Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
26.02.2021 Autors: LNB

No 1.marta IIN maksātāji varēs iesniegt gada ienākumu deklarāciju par pārmaksātajiem nodokļiem. Šogad nācis klāt kaut kas jauns – iedzīvotāji savos attaisnotajos izdevumos varēs iekļaut izglītības un ārstniecības izdevumus par savām māsām un brāļiem, kuriem ir noteikta 1. vai 2. grupas invaliditāte. 

 

Attaisnotos izdevumus savā gada ienākumu deklarācijā viens par otru var iekļaut šādi ģimenes locekļi – vecāki, vecvecāki, laulātais, bērni, mazbērni. Savukārt no 2021. gada 1. marta informāciju var iekļaut arī par māsu un brāli, kuriem ir noteikta 1. vai 2. grupas invaliditāte. Tomēr svarīgi, lai pašu maksājumu, par kuru tiek iesniegti dati, būtu veicis kāds no ģimenes locekļiem. Piemēram, izdevumu par brāli ar invaliditāti deklarē māsa, bet pašu maksājumu var būt veikuši arī vecāki vai vecvecāki. Maksājumu apliecinošajā dokumentā – čekā, kvītī vai rēķinā – obligāti jābūt norādītam cilvēka vai viņa ģimenes locekļa vārdam, uzvārdam un personas kodam, kā arī maksājuma mērķim – attaisnoto izdevumu veidam (izglītība un bērnu interešu izglītība vai ārstniecības pakalpojums).

Iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lai atgūtu pārmaksātos nodokļus par attaisnotajiem izdevumiem, var tikai tāds cilvēks, kurš konkrētajā gadā ir bijis iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) maksātājs – tas nozīmē, ir strādājis un no viņa gūtajiem ienākumiem maksāts IIN. Tātad, piemēram, nestrādājošas māsas vai brāļa, kam ir 1. vai 2. grupas invaliditāte, attaisnotos izdevumus savā deklarācijā var norādīt strādājošais brālis vai māsa, vai arī kāds cits strādājošs viņu ģimenes loceklis.

Piemēram, Jānis 2020. gadā apmaksājis sava brāļa Olafa, kuram ir 2. grupas invaliditāte,  mācību maksu 900 eiro par mācībām Latvijas Universitātē. Šos izdevumus Jānis norāda savā 2020. gada ienākumu deklarācijā.

Dokumenti, kas pierāda brāļa vai māsas invaliditāti, deklarācijai nav jāpievieno.

 

Šogad gada ienākumu deklarāciju varēs iesniegt tikai elektroniski vai sūtot pa pastu uz Rīgu

Tāpat atgādinām, ka šogad deklarāciju varēs iesniegt tikai elektroniski, izmantojot Valsts ieņēmuma dienesta elektroniskās deklarēšanās sistēmu (VID EDS), vai sūtot pa pastu uz adresi: Valsts ieņēmumu dienests, Talejas iela 1, Rīga, LV-1978. Ja kādam nav pietiekamu prasmju deklarācijas iesniegšanai, iesakām vērsties pēc palīdzības pie ģimenes locekļiem vai paziņām. Ja kādam cilvēkam ar invaliditāti vai senioram nepieciešama palīdzība elektroniskās deklarācijas iesniegšanā, varam mēģināt jums palīdzēt, piedāvājot individuālu konsultāciju ar iepriekšēju pieteikšanos, zvanot pa tālr. 26056026.

Ikviens var pieslēgties EDS, izmantojot savas internetbankas lietotājvārdu un paroli, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izsniegto eID viedkarti vai VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centra” izsniegto elektronisko paraksta viedkarti (e-parakstu).

Plašāka informācija pieejama VID tīmekļvietnes sadaļā “Gada ienākumu deklarācija”. Jautājumu un neskaidrību gadījumā iedzīvotāji aicināti zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000 vai arī uzdot savu jautājumu rakstiski VID EDS sadaļā “Sarakste ar VID”. Atgādinām, ka, zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, ikviens var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas VID EDS un nosauc tur redzamo kodu.

Avots: www.vid.gov.lv 


Gada ienākumu deklarācijā varēs pievienot attaisnotos izdevumus par brāļiem vai māsām ar 1. vai 2. grupas invaliditāti

Gada ienākumu deklarācijā varēs pievienot attaisnotos izdevumus par brāļiem vai māsām ar 1. vai 2. grupas invaliditāti


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.