Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
06.10.2011 Autors: LNB

Projekta „Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība personām ar redzes traucējumiem Latvijā” ietvaros biedrībā notiek jauna nodarbība – „Mūzikas terapija”

     
Kopš š.g. septembra Liepājas Neredzīgo biedrībā ir iespēja iesaistīties mūzikas terapijā. Nodarbības vada mākslu terapeite mūzikas terapijā - Dace Stieģele.
 
      Mūzikas terapija balstās uz sapratni, ka katram cilvēkam ir spējas līdzpārdzīvot mūziku, atsaukties un atbildēt tai. Radošās mūzikas terapijas pamatlicējs K. Robinss (Clive Robbins) norāda, ka „muzikāla satikšanās ir viens no mūzikas terapijas pamatprincipiem. Komunikācija sākas brīdī, kad rodas saskarsme starp mūziku un cilvēka iekšējo stāvokli.” 
 
      Viena no svarīgākajām vajadzībām, kura ir aktuāla cilvēkiem visos vecuma posmos, ir vajadzība būt saprastam un vajadzība saņemt atbalstu.  Mūzikas terapija caur mūziku var sniegt šo atbalstu, jo mūzika ir trešais komponents terapeitiskajās attiecībās. Mūzika ir pamats un drošā vide šajās attiecībās. Mūzika ir kā tilts, kurš savieno divas būtnes, un tā ļauj apzināties emocijas un izpaust tās konstruktīvā veidā. Mūzika ļauj atklāt un iepazīt sevi un citus. Tā ir instruments, ar kura palīdzību var veidot dialogu. Kopīga muzicēšana satuvina, mazinot aizsardzības barjeras. Mūzika dod iespēju tur, kur vārdi nespēj palīdzēt, jo to vienkārši nav. Mūzika palīdz veidot sadarbību bez vārdiem un dod priekpilna un radoša kopējā pārdzīvojuma iespēju, kas var būt jauna pieredze klientam un var tikt pārnesta uz viņa ārējo realitāti.
 
      Mūzikas terapijas procesā tiek ņemtas vērā katra klienta individuālās spējas, īpatnības, grūtības, vēlmes un vajadzības, un saskaņā ar tām tiek izvirzīti terapeitiskie mērķi, plānotas mūzikas terapijas nodarbības jeb sesijas un pielietotas atbilstošas metodes. Mūzikas terapija notiek gan individuāli, gan grupā.
 
      Mūzikas terapija sniedz iespēju radošai pieredzei, kopīgi muzicējot ar dažādiem mūzikas instrumentiem, apzināties savas jūtas un emocijas un paust tās muzikālos tēlos un skaņās. Kopīga pazīstamu dziesmu dziedāšana palīdz emocionāli atraisīties un uzlabo balss izmantošanas spējas un īslaicīgo atmiņu. Mūzikas terapijā tiek pielietotas tehnikas, kuras uzlabo skaņu izšķiršanas spējas, skaņas avota vietas noteikšanas spējas, ķermeņa koordināciju un apzināšanos, kas kopumā veicina orientēšanās telpā spēju attīstību un uzlabošanos. Klientam pieņemamas mūzikas klausīšanās atmodina un bagātina iztēli un fantāziju. Mūzikas terapija ar mūzikas starpniecību var uzlabot emocionālu pašsajūtu, celt pašvērtību, dot iespēju būt saskarsmē ar citiem cilvēkiem, stimulēt individuālo spēju  attīstību un jaunradi, tādējādi uzlabojot ikviena dalībnieka dzīves kvalitāti.
 
       „Mūzikā nekas neeksistē ārpus dzirdes pieredzes, ārpus konkrētā skanošā uztveres. Cilvēks ar izkoptu un izsmalcinātu dzirdi no piedzīvojumu un īstenības pasaules sev, savai domu un jūtu pasaulei var gūt daudz vairāk.” (Iveta Umule)
       
       
       
 Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.