Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
17.10.2013 Autors: LNB

Biedru skaits palielinās gandrīz pār simtu

Dina Belta
Kurzemes Vārds, 2013-10-16, Nr. 241
 
Baltā spieķa dienas svinības, kas otrdien notika Liepājas Olimpiskā centra Tango zālē, pulcēja tik daudz dalībnieku, ka rīkotājiem nācās nest jaunus un jaunus krēslus, pirms varēja sākt koncertu un svinīgās uzrunas.
 
"Ja jau tā ir noticis, tad biedrība ir iespēja ļaut cilvēkiem darīt labu cits citam," Liepājas Neredzīgo biedrības vadītājs Māris Ceirulis saka — kāds varētu arī nesaprast, kāpēc svinēt dienu, kas saistās ar to, ka cilvēkam kaut kas ticis atņemts.
Tādēļ, kā ik gadu šajā laikā, kas ir arī atskaites brīdis biedrības darba gadam, notiek svētki visiem tās biedriem un atbalstītājiem. Šoreiz iesākumā muzikāli priekšnesumi, kuriem tapt palīdzējusi mūzikas terapeite un klavierspēles skolotāja Dace Stieģele, viņa biedrībā strādā jau trešo gadu. Pavadoņa vadīti, viņas audzēkni apsēžas pie klavierēm un muzicē. Bet Aigars Bušs labi nostādītā balsī norunā dzeju: "Ir gan miers, tāds savāds miers..."
Pagājušais gads biedrībai bijis loti bagātīgs, ļaudis uzrunā M. Ceirulis. Notikuši vairāki projekti, rastas arī iespējas labas lietas turpināt. Piemēram, novembrī Neredzīgo biedrības namā atsāksies nodarbības filcēšanā, rokdarbos, pie trenažieriem un veselā virknē citu jomu.
Šā gada laikā ir pētīts
darba tirgus, noskaidrojot, kas uzņēmējiem būtu vajadzīgs, lai viņi būtu gatavi ņemt darbā cilvēkus ar invaliditāti. Biedrības vadītājs norāda, ka tepat Lietuvā ir sociālie uzņēmumi. Latvijā tādu vēl nav, bet kopā ar Saeimas deputāti Aiju Barču pašlaik tiekot strādāts, lai tādi veidotos arī šeit.
Šogad uz priekšu pavirzījusies arī biedrības īpašuma "Dvēseles veldzes dārzs" attīstība — jau rakstīts, ka tas top Vērgales pagasta Ziemupē. "Saka - neredzīgs cilvēks daudz ko nevar. Bet talkā "Dvēseles veldzes dārzā" neredzīgs puisis tā raka bedrītes žoga stabiem!" M. Ceirulis piebilst, ka Ziemupes īpašumā darāmā vēl loti daudz, atbalsts vajadzīgs arī ēkas remontdarbos. "Priecīgu devēju Dievs mīl," viņš aicina palīdzēt visus, kas vien to var. "Dvēseles veldzes dārzs" ir iespēja cilvēkiem ar invaliditāti pabūt pie dabas, strādāt un veldzēties. Nākotnē tur varētu arī tapt sociālais uzņēmums, kas nodarbotos ar augļkopību un citu darbību, teikts biedrības darba pārskatā.
Vēl viens liels biedrības sasniegums ir pilsētas pieejamības veicināšana — gan ietves, gan pieeja jūrai un citi darbi, saka M. Ceirulis. "Liepāja ir viena no pieejamākajām pilsētām Latvijā".
Liepājas Neredzīgo biedrībā patlaban ir 543 biedri ar dažāda veida invaliditāti. Gada laikā viņu skaits palielinājies par vairāk nekā 90. Biedrībā strādā 21 darbinieks, 11 no tiem ir ar invaliditāti.
 
FOTO
Vladimirs Ļutovs klavierspēli apgūst jau četrus gadus, vislabprātāk viņš izvēlas kristīgo mūziku. Svētku dalībniekiem viņš šoreiz spēlē skaņdarbu "Kristus roka pieskaras dvēseles stīgām". 
 


Vladimirs Ļutovs klavierspēli apgūst jau četrus gadus, vislabprātāk viņš izvēlas kristīgo mūziku. Svētku dalībniekiem viņš šoreiz spēlē skaņdarbu

Vladimirs Ļutovs klavierspēli apgūst jau četrus gadus, vislabprātāk viņš izvēlas kristīgo mūziku. Svētku dalībniekiem viņš šoreiz spēlē skaņdarbu "Kristus roka pieskaras dvēseles stīgām".


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.