Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
27.04.2020 Autors: LNB

Labklājības ministrija informē, ka darba ņēmēji un pašnodarbinātas personas, kuras sniedz asistenta pakalpojumus personai ar invaliditāti, var saņemt dīkstāves pabalstu.

Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas laikā Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk - VID) darba ņēmējiem un pašnodarbinātām personām izmaksā dīkstāves pabalstu. Saskaņā ar
normatīvajiem aktiem šo pabalstu nepiešķir darbiniekiem, kuri vienlaikus ir nodarbināti valsts vai pašvaldības institūcijā vai kapitālsabiedrībā vai veic saimniecisko darbību un
pašnodarbinātām personām, kuras vienlaikus ir nodarbinātas valsts un pašvaldību budžeta iestādēs.

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) uzsver, ka attiecībā uz asistenta pakalpojuma sniedzējiem, kuri vienlaikus ir darba ņēmēji vai pašnodarbinātas personas, tiek piemērota saudzīgāka pieeja: “Asistenti mums ir īpaši jāpasargā šajā grūtajā laikā, viņiem ir dubults slogs - sniedzot arī morālo atbalstu un neļaujot ieslīgt depresija saviem klientiem”.

Asistenta pakalpojuma sniedzēji personām ar invaliditāti nestrādā pašvaldības sociālajā dienestā kā pastāvīgi darbinieki, bet gan sniedz valsts apmaksātu pakalpojumu noteiktu stundu apjomā. Tādējādi gadījumos, kad asistents vienlaikus ir darba ņēmējs uzņēmumā vai pašnodarbinātā persona citā jomā, kuru skārusi Covid-19 izraisītā krīze un kuri kvalificējas dīkstāves pabalstam, asistentam ir tiesības saņemt gan dīkstāves pabalstu, gan samaksu par asistenta pakalpojuma sniegšanu.

 

Kā saņemt pabalstu?

Ņemot vērā, ka VID informācijas sistēmā nav iespējams automātiski nošķirt asistenta pakalpojuma sniedzējus no citiem pašvaldības darba ņēmējiem, personai, kura pretendē uz dīkstāves pabalstu, jāiesniedz iesniegums VID brīvā formā par to, ka viņa ir asistenta pakalpojuma sniedzējs. Informāciju par to, ka persona ir asistenta pakalpojuma sniedzējs, savā iesniegumā par dīkstāves pabalsta piešķiršanu uzņēmuma darbiniekiem var norādīt arī krīzes skartais darba devējs.
 Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.