Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
10.01.2013 Autors: LNB

  Kursas Laiks

  2013. gada 9. janvāris 
    
Ar fotoizstādi "Es rādu tev to, ko pats neredzu", kas Liepājas Latviešu biedrības nama foajē skatāma līdz piektdienai, noslēdzies Liepājas Neredzīgo biedrības projekts sadarbībā ar Lauvu klubu.
ILZE VAINOVSKA
 
"Sākumā jau paši nezinājām, ar ko tas beigsies," atzīst Zoja Smirnova, viena no projekta dalībniecēm, kura ir pilnīgi neredzīga. "Runā, ka bildes esot interesantas." Ar sajūsmu viņa atceras plenēru izbraucienus, sevišķi viesošanos kādā vācu ģimenē, kas savā saimniecībā audzējot kviešus, rapsi. "Tur bija tāda tehnika! Ritenis augstāks pat par mani" atceras Zoja. Tas esot svarīgākais šādos projektos - būt cilvēkos, gūt jaunus iespaidus, informāciju, pieredzi. Un pastāstīt par to citiem, arī redzīgajiem.
 
"Man patika, ka viņiem pašiem patika," secina fotoprojekta idejas autore, māksliniece Ilze Jansone.
 
Atsaucas Lauvu klubs

Fotoprojekts īstenots, izmantojot "Canon" dāvinātās piecas fotokameras, kas domātas ierindas fotogrāfam un nav aprīkotas īpaši neredzīga cilvēka vajadzībām. Ideja radās I. Jansonei, kura jau iepriekš sadarbojusies ar Liepājas Neredzīgo biedrību un ir saistīta arī ar Lauvu klubu. I. Jansone vada dažādas pulciņu nodarbības biedrībā, tāpēc novērojusi, ar kādu aizrautību vājredzīgi un neredzīgi cilvēki apgūst jaunas tehnoloģijas, ir gatavi pamēģināt un atsaucas idejām.
 
"Ja sabiedrība pati neaugs, mēs to mēģināsim audzināt. Jo dullākas idejas, jo labāk," vērtē Lauvu kluba pārstāvis Jānis Ēlerts.
 
Fotoizstāde ar starptautiskā Lauvu kluba tīkla atbalstu apceļos vispirms Latviju, viesojoties Jūrmalā, Rīgā, Valmierā, Alūksnē. Pēc tam plānotas "viesizrādes" Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Vācijā, Dānijā, Zviedrijā un Somijā. Ar vēstniecības atbalstu to plānots izrādīt arī Lielbritānijā un ASV.
 
I. Jansone teic, ka pavisam tapuši gandrīz pieci simti darbu. "Biju iedomājusies, ka izstādē jābūt tādiem darbiem, lai var redzēt, ka tos taisījuši neredzīgi cilvēki, bet pēc tam pārdomāju. Tagad dzirdu atsauksmes, ka darbi ir "pārāk labi'"' teic I. Jansone.
 
Autorus nemin

Izstādei atlasīti 30 darbi, atlasi veica I. Jansone, viņas dzīvesbiedrs Harijs Šķila, kurš darbojies Liepājas Fotostudijā, un fotogrāfs Pēteris Jaunzems.
 
Izstādītajiem darbiem autori nav pierakstīti apzināti. "Salīdzinājums būtu nevietā, tāpat arī kādam autoram ir seši darbi, citam tikai divi. Šī ir grupas izstāde. Kad bija rokdarbu izstāde, arī nerakstījām autorus, tas ir "demokrātiskāk," pamato I. Jansone. Savukārt autoru grupas pieteikumā nav minēti uzvārdi, bet gan tikai vārdi. "Ja izstāde dodas uz ārzemēm, kāda starpība Polijā vai Somijā, kāds uzvārds ir Maijai vai Pēterim," spriež māksliniece.
    
UZZIŅAI

Projekta dalībnieki un izstādes autori: Lilita Štefaņuka, Zoja Smirnova, Solveiga Vildmane, Visvaldis Gansons, Artūrs Līvmanis, Ivars Starks un Gatis Nierliņš. Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.