Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
01.09.2020 Autors: LNB

28. augustā biedrības “Iespēju ceļš” rīkotajā ekskursijā devāmies uz Rīgas Motormuzeju un Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu ar kopumā 47 cilvēku ar invaliditāti, viņu atbalsta personu un senioru dalības no Liepājas. Tā bija iespēja pozitīvi pavadīt laiku kopā, iegūt jaunu pieredzi un jaunas paziņas, socializējoties ar citiem ekskursiju dalībniekiem.

 

Senatnīgais un modernais satiekas motormuzeja ekspozīcijās

Pirmā pietura mūsu ekskursijā bija modernais Rīgas Motormuzejs, kuru, sadaloties trijās grupās, izpētījām pieredzējušu muzeja gidu pavadībā. Jāteic, ka atjaunotajās telpās varēja izjust dažādu laikmetu sinerģiju – tur izstādīti seni spēkrati, citur moderni ekrāni ar projekcijām, simulācijas un citi mūsdienu muzeju elementi. No visa dzirdētā un redzētā muzejā īpaši spilgti atmiņā iespiedās vairākas ekspozīcijas, kurās varēja atrast īpašas pērles:

    Ekspozīcijā “Autobūves pirmsākumi” redzējām vienu no muzeja ekspozīcijas un visas Latvijas galvenajiem dārgumiem – uz ASV aizceļojušā latvieša Augusta Krastiņa būvēto automobili. Tas tika uzbūvēts viņa uzņēmumā 1903. gadā un ir vienīgais, kas līdz mūsdienām vēl ir saglabājies.
    Ekspozīcijā “Auto-moto sports” redzējām muzeja spilgtāko eksponātu – pagājušā gadsimta 30. gadu kalnu sacīkšu automobili Auto Union V16. Tas simbolizē dižo "Sudraba bultu" laikmetu pasaules autobūves vēsturē un reiz deva spēcīgu impulsu Rīgas Motormuzeja izveidei. Katram bija iespēja arī iejusties šī automobiļa vadītāja lomā, apsēžoties uz sensora sēdekļa, kas imitēja vibrācijas, braucot pa ceļu, un motora rūkoņu sacīkšu laikā.
•    Ekspozīcijā “Kravas un speciālie auto” mums bija iespēja iesēsties PAZ autobusā un piedzīvot braucienu uz kāzām kolhozā Bormaņos 1975. gadā. Autobusa priekšējā stikla vietā pavērās ekrāns, kas rādīja video ar to, kā autobuss brauc pa lauku ceļu, un ko tas ceļā sastop. Šo vizualizāciju papildina kāda aktiera tēlojums autobusa šofera lomā, kas komentē apkārt notiekošo un it kā sarunājas ar pasažieriem ar humora piesitienu. Tāpat fonā bija dzirdama autobusa motora rūkoņa un pūles nonākt galamērķī. 
•    Ekspozīcijā “Auto, moto, velo ražošana Latvijā” varējām redzēt  vienu no divām leģendārajām Russo-Balt ugunsdzēsēju mašīnām, kas ražota Krievu-Baltijas vagonu fabrikā Rīgā tālajā 1908. gadā. Tā ir saglabājusies līdz mūsdienām un to rotā koka apdare un riteņu spieķi, kas darināti no koka. 

Muzejā mūs patīkami pārsteidza ne tikai ekspozīcijas, bet arī nodrošinātā pieejamība cilvēkiem ar invaliditāti. No autostāvvietas līdz muzeja ieejai cilvēki ratiņkrēslos var ērti nonākt, izmantojot lēzenu uzbrauktuvi. Muzejā ir automātiski darbināmas ieejas durvis, kā arī ēkā darbojas lifts, kas nodrošina ērtu pieeju visiem muzeja stāviem un ekspozīcijām. Pārvietošanās no pirmā uz otro stāvu iespējama, izmantojot cilvēkiem ratiņkrēslos piemērotu uzbrauktuvi. Arī neredzīgajiem ekskursiju dalībniekiem bija iespējas aptaustīt automašīnu modeļus, izmantojot baltos cimdus, tāpat varējām netraucēti klausīties gida stāstījumā ar austiņu palīdzību, kas bija noderīgi cilvēkiem ar vāju dzirdi.

 

Zooloģiskajā dārzā redzētais

Otrā un pēdējā pietura šajā ekskursijā bija Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza apmeklējums, kuru daudzi nebija apmeklējuši vairākus gadus, tādēļ šī bija laba iespēja atkal redzēt dažādās dzīvnieku pasaules pārstāvjus. Šoreiz katrs varēja doties apskatīt zoodārza teritoriju un tajā mītošos dzīvniekus patstāvīgi, izmantojot teritorijas karti.
Vismodernākā zooloģiskā dārza daļa šobrīd ir Žirafu mājas teritorija, kurā iespējams tās apskatīt no visām pusēm, atrodoties “augstāk par zemi” uz izbūvētajām laipām. Šajā teritorijā var apskatīt uz uzbērtas saliņas dzīvojošo pērtiķu saimi, antilopes zebras un citus silto zemju dzīvniekus. Visiem iecienītā bija arī Tropu māja, kurā varēja apskatīt dažādus rāpuļus, abiniekus, čūskas un aligatorus. Interesanta ekspozīcija bija arī kameņu pūznis, kura iekšpusi varējām vērot caur stiklu. Kaut ko tādu dabā cilvēkam parasti nav iespējams novērot, tādēļ redzēt kameņu darbošanos un pūžņa veidošanu tiešām bija jaunatklājums.

Priecājamies, ka abi apskates objekti piedāvā īpašus cenu piedāvājumus gan cilvēkiem ar invaliditāti, gan viņu asistentiem, gan senioriem, lai tie būtu pieejami arī mazaizsargātākām sabiedrības grupām.
_____________________________________________________________________
Ekskursija tika rīkota Liepājas pilsētas domes Nevalstisko organizāciju līdzfinansēšanas projekta “Izmantosim laiku un iespēju kļūt aktīviem” ietvaros. Par saturu atbild biedrība “Iespēju ceļš”.

 


Ekskursijas dalībnieku kopbilde pie Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza

Ekskursijas dalībnieku kopbilde pie Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.