Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
14.11.2018 Autors: LNB

Vakar, 13. novembrī, Liepājas Neredzīgo biedrības darbinieki, biedri un brīvprātīgie ar svētku pasākumu atzīmēja Starptautisko neredzīgo dienu. Aktivitātes tika rīkotas, lai informētu plašāku sabiedrību par cilvēku ar redzes invaliditāti ikdienas šķēršļiem un palīglīdzekļiem, kā arī veicinātu sabiedrības dziļāku izpratni par cilvēku ar invaliditāti vajadzībām. 

Arī šogad, atzīmējot Starptautisko neredzīgo dienu, svētku pasākums notika vairākās daļās un kopumā pulcēja vairākus desmitus biedrības pārstāvju un skolēnu. Pasākums, par spīti lietainajam laikam, tika atklāts pie Liepājas Universitātes galvenās ēkas, kur interesentiem bija iespēja orientēties ar balto spieķi un acu apsēju, aplūkot dažādus palīglīdzekļus, kā arī uzzināt par dažādām redzes saslimšanām. Līdzīgi kā pagājušajā gadā, arī šogad piedalīties Starptautiskās neredzīgo dienas pasākumā bija aicināti dažādu Liepājas un tās apkārtnes skolu skolēni un skolotāji. Šogad pasākums guva atsaucību no Vērgales pamatskolas 7. – 9. klases audzēkņiem, kuri kopā ar savu skolotāju bija ieradušies Liepājā, lai piedalītos šajā pasākumā. Pasākuma laikā varēja vērot skolēnu lielo interesi ne tikai par orientēšanos ar balto spieķi, bet gan par visu apkārt notiekošo, jo pasākuma pirmā daļa tika pavadīta uzdodot sev interesējošos jautājumus un smejoties, saņemot uz tiem asprātīgas atbildes no biedrības darbinieku puses.
Pēc pasākuma informatīvās daļas noslēguma, klātesošie sāka pulcēties gājienam, kurš veda no Liepājas Universitātes, tālāk virzoties uz skvēru “Kurzeme”,  pa Zivju ielu dodoties uz Pētertirgu, Kuršu ielu, Rožu ielu un noslēdzot gājienu Jāņa Čakstes laukumā. Gājiena noslēgumā tam pievienojās arī Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš, kurš pats izmēģināja orientēšanos ar balto spieķi J. Čakstes laukuma apkārtnē.

Pēc svētku gājiena noslēguma un svinīgās uzrunas, gājiena dalībnieki tika aicināti uz Liepājas Neredzīgo biedrību, kur tika piedāvāta iespēja ne tikai baudīt kafiju un uzkodas, bet arī brīnišķīgu un sirsnīgu koncertu no Strazdumuižas internātvidusskolas audzēknēm un pasniedzējiem, kas muzicēja kopumā uz sešiem dažādiem instrumentiem, demonstrēja savus daudzpusīgos talantus un radīja neatkārtojamas emocijas ikvienam koncerta apmeklētājam. Noslēgumā Liepājas Neredzīgo biedrības pārstāvji dalījās savos iespaidos par septembrī apmeklēto Reinjona salu projekta “Astronomija neredzīgajiem un cilvēkiem ar invaliditāti” 2017 – 2020 ietvaros.  

Paldies ikvienam, kurš piedalījās šajā svētku pasākumā, kā arī atbalstītājiem – Kurzemes plānošanas reģionam projekta “Saredzi citādāk” LLI-212 ietvaros un SIA “Philip Morris Latvia”.

 


 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.