Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
02.12.2009 Autors: LNB

Lai cilvēkiem ar 1.grupas redzes invaliditāti atvieglotu pārvietošanos un sniegtu iespēju nokļūt tuvāk nepieciešamajam objektam, arī cilvēki ar redzes invaliditāti turpmāk varēs izmantot invalīdu stāvvietas.

Tas nozīmē, ka automašīnas, kuru pasažieri ir 1.grupas redzes invalīdi, būs atļauts novietot invalīdu stāvvietās, ja automašīnas salonā pie priekšējā stikla būs novietota invalīdu stāvvietu izmantošanas karte. Šo karti izsniedz Ceļu satiksmes drošības direkcija, pamatojoties uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas sniegto informāciju.

To paredz  3.novembrī valdībā pieņemtie Labklājības ministrijas veiktie grozījumi Ceļu satiksmes noteikumos.

Atgādinām, ka pašlaik invalīdu stāvvietas drīkst izmantot cilvēki ar invaliditāti, kuriem ir pārvietošanās traucējumi, pamatojoties uz minētās komisijas vai tās struktūrvienības izsniegtu izziņu par medicīnisko indikāciju noteikšanu, lai varētu iegādāties speciāli pielāgotu vieglo automašīnu un saņemtu pabalstu transporta izdevumu kompensēšanai.

Invalīdu stāvvietu izmantošanas karti izdod nevis automašīnai, bet konkrētam cilvēkam kas nodrošina tās izmantošanu, kā arī pasažierim bez vadītāja apliecības un personīgās automašīnas.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv  

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv

Invalīdu stāvvietu izmantošanas kartes saņemšanai nepieciešamie dokumenti:
Invalīdu stāvvietu izmantošanas karti izsniedz:
- personām, kurām ir izsniegta Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas izziņa par medicīnisko indikāciju noteikšanu speciāli pielāgota vieglā automobiļa iegādei un pabalsta transporta izdevumu kompensēšanai saņemšanai (turpmāk - VDEĀVK izziņa).
-I grupas redzes invalīdiem.

Invalīdu stāvvietu izmantošanas karti var saņemt visās CSDD nodaļās.
Lai persona saņemtu invalīdu stāvvietu izmantošanas karti, personai nepieciešams iesniegt CSDD kādu no šiem dokumentiem:
-    VDEĀVK izziņu. Ja VDEĀVK izziņa izsniegta pirms 2 mēnešiem vai agrāk, bet to nav iespējams uzrādīt, CSDD veic pārbaudi VSAA datu bāzē un gadījumā, ja tajā ir informācija par minēto medicīnisko indikāciju noteikšanu konkrētajai personai, invalīdu stāvvietu izmantošanas karti izsniedz bez VDEĀVK izziņas uzrādīšanas.
-    I grupas invalīda apliecību, ja persona ir I grupas redzes invalīds;
-     vienu personas fotogrāfiju (3 x 4 cm); personu apliecinošu dokumentu vai LR izsniegtu vadītāja apliecību. Ja invalīdu stāvvietu izmantošanas karti saņem invalīda pārstāvis, papildus skatīt sadaļu[Kas var iesniegt dokumentus invalīdu stāvvietu izmantošanas kartes saņemšanai CSDD? ].
Maksa par invalīdu stāvvietu izmantošanas kartes saņemšanu - Ls 0,61. Maksājumu var veikt CSDD kasē vai jebkurā bankā.
Ja invalīdu stāvvietu izmantošanas karte bojāta, nozaudēta, nozagta vai gājusi bojā, tās vietā izsniedz jaunu karti. Šādos gadījumos iesniedzami visi iepriekš minētie dokumenti. Ja vēlas saņemt jaunu karti bojātās vietā, papildus jānodod arī bojātā karte.

Sīkāka informācija CSDD mājaslapā www.csdd.lvZīme'- invalīdu stāvvieta

Zīme'- invalīdu stāvvieta

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.