Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
05.09.2019 Autors: LNB

Ciemiņi no Polijas iepazīstināja ar neredzīgo dzīvi uz kuģa

4. septembrī Liepājas Neredzīgo biedrībā viesojās poļu biedrība “Zobaczyć morze” jeb “Ieraudzīt jūru”, kā arī Rīgas biedrības “Extrability Latvia” pārstāves. No plkst. 10.00 – 12.00 ciemiņi no Polijas klātesošajiem biedriem stāstīja par savu rehabilitācijas programmu, kas ir unikāla un Latvijā netiek praktizēta – došanās jūrā. 

Šī nevalstiskā organizācija atkarībā no finansiālajiem līdzekļiem palīdz cilvēkiem ar redzes invaliditāti iepazīt jūru, pāris reizes gadā kuģojot kopā gan ar pieaugušajiem, gan bērniem. Viņu mērķis ir dot iespēju iegūt šādu pieredzi un nodrošināt integrēšanos neredzīgais-redzīgajam, redzīgais-neredzīgajam. Bieži redzīgie baidās komunicēt ar neredzīgajiem, nezina, kā uzvesties, palīdzēt, tādēļ šajā programmā visi strādā kopā uz kuģa, lai labāk saprastos. 


Par dzīvi uz kuģa

Komandas vadītājs un aktīvākie kuģotāji pastāstīja daudz dažādu interesantu detaļu no ikdienas dzīves uz kuģa. Gan redzīgajiem, gan neredzīgajiem uz kuģa ir jāstrādā un brīžiem neredzīgie strādā pat labāk nekā redzīgie. Bieži vien neredzīgie vada kuģi labāk kā redzīgie, jo pilnībā koncentrējas vienai lietai – nav jāskatās uz apkārt lidojošiem putniņiem, skatiem utt. 
Savā stāstījumā viesi arī atklāja, ka devās tieši uz Liepāju, jo šeit ir labākie vides pieejamības piemēri, šeit arī bija vienkāršāk nokļūt un Liepājas Neredzīgo biedrība ir pazīstama. Runājot par dzīvi uz kuģi, komandas kapteinis pārsteidz ar to, ka visi uz kuģa strādā 24 stundas diennaktī. Darbs notiek tad, kad tas ir vajadzīgs, nevis tad, kad to gribas darīt, miegs ir otršķirīgs. Ar viņiem uz kuģa strādā arī jūrnieki. Vislabākais neredzīgajam uz kuģi ir tas, ka uz tā neko nevajag redzēt, visu var aptaustīt. Katra kuģa detaļa ir atšķirīga pēc taustes un faktūras, materiāla, tādēļ ir vienkāršāk orientēties. Organizācijas pārstāvji cer, ka pēc 2 gadiem spēs iegādāties paši savu kuģi.

Pēc tam klātesošie, saskarsmes nodarbības dalībnieki un biedrības darbinieki tika aicināti doties uz promenādi un apskatīt kuģi ar kuru viesi bija atbraukuši “KAPITAN BORCHARDT”. Grupiņa, kas salasījās, tad arī devās iepazīt 46 metru garo buru kuģi, uz kura dzīvo 42 cilvēki. Visiem to izrādīja, pastāstīja, kur, kas tiek darīts, visu varēja arī aptaustīt. Komandas kapteinis pastāstīja daudz interesantu faktu par dzīvi uz kuģa, iedeva aptaustīt arī kuģa modeli. Mums sanāca arī nedaudz izbraukt pa kanālu, lai palaistu citu kuģi mājās. Kopumā mūs uzņēma ļoti laipni un sirsnīgi, bija patīkami iepazīties ar tik aktīviem un darbīgiem cilvēkiem.

 


Biedri stāv pie kuģa borta un vēro ūdeni

Biedri stāv pie kuģa borta un vēro ūdeni


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.