Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
10.09.2012 Autors: LNB

 Publikācija no žurnāla „GEO” 2012. gada jūlija mēnesī


 
Bojātus gaismas receptorus tīklenē var labot ar aļģu gēniem.

Pirms eksperimenta visas peles bija aklas – laboratorijas krātiņā tās nespēja atrast sviru, kuru nospiežot varētu izkļūt no labirinta. Taču pēc jaunās terapijas kursa sākotnēji aklo peļu grupa tomēr tika ārā no būra, orientējoties pēc gaismas stara, kas apspīdēja sviru.
 
Kas bija noticis? Alans Horsegers un viņa kolēģi no Dienvidkalifornijas universitātes Ģenētiskās medicīnas institūta Losandželosā bija injicējuši dzīvniekiem aļģu gēnus. Tālāk šī ģenētiskā informācija ar „piejaucēta” vīrusa palīdzību tika transformēta līdz peļu tīklenes receptoršūnām, tādējādi stimulējot tajās gaismas jūtīgu proteīnu ražošanu. Kā zināms aļģu šūnās ir fotosensori, ar kurām tās reaģē uz saules gaismu.
 
Amerikāņu zinātnieki cer, ka jau pēc diviem gadiem varētu sākt izmēģinājumus ar akliem cilvēkiem, kuriem konstatēta mākulas deģenerācija vai citas acu slimības. To, cik laba būs viņu redze, pagaidām gan vēl nav iespējams paredzēt. Alans Horsegers un viņa komanda cer sasniegt līdzīgus panākumus kā eksperimentos ar pelēm.
 Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.