Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
27.09.2017 Autors: LNB

Atklās fotoizstādi "Mēs esam tepat, lai tevi iedvesmotu!" 

26.09.2017 Autors: liepajniekiem.lv
 
Otrdien, 3. oktobrī, pulksten 12 TN "Kurzeme" 3. stāva vestibilā atklās fotoizstādi "Mēs esam tepat, lai tevi iedvesmotu", ko rīko onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" Liepājas nodaļa. Fotoizstāde ir daļa no tāda paša nosaukuma projekta, ko līdzfinansē Liepājas pilsētas pašvaldība. Izstāde būs skatāma TN “Kurzeme” 3. stāvā visu oktobri, portālu informēja onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības “Dzīvības koks” Liepājas nodaļas vadītāja Ilze Vainovska.
"Fotoizstādes iecere ir neuzkrītoši likt sabiedrībai pārvērtēt stereotipus, kas ikvienam var kavēt realizēt savu dzīvi, saglabāt dzīves kvalitāti pēc tam, kad ir uzzināta diagnoze un ir neziņa par turpmāko. "Neuzkrītoši" – jo izstāde ir domāta vestibilam, gaitenim, uzgaidāmajām telpām ārstniecības iestādē. Tās ir vietas, kur cilvēks it kā neko nedara, tikai gaida vai iet garām, un tas ir lielisks brīdis viņu uzrunāt, iedot domām pozitīvu virzību, pievērst uzmanību," skaidro biedrības Liepājas nodaļas vadītāja Ilze Vainovska.
Oktobris Eiropā tiek atzīmēts kā Krūts veselības mēnesis, kad pastiprināti sabiedrības uzmanību pievērš krūts vēža profilaksei īpaši un kopumā onkoloģijai. Jau pērn TN “Kurzeme” telpās biedrība rīkoja Rozā lentītes veselības galdu, aicinot pievērst uzmanību vēža profilaksei ar veselīgu uzturu, lietojot uzturā vairāk dārzeņu. Cilvēku atsaucība un pasākuma kuplais apmeklējums mudināja arī šogad pasākumam oktobrī izvēlēties TN “Kurzeme”, kur “garāmejot” tiktu uzrunāti un iedvesmoti daudzi, atgādinot arī par profilaksi. Tālāk fotoizstāde ceļos uz Onkoloģisko poliklīniku, Piejūras slimnīcu u.c.
Projekts sākās jau vasarā, kad tika apzināti iespējamie fotomodeļi gan pašu biedrībā, gan iesaistīti sadarbības partneri. Lai arī lielākoties biedrībā katrs vēlas gūt atbalstu sev, svarīgi ir pašiem dot to citiem, būt drosmīgam iedvesmot līdzcilvēkus. "Dzirdēju, kā Artūriņš ar Visvaldi runāja par loka šaušanas nodarbībām. Teicu, ka man vismaz vienai acij niecīgs redzes atlikums, varu viņus aizvest. Tā arī pati sāku nodarboties ar loka šaušanu, iepatikās," par nejaušības un atsaucības nozīmi pastāsta Solveiga Vildmane, viena no fotoizstādes dalībniecēm.
Izstādē pārstāvēta Liepājas Neredzīgo biedrība, Liepājas Diabēta biedrība, biedrība "Cerība. Ticība. Mīlestība", kas apvieno vecākus, kuri audzina bērnus ar invaliditāti. Mārtiņš Mamis no biedrības "Radi vidi pats" uzskata, ka svarīgi ir iesaistīties sabiedriskās aktivitātēs, izpausties radoši tur, kur to var darīt atbilstoši savam pasaules uzskatam, ne piesaistītam konkrētai diagnozei. Jo diagnozes var būt vairākas. 
Pavisam skatāmi desmit potreti, kurus veidojis Ivars Dejus, pie katra no tiem ir I. Vainovskas teksts, kas radies, uzklausot dzīvesstāstus, un mudina domāt, just, nepadoties.
 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.