Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
17.10.2019 Autors: LNB

   

Latvijas valsts budžeta finansētās programmas
“NVO fonds” un Liepājas Neredzīgo biedrības projekts
“Dari labu, rādi priekšzīmi un iedvesmo citus!”
Nr. 2019.LV/NVOF/DAP/001/37
un 
Liepājas pilsētas pašvaldības finansēts
Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekts
„Tava lielā iespēja būt iesaistītam, piederīgam, noderīgam” 2019
Nr. 3.19/SOC 


Kopīgi pavadītas gadskārtējās Baltā spieķa dienas svinības

Jau 21. gadu 15. oktobris mums ir īpaša svētku diena, kurā kopīgi atzīmējam starptautisko Baltā spieķa dienu. Kā jau katru gadu, svētku pasākumā suminājām un apbalvojām tos Liepājas Neredzīgo biedrības biedrus un brīvprātīgos, kuri pēdējā gada laikā pašaizliedzīgi veltījuši savu laiku cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes celšanā.

Šogad uz svinībām bija sapulcējušies aptuveni 300 biedri, kā arī viesi no citām organizācijām. Pasākumu ievadīja saksofona melodijas Alda Briljonoka izpildījumā, pēc tām sekoja Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētāja Māra Ceiruļa svētku uzruna, lai sveicinātu visus, kuri veltījuši savu laiku, lai godinātu šo īpašo dienu. Turpinājumā klātesošos priecēja mūsu biedru un brīvprātīgo radošie priekšnesumi. Vladimirs Ļutovs uz akordeona izpildīja kristīgo melodiju “Brīnišķās debesis”, Dvēseļu aprūpes kristīgā misija sniedza muzikālu sveicienu – Joahima Niandera dziesmu ar Georga Stratnera vārdiem “Debess, zeme, jūra, gaiss”. Savu mīlestību pret dzeju deklamēja Aigars Bušs ar darbu “Rudens” un Biruta Spiciņa, deklamējot pašsacerētu dzeju ar nosaukumu “Veltījums Dvēseles veldzes dārzam”.

Atšķirībā no citiem gadiem, šogad Liepājas Neredzīgo biedrības gada darbības un aktivitāšu pārskatu prezentēja mūsu darbinieki, kuri varēja pastāstīt par saviem darba pienākumiem un paveiktajiem projektiem un darbiem gada garumā. Par savu pieredzi stāstīja biedrības projektu aktivitāšu koordinatore Zanda Krūmiņa, sociālā rehabilitētāja Samanta Nazarova, LNB Rehabilitācijas centra Liepājas filiāles sociālās rehabilitācijas plānu un procesu koordinatore Nora Liparte, Liepājas Neredzīgo sporta kluba “Ezerkrasts” valdes loceklis Raimonds Briežkalns un datorapmācības skolotājs un projekta “Astronomija neredzīgiem un cilvēkiem ar invaliditāti” un kompānijas “Philip Morris” granta koordinators Verners Šteinbergs. Katrs pastāstīja par dažādajām aktivitātēm un nodarbībām, kuras var apmeklēt mūsu biedri un cilvēki ar dažāda veida invaliditāti. Ikviens ir aicināts izmantot šīs iespējas un dzīvot aktīvu sociālo dzīvi!  

Visa pasākuma laikā ikvienam no klātesošajiem bija iespēja fonā skatīt prezentāciju gan par Sabiedrības Integrācijas fonda (SIF) projekta realizētajām aktivitātēm, gan biedrības aktivitātēm citu projektu ietvaros. Par SIF projekta aktivitātēm plašāk savās uzrunās pastāstīja gan valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis, gan projektu aktivitāšu koordinatore Zanda Krūmiņa.

Vārds tika dots arī viesiem no citām organizācijām, kuri bija ieradušies sveikt biedrību, tās biedrus, brīvprātīgos un darbiniekus. Šogad svētkos biedrību sveica viesi no Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta, Valsts sociālās aprūpes centra “Kurzeme” filiāles “Iļģi”, Aizputes Novada domes, Latvijas Neredzīgo biedrības bibliotēkas Liepājas filiāles, Kuldīgas Neredzīgo biedrības, Kuldīgas novada Sociālā dienesta, Liepājas Diakonijas centra, Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes, Latvijas Kaulu, locītavu un saistaudu slimnieku biedrības Liepājas nodaļas, kā arī Liepājas pilsētas domes pārstāvji: domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš un sabiedrības pārvaldes speciāliste Brigita Dreiže; pirms svinībām saņēmām arī sveicienu no Liepājas Enerģijas. Esam ļoti priecīgi, ka varējām dalīties šajos svētkos ar mūsu sadarbības partneriem, kā arī gandarīti par labajiem vārdiem, kurus saņēmām uzrunu laikā. Pēc viesu sveicieniem izsniedzām arī pateicības dāvaniņas aktīvākajiem biedrības brīvprātīgajiem, kuri godam palīdzējuši mums gada garumā.

Pēc sveicieniem sekoja svētku koncerts, kuru iesildīja Oksana Anpilogova, ar klavierspēli izpildot pašsacerētu dziesmu “Dziedošais vilnis”. Koncerta kulminācija visnotaļ bija pūtēju orķestra "Liepāja" uzstāšanās Valērija Šestilovska vadībā. Dzirdējām gan līganas, gan atraktīvas un pacilājošas melodijas, orķestris izpildīja arī populārus komponista Raimonda Paula skaņdarbus, kuriem daudzi zināja vārdus un dziedāja līdzi. Svētki ar to tikai sākās, jo pēc koncerta visi varēja cienāties ar sarūpētajām uzkodām, nodoties sarunām un izgriezties deju soļos sadraudzības pasākumā. Muzikanta Alda Briljonoka vadībā biedri dejoja viens ar otru un parādīja savus oriģinālākos deju soļus.

 

Ielu akcija

16. oktobrī rīkojām arī ierasto Ielu akciju, kura šogad notika Flotes ielā, lai sabiedrībā veicinātu izpratni par cilvēku ar redzes invaliditāti iekļaušanos ceļu satiksmē. Latvijas ceļu satiksmes noteikumu 147. punkts paredz, ka autotransporta vadītājam jebkurā gadījumā, arī ārpus gājēju pārejām, jāpalaiž garām neredzīgi gājēji, kas rāda signālu ar balto spieķi. Ielu akcijā piedalījās 3 neredzīgi un vājredzīgi cilvēki, to skaitā arī Māris Ceirulis. Pieredze bija diezgan interesanta. Bija autovadītāji, kuri ievēroja baltā spieķa signālu, apstājās un palaida pāri ceļam, bija tādi, kuri to neievēroja un gandrīz uzbrauca virsū, vai ļoti strauji bremzēja, lai nenotiktu nelaime. Visu akcijas laiku Valsts policija uzņēma videomateriālus, lai fiksētu noteikumu pārkāpējus. Neuzmanīgākie autovadītāji tika arī apstādināti – tiem sastādīja pārkāpuma protokolus. Mēs rīkojam šo akciju katru gadu, lai atgādinātu autobraucējiem būt uzmanīgiem, iecietīgiem un palaist pāri brauktuvei neredzīgus cilvēkus. Mēs vēlamies, lai neredzīgi cilvēki justos droši uz ceļa.
_____________________________________________________________________
Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekts “Dari labu, rādi priekšzīmi un iedvesmo citus!” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Pasākumu līdzfinansē arī Liepājas pilsētas pašvaldība projekta „Tava lielā iespēja būt iesaistītam, piederīgam, noderīgam” (Nr.3.19/SOC) ietvaros. Par saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība. 

 


Pūtēju orķestris

Pūtēju orķestris "Liepāja" sniedz koncertu klātesošajiem


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.