Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
16.07.2018 Autors: LNB

   
14. septembrī Liepājas Neredzīgo biedrība sadarbībā ar Liepājas pilsētas pašvaldības finansēta Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekta „Nāc darboties un piedzīvo pārmaiņas!” Nr.678/2.2.29.2. cilvēkiem ar invaliditāti piedāvā iespēju doties ekskursijā uz Ēdoles pili. Ekskursijas laikā gida pavadībā tās dalībniekiem būs iespēja uzzināt par pils vēsturi un attīstību, uzdot sev interesējošos jautājumus, kā arī izbaudīt skatu torņa apskati no kura paveras brīnišķīgs skats uz tuvējo apkārtni.
Līdzmaksājums ekskursijai – 6 euro. Summā ietilpst ekskursija gida vadībā, ceļs bez maksas.

Pieteikšanās ekskursijai Liepājas Neredzīgo biedrības projektu daļā vai zvanot pa tālruni 26056026. |Pieteikšanās līdz augusta beigām.

Ēdoles viduslaiku pils ir vienīgā no Kurzemes bīskapijas pilīm, kas vēl ir apdzīvota. Pils celta laika posmā no 1264.-1276. gadam. Pils laika gaitā pārbūvēta un paplašināta. Piemēram, 13.-14. gs. mijā pie ziemeļrietumu sienas piebūvēts jauns dzīvojamais korpuss, uz mākslīgas saliņas dzirnavu ezerā uzcelts mūra sargtornis, kas 18. gs. otrajā pusē pārveidots par koncertzāli. 17. gadsimtā, kad pils zaudēja sākotnējo nocietinājuma funkciju un kļuva par ērtu, reprezentatīvu muižas īpašnieka mājokli, tajā atradās muižas īpašnieka kabinets, bibliotēka, vies-istaba, biljarda zāle, ēdamzāle un virtuve, kalpotāju telpas, izvietotas ziemeļrietumu korpusā, kā arī citas telpas. Kā viens no ekskursijas pieturas punktiem ir pils skatu tornis, no kura paveras skaists skats uz Tempļa kalnu, dzirnavu dīķi un tā saliņu, dzirnavām, parku, Vankas upes senleju un plašo muižas saimniecisko kompleksu.


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.