Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
04.10.2019 Autors: LNB

   
Liepājas pilsētas pašvaldības finansēts
Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekts
„Tava lielā iespēja būt iesaistītam, piederīgam, noderīgam” 2019
Nr. 3.19/SOC

 

Liepājas Neredzīgo biedrība aicina uz gadskārtējās “Baltā spieķa dienas” pasākumiem

Katru gadu 15. oktobrī visā pasaulē tiek atzīmēta “Starptautiskā Baltā spieķa” diena, kuras mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz cilvēku ar redzes invaliditāti ikdienu un šķēršļiem, ar kādiem saskaras šie cilvēki. Lai veicinātu sabiedrības izpratni, Liepājas Neredzīgo biedrība aicina ikvienu apmeklēt dažādus pasākumus, kā Atvērto durvju dienas un ekskursijas pa biedrību aizsietām acīm empātiskas pieredzes iegūšanai; autobraucēji aicināti būt vērīgiem uz ceļa ielu akcijas laikā.

 

Ekskursijas pa biedrību

No 8. – 14. oktobrim (ieskaitot) plkst. 10:00 – 15:00, Liepājas Neredzīgo biedrībā, visi interesenti tiek aicināti klātienē iepazīties ar Liepājas Neredzīgo biedrību, tās biedriem un viņu ikdienu. Tikšanās notiks ekskursiju veidā, kuras vadīs biedrības valdes loceklis un pieredzējis gids Aigars Bušs. Ekskursijas laikā būs iespēja izstaigāt biedrību aizsietām acīm empātiskas pieredzes iegūšanai, kā arī apskatīt biedrībā tapušo rokdarbu izstādi – klūgu pinumus, tapojumus, ādas izstrādājumus, keramikas izstrādājumus un filcēšanas nodarbībās tapušos darbiņus. Ekskursijām lūgums pieteikties Liepājas Neredzīgo biedrības birojā vai zvanot pa tālr. 22007874 vai 63431535.

 

Baltā spieķa dienas svinības

Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad Liepājas Neredzīgo biedrība rīkos svētku pasākumu uz kuru ar ielūgumiem aicināts ierasties ikviens cilvēks, kas devis ieguldījumu cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes celšanā. Otrdien, 15. oktobrī, plkst. 11:00 Liepājas Neredzīgo biedrības lielajā zālē notiks gadskārtējās “Baltā Spieķa” dienas svētku pasākums, kuru šogad Liepājas Neredzīgo biedrībā svin jau 21. gadu un tiek rīkots, lai ikvienam biedrības biedram, atbalstītājam, sponsoram un darbiniekam sagādātu svētku sajūtu un gandarījumu par paveikto pēdējā gada laikā.

 

Ielu akcija

Papildus svinīgajam pasākumam Liepājas Neredzīgo biedrība 16. oktobrī no plkst. 11:00 Flotes ielā, Liepājā  rīkos ierasto ielu akciju, kas katru gadu tiek rīkota sadarbībā ar Valsts policiju un palīdz sasniegt mērķi – informēt sabiedrību par cilvēkiem ar redzes invaliditāti. Latvijas ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka autotransporta vadītājam jebkurā gadījumā, arī ārpus gājēju pārejām, jāpalaiž garām neredzīgi gājēji, kas rāda signālu ar balto spieķi. Vietās, kur visbiežāk pārvietojas neredzīgi un vājredzīgi cilvēki, tiek uzstādīta arī īpaša ceļazīme “Neredzīgi gājēji”, taču nereti ārpus šīs zīmes darbības lauka cilvēki ar balto spieķi netiek ievēroti un laisti pāri ceļam.

Šī akcija ir atgādinājums autobraucējiem būt uzmanīgiem un palaist pāri brauktuvei neredzīgus cilvēkus. Ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam tiek atgādināts, ka arī neredzīgi un vājredzīgi cilvēki piedalās ceļu satiksmē un viņi ir atpazīstami pēc baltā spieķa. 
____________________________________________________________
Pasākumi notiek Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekta „Tava lielā iespēja būt iesaistītam, piederīgam, noderīgam” 2019 Nr. 3.19/SOC ietvaros.
 


Liepājas Neredzīgo biedrība no ārpuses

Liepājas Neredzīgo biedrība no ārpuses


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.