstāvji. Ļaudis lielākoties paiet garām un atvairās no piedāvājuma uzlikt kādas no simulācijas brillēm un izjust, kā ir, kad redzi maz vai nemaz. Kāds atsakās māņticības dēļ, bet M. Ceirulis saka: "Ir runa par empātijas spēju!" Nupat viņš bijis Rīgas domē, ierēdņi izmēģinājuši simulācijas brilles un spieķi uz Vecrīgas bruģa. Arī Liepājas dome esot atsaucīga pret neredzīgu un vājredzīgu cilvēku problēmām. Arī pilsētvidē to varot just. Aigars Bušs piebilst, ka izmēģinājis nesen uzlikto bankomātu neredzīgajiem – esot ērts un labs.
 
Biedrības pārstāvji izrāda arī runājošos pulksteņus, svarus, kalkulatorus un citas lietas. Lielākoties tie runā krieviski, pieejami arī angliski skanoši. Latviski gan tiflotehnika nerunā – ražotājiem nav izdevīgi to izgatavot tik nelielam tirgum.
 
"Un jau četrpadsmito gadu esam kaskadieri," M. Ceirulis smejas. Ar to viņš domā biedrības un satiksmes uzraudzības rotas kopīgi rīkotās akcijas, kad cilvēki ar balto spieķi šķērso ielu, lai atgādinātu autobraucējiem par neredzīgiem cilvēkiem uz ceļa. Arī šonedēļ notikušajā akcijā bijis pa bīstamam momentam - kad mašīnas apstājušās, bet viena pēkšņi tām aizdrāž garām, apdraudot ielas šķērsotāju. Nav apstājies ar\i kāds auto instruktors ar savu apmācāmo. Kad policija viņu apturējusi, vaicājis, kas viņam bijis jādara. Cits pacelto spieķi noturējis par ātruma mērīšanas ierīci.
 
Ielās vēl nav daudz cilvēku ar balto spieķi. Tāpēc, ka tas ir ilgstošs un grūts process – iemācīties vienam tikt ar to galā, saka Aigars Bušs. Vieglāk ir, ja kāds paņem pie rokas. Tomēr tādu cilvēku būs vairāk un vairāk, viņš ir pārliecināts.
 Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.