Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
08.03.2013 Autors: LNB

Iespaidos par braucienu dalās Artūrs Līvmanis

Šā gada 28. februārī no Liepājas Neredzīgo biedrības braucām  pieredzes apmaiņas braucienā uz Rīgas rehabilitācijas centru un uz Rīgas Biržas mākslas muzeju. Mūsu biedriem tā bija iespēja salīdzināt, kā un ar kādām darba metodēm strādā Rīgas kolēģi.
 
Ierodoties Rīgas centrā, mūs iepazīstināja ar tā telpu izvietojumu un ar dienas programmu. Pēc kafijas pauzes mēs devāmies apskatīt rehabilitācijas centru un iepazīties ar šī centra  telpām. Rīgas rehabilitācijas centrā pasniedz pīšanu, datorkursus, mājturību, filcēšanu un mūzikas nodarbības, kā arī ir pieejami psihologa pakalpojumi. Savukārt centra pirmajā stāvā ir šaudauna galds, kur Rīgas komanda aizvada treniņus šaudauna spēlē, gatavojoties Rīgas sacensību posmam, kas notiks šā gada 23. martā Rīgā Strazdumuižas internātvidusskolā. Pēc tam mums pastāstīja un parādīja, kā staigāt ar suni pavadoni. Mūsu biedri uzdeva suņa pavadoņa instruktoram dažādus jautājumus: „Ko suns pavadonis ēd? Vai viņš aizstāv neredzīgu cilvēku, ja tas nepieciešams? Vai suns pavadonis var braukt sabiedriskajā transportā?” 
 
Vēlāk mēs devāmies uz tiflotehnikas kabinetu, kur darbiniece mums pastāstīja, kāda tiflotehnika ir piejama neredzīgiem cilvēkiem. Viņa mums izstāstīja, ka nākotnē, iespējams, būs runājošie pulksteņi latviešu valodā. Tagad latviešu valodā ir pieejami krāsu noteicēji, asinsspiediena mērītāji, kā arī svari. Pēc tam mēs devāmies uz Rīgas mācību ražošanas korpusu pusdienās.
 
Pēc pusdienām mēs braucām uz Vecrīgu, uz Biržas mākslas muzeju. Biržas ēka ir uzcelta 19. gadsimta otrajā pusē. Ieejot biržas ēkā, mūs sadalīja vairākās grupās, un katrai grupai tika pievienots gids, kas mums izstāstīja par biržas vēsturi un izvadāja pa biržas ēku. Mēs tikām iepazīstināti ar Meisenes porcelāna kolekciju. Staigājot pa muzeju, ir viegli iedomāties, kā tas bija tanī tālajā 19. gadsimtā, kad nebija ne datoru, ne mobilo telefonu. Mums parādīja kāds ir bijis biržas seifs, kurā tika glabāti dokumenti un nauda. Ieejot seifā, radās jocīga sajūta - ja mēs tur paliekam un mūs neizlaiž ārā? Mūs iepazīstināja ar 13. gadsimta atradumu - trotuāra fragmentu, kas bija veidots no koka. Paņemot šādu fragmentu rokā, cilvēks uz mirkli var iejusties šā 13. gadsimta cilvēka ādā un iedomāties, cik viegli tajos laikos bija  iespēja izraisīt ugunsgrēku, neuzmanīgi rīkojoties ar uguni. 

Pēc biržas apmeklējuma mūsu delegācija devās mājās. Tā bija interesanti pavadīta diena.
 Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.