Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
05.10.2012 Autors: LNB

„Kurzemes vārds”  2012.gada 3.oktobris
Nora Driķe 

Bankomātu, ko iespējams lietot gan redzīgam, gan neredzīgajam naudas īpašniekam, uzstādījusi banka „Swedbank” Liepājā, Tirgoņu ielā 18, pie bankas. „Protams, tas ir svarīgi. Man pazīstami neredzīgi cilvēki to jau ir izmēģinājuši un teikuši, ka ir ērti,” saka Aigars Bušs no Liepājas Neredzīgo biedrības.
 
Liepājā šāds runājošais bankomāts ar informāciju Braila rakstā pašlaik ir vienīgais, „Kurzemes vārdam” pastāstīja bankas preses sekretāre Kristīne Jakubovska. Lai darbotos audio programma, kas klientam nolasa balsī visas veicamās darbības, klientam jālieto austiņas – der jebkuras, ko lieto datoram. Austiņas šādu bankomātu lietošanai būs pieejamas arī „Swedbank” filiālēs, pie kurām šie bankomāti ir izvietoti.
 
„To var iemācīties, nav sarežģīti. Svarīgi, ka varu pats tikt galā, man nav savs PIN kods jādod citam cilvēkam. Bet būtu ļoti labi, ja pilnīgi visi bankomāti būtu šādi, lai neredzīgam cilvēkam nebūtu jāmeklē pa visu pilsētu viņam pieejams bankomāts,” sacīja A. Bušs.
 
Šādi bankomāti jau darbojas Rīgā, Cēsīs, Valmierā un Rēzeknē. Jaunievedumu ieviešot, banka cieši sadarbojusies ar Latvijas Neredzīgo biedrību.

Kas jādara klientam? Bankomāta informāciju var gan izlasīt, gan sataustīt, gan saklausīt, lietojot austiņas. 
 

 
 Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.