Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
30.10.2018 Autors: LNB

A/S „Latvijas valsts meži” 
finansēts projekts
„Sociālās palīdzības programmas ietvaros”
Nr. 7.5./LVM/18/15
Liepājas Neredzīgo biedrībā

Fonda „Ziedot.lv” un A/S „Latvijas valsts meži” finansētā projekta „Sociālās palīdzības sniegšana” Nr. 7.5./LVM/18/15 ietvaros no š.g. aprīļa līdz 31.oktobrim Liepājas Neredzīgo biedrībā tika organizētas divas interešu aktivitātes – keramika un dārza darbu nodarbības. Tajās piedalīties bija aicināts ikviens cilvēks ar dažāda veida invaliditāti un seniori ar funkcionāla rakstura traucējumiem. Nodarbības notika sešu mēnešu garumā un tās ļāva ar prieku ikvienam interesentam mērķtiecīgi pavadīt savu brīvo laiku, piepildot to ar jēgpilnām nodarbēm, jaunu prasmju apguvi un pozitīvu komunikāciju.

Dārza darbu nodarbības, kuras beidzās jau septembra beigās, visa pavasara un vasaras garumā notika sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā “Dvēseles Veldzes dārzs”,  Ziemupē.  Šo mēnešu laikā nodarbībās piedalījās kopumā 60 cilvēki, kuri gan uzlaboja savas esošās iemaņas, gan ieguva jaunas. Atskatoties uz paveikto šo nodarbību laikā, var secināt, ka cilvēki varēja veikt teritorijas labiekārtošanas darbus,  pateicoties ārkārtīgi karstajai vasarai, veikt dažāda veida dārza darbus. Papildus tam cilvēki ieguva iemaņas augsnes sagatavošanā, augu mēslošanā, zaru izzāģēšanā, stādīšanā, sēšanā, augu iepazīšanā, klūgu audzēšanā u.c. darbos. Vasaras garumā ravēja, veidoja dekoratīvos un kultūraugu stādījumus (zemenes, avenes, augļu dārzs, dārzeņi, klūgas), rūpējās par iesēto ražu to  rūpīgi laistot un novācot, kā arī ieziemojot vajadzīgos dārzeņus. Novāktā raža tika izmantota kopīgu ēdienreižu gatavošanā un izlietota cilvēku ar invaliditāti un senioru vajadzībām.

Nodarbību pasniedzēja Diāna Pečule atzina: “Man patīk darboties dārzā, būt svaigā gaisā, kustēties un, cik labi, ja tāds var būt darbs, un savas zināšanas var dot citiem. Projektā šajā sezonā piedalījušies vismaz 60 cilvēku un tas sniedza viņiem iespēju izkļūt no ierastās vides. Lauku vide ir patīkama, domāju, ka to var teikt katrs, kurš bijis “Dvēseles Veldzes dārzā”. Pilsēta cilvēku izsmeļ un iztukšo, bet daba mūs atjauno. Pateicoties šīm nodarbībām, katrs pēc savām spējām un varēšanas iesaistījās un piedalījās kādos dārza darbos. Apguva jaunas iemaņas un zināšanas, sākot no augu sēšanas, vēlāk kopšanas un beidzot ar novākšanu un sagatavošanu glabāšanai pagrabā. Cilvēki iepazina jaunus augus, puķes, arī dārzeņus. Tāpat kopīgi esam mācījušies no savām kļūdām.”

Sākoties maijam aizsākās arī keramikas nodarbības, kas sešu mēnešu garumā notika uz vietas Liepājas Neredzīgo biedrībā, Liepājā. Keramikas nodarbības bija pavisam jauns piedāvājums, kas piemērots arī pilnīgi neredzīgiem cilvēkiem, jo viss tiek paveikts, izmantojot tausti. Sākotnējā iecere paredzēja, ka nodarbības notiks divās grupās kurās katrā piedalīsies 12 cilvēki. Redzot cilvēku interesi, abās grupās cilvēku skaits bija nedaudz lielāks kā sākotnēji tika paredzēts. Nodarbību laikā darbs ar mālu lieliski attīstīja roku muskulatūru, vienlaikus sniedzot relaksāciju, attīstīja radošās prasmes, stiprinot gribu un pacietību. Nodarbību vajadzībām tika iegādāta speciāla keramikas apdedzināšanas krāsns un citi tām nepieciešamie darba rīki. Keramikas nodarbību pasniedzēja Vineta Trumpeniece, kura jau iepriekš ir strādājusi ar cilvēkiem ar invaliditāti, par nodarbībām saka: “Keramikā var izdarīt dažādas lietas un veidot dažādus darbus,  ko mēs arī pamēģinājām. Izmantojot veidošanu no rokas, protams, ka uzmanīgi jāizpēta katra spējas un individuālo talantu, jo, līdzīgi kā citiem cilvēkiem, arī neredzīgiem cilvēkiem kādam sanāk labāk, bet kādam jāpieliek lielākas pūles.” Nodarbības ir bijušas noderīgas, jo tajās katrs varēja ne tikai apgūt jaunas iemaņas, bet arī veidot saskarsmi savā starpā, kas cilvēkiem ar invaliditāti nereti ir tikpat nepieciešama kā jaunu prasmju apguve.
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Projektu finansē A/S “Latvijas valsts meži” Sociālās palīdzības programma, ko administrē “Fonds “Ziedot.lv”.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Š.g. 31. oktobrī noslēdzās A/S Latvijas valsts meži projekts. Plašāka informācija www.redzigaismu.lv

A post shared by Liepājas Neredzīgo biedrība (@liepajasneredzigobiedriba) on


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.