Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:





Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
19.03.2013 Autors: LNB

 Adrians Kukuvass iestudē mūziklu Mazais Princis ar neredzīgajiem mūziķiem

 
Adrians Kukuvass, sabiedriskās organizācijas „Es redzu” un jaunatnes starptautisko programmu aģentūras „Jaunatne Darbībā” uzrunāts, sācis gatavot mūzikla „Mazais Princis” uzvedumu sadarbībā ar neredzīgiem mūziķiem. Tā pirmizrāde gaidāma maija sākumā, Jūrmalā, starptautiskās sesijas ietvaros, kas veltīta neredzīgo integrācijas sabiedrībā jautājumu risināšanai. Šis solās būt „ļoti humāns un ļoti skaists projekts”, norāda mūziķis.
 
Viss aizsākās, kad A. Kukuvass strādāja Jūrmalas 1.vidusskolā un vadīja skolas ansambli, kurā tika izvēlēta žetonvakara tēma, „Mazais Princis”. Autors atceras, ka „viņi ne īpaši nopietni izturējās pret šo tēmu, bet tā kā man tā bija ļoti tuva jau vairākus gadus, aizgāju uz bibliotēku, paņēmu grāmatiņu, jo man tās nebija mājās un izlasīju to.”Pāris stundu laikā tapa apmēram 9 dziesmas, un mazliet vēlāk – pārējās: „tās dziesmas pašas atnāca pie manis ar visiem vārdiem. Tālāk norisinājās brīnišķīgs žetonvakars: kas mācēja dziedāt - tie dziedāja, kas mācēja dejot - tie dejoja, kas mācēja runāt un spēlēt - arī darīja, ko zināja.”
 
Turpinājums likās pašsaprotams, jo „tā kā viss gāja labi, mēs ar kolēģi Jāni Valteru uztaisījām visus aranžējumus un pieaicinājām katram tēlam kādu no Republikā pazīstamajiem solistiem. Lapsa bija Olga Rajecka, Roze bija Antra Ozola, dzērāja partiju iedziedāja bijušais grupas "Līvi" dalībnieks Aivars Brīze, Andris Freidenfelds bija karalis, piedalījās arī Imants Vanzovičš, Niks Matvējevs, un citi.” Mūzikls tika nominēts kā gada labākā pasaka.
 
Lauma Kazaka, projekta muzikālā vadītāja, ir priecīga strādāt ar „Mazā Prinča” atjaunoto iestudējumu. „Būs superīga pavadošā grupa ar profesionāliem mūziķiem sastāvā, kas sadarbosies ar neredzīgajiem bērniem jauniešiem, ar instrumentu spēlētājiem un arī kori. Tiks piesaistīti Latvijā pazīstami un iemīļoti dziedātāji solistu lomās.”
 
Šonedēļ jau notika pirmais mēģinājums, tas risinājās mierīgā un draudzīgā atmosfērā: „dziedājām populāras dziesmas, lai noteiktu, kāds ir materiāls. Neredzīgie ir apdāvināti cilvēki un visu var izdarīt. ”Mūziķis gan piemetina, ka šis ir kopējs projekts, un ļoti svarīga ir šī sadarbība starp redzīgajiem un neredzīgajiem, lai tikai astoņu nedēļu laikā varētu sagatavoties pirmajam uzvedumam. „Pirmais mēģinājums bija tīra iepazīšanās, kad mēs  testējām šos cilvēkus, uz ko viņi ir spējīgi, kā viņi vispār atsaucās uz to, ko mēs piedāvājam”, norāda Lauma Kazaka. Tas norisinājies pozitīvi, jo kā atzīst Anna Dubovska, viena no neredzīgajam mūziķēm, „Kukuvass bija apmierināts arī klausoties mūsu balsis un es domāju, ka tas vien, ka mēs mācamies pēc dzirdes atstāj par mums labu iespaidu. Diezgan ātri apgūstam.”
 
Izrādās gatavošanās process nebūs apgrūtināts, jo „vienīgā atšķirība ir tāda, ka neredzīgie mācās visu pēc dzirdes”, stāsta projekta muzikālā vadītāja. Bet „muzikālais materiāls, dziesmas ir ļoti skaistas un mūsdienās aktuālas, jo pirmkārt tās runā par tām svarīgākajām, galvenajām vērtībām un izskatās, ka mums veidojas brīnišķīga sadarbība.”
 
Anna Dubovska ir mācījusies Rīgas Pedagoģijas un vadības akadēmijā: „mani pirmie iespaidi ir ļoti pozitīvi, bet es atzīstu, ka man pašai ir ļoti daudz ko mācīties, ir ko augt, jo pēc mēģinājuma es sapratu ka viss būs ļoti augstā līmenī un līdz šim līmenim jātiecas gan man, gan meitenēm, kas bija uz pirmo mēģinājumu. Mēs esam ļoti apmierinātas, it īpaši es.”
 
Šāda veida projekti neredzīgajiem ir īpaši nozīmīgi, jo tie ļauj piedalīties plašākās sabiedrības aktivitātēs un dzīvot tām līdzi. „Es pirmo reizi piedalos tādā projektā un protams man patīk. Tiešām ar lielu interesi un atdevi piedalīšos”, nosaka Anna.
 
Sesijas laikā notiks arī lugas pirmizrāde. „Ja vajadzēs mēs uzspēlēsim arī savus skaņdarbus.” Par to, ka jāuzstājas būs lielas un starptautiskas auditorijas priekšā Anna vien nosaka, ka „neliels stresiņš” esot, bet tas ir pozitīvs stress.
 



Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.