Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
20.10.2020 Autors: LNB

   
Liepājas pilsētas pašvaldības finansēts
Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekts
“Vērtīga un aktīva katra diena Liepājā”  2020
Nr. 1./20/SOC 


15. oktobrī rīkojām gadskārtējo Ielu akciju. Šogad to organizējām vienā no Liepājas aktīvākajām ielām - Jūras ielā. Kaut arī akciju rīkojam jau 22. gadu, joprojām redzam to, ka autovadītāji neizprot baltā spieķa nozīmi. 
Šogad laikapstākļi bija diezgan nelabvēlīgi - bija apmācies laiks un lija lietus, taču tieši šādos apstākļos autovadītājiem jābūt īpaši vērīgiem uz ceļa. Diemžēl šogad vairāk nekā citus gadus autovadītāji neievēroja baltā spieķa signālu un traucās garām; citi samazināja braukšanas ātrumu, taču transportlīdzekli neapturēja un apbrauca neredzīgo gājēju kā šķērsli. Protams, bija autovadītāji, kas signālu ievēroja un transportlīdzekli apturēja, arī autoskolu audzēkņiem šī bija iespēja iegūt labu mācību stundu. 

 

Kādas kļūdas pieļāva daži autovadītāji?

❎Neapstājās, pat nesamazināja ātrumu, redzot baltā spieķa signālu.
❎Autovadītāji samazināja braukšanas ātrumu, taču neredzīgo gājēju nepalaida pāri ceļam un apbrauca kā šķērsli.
❎Autovadītāji apstājās tikai vienā ceļa pusē.

 

Kā autovadītājiem vajadzēja rīkoties?

✅Vadot automašīnu jāpievērš nedalīta uzmanība visam, kas notiek uz ceļa un ietves malu tuvumā, lai laicīgi pamanītu baltā spieķa signālu.
✅Redzot horizontāli paceltu balto spieķi ietves malā, jebkurā vietā ir obligāti jāapstājas un jāpalaiž neredzīgais pāri ceļam.
✅Automašīnām jāapstājas abās ceļa pusēs, līdz neredzīgais cilvēks pilnībā šķērso braucamo daļu.

Visu akcijas laiku Valsts policijas darbinieki fiksēja noteikumu pārkāpējus. Latvijas ceļu satiksmes noteikumu 147. punkts paredz, ka autotransporta vadītājam jebkurā gadījumā, arī ārpus gājēju pārejām, jāpalaiž garām neredzīgi gājēji, kas rāda signālu ar balto spieķi.  

Neredzīgi cilvēki spontāni nešķērsos braucamo daļu, nepārliecinoties par savu drošību, taču autovadītājiem ir jābūt atbildīgiem un jāievēro ceļu satiksmes noteikumi. Mēs vēlamies, lai neredzīgi cilvēki nebaidītos iziet ārpus mājas un justos droši, pārvietojoties pilsētvidē!
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Pasākumu tiek līdzfinansēts Liepājas pilsētas pašvaldības sociālās iekļaušanas projekta „Vērtīga un aktīva katra diena Liepājā” (Nr.1./20/SOC) ietvaros. Par saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.


Māris Ceirulis rāda baltā spieķa signālu lielam zaļam autobusam, taču tas viņu nepalaiž pāri brauktuvei

Māris Ceirulis rāda baltā spieķa signālu lielam zaļam autobusam, taču tas viņu nepalaiž pāri brauktuvei


Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.