Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
27.11.2013 Autors: LNB

Informācija presei
27.11.2013
 
Diskutējam par iekļaujošu sabiedrību, veselību, vidi un līdzdalības iespējām! Liepāja pārņem stafeti interaktīvo sarunu  ciklā "Lēciens! 2013: Eiropas pilsoņu gads"
 
Piektdien, 29. novembrī, Liepājas 8. vidusskolā notiks diskusija ar skolēniem, cilvēkiem ar invaliditāti, pašvaldības iestāžu, izglītības un sociālajiem darbiniekiem, kā arī nevalstiskajām organizācijām par iekļaujošo sabiedrību, veselību, vidi un līdzdalības iespējām. Šis Latvijā ir īpaši nozīmīgs un diemžēl arī sāpīgs jautājums, jo tikai salīdzinoši nesen esam sākuši pievērst uzmanību problēmām, kuras skar cilvēkus ar invaliditāti, domāt, kā atvieglot viņu dzīvi un palīdzēt iekļauties sabiedrībā. Cilvēkam ar invaliditāti nav jābūt nolemtam uz ierobežotu eksistenci, viņš ir pilntiesīgs sabiedrības loceklis, svarīgs  Latvijas un Eiropas pilsonis! Uz diskusiju aicināti gan  Saeimas un Eiropas Parlamenta deputāti, gan  Liepājas Domes amatpersonas, gan arī  dažādu biedrību pārstāvji un skolotāji, kas ikdienā saskaras ar šiem jautājumiem.
Tā būs piektā interaktīvā saruna  ciklā "Lēciens! 2013: Eiropas pilsoņu gads". Šī cikla ietvaros pavisam plānoti 6 pasākumi visos Latvijas reģionos, diskusijas jau notikušas Rēzeknē, Smiltenē, Jūrmalā un Jelgavā, bet vēl plānotas  Ventspilī. Diskusiju kopējais mērķis ir rosināt ikvienu apzināties savu lomu vietējās sabiedrības un Eiropas Savienības dzīvē, kā arī veicināt aktīvu dalību vēlēšanu un lēmumu pieņemšanas procesos. Šajā ciklā izskanējušais sabiedrības viedoklis un idejas līdz ar Eiropas pilsoņu gada starptautiskās alianses izstrādātajām rekomendācijām politikas uzlabošanai tiks apkopotas un nodotas politikas veidotājiem un lēmumu pieņēmējiem. 
Liepājas diskusija notiks 29. novembrī, Liepājas 8. vidusskolā, Dunikas ielā 9/11, no plkst. 12.30-15.30, tajā aicināti piedalīties: Kārlis Šadurskis, Eiropas Parlamenta deputāts, Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komitejas pārstāvis; Inese Laizāne, Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre, 11. Saeimas deputāte; Gunārs Ansiņš, Liepājas Domes priekšsēdētāja vietnieks, Eiropas Pilsoņu gada labas gribas vēstnieks; Inete Ielīte, Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla pārstāve, latviskās kultūrtelpas labas gribas vēstniece; Māris Ceirulis, Liepājas Neredzīgo biedrības priekšsēdētājs, Latvijas Neredzīgo biedrības Centrālās valdes loceklis; Jānis Rudzītis, Liepājas 8. vidusskolas skolotājs. Diskusiju vadīs žurnālists Gundars Rēders.  Pasākuma apmeklētāji būs aicināti aktīvi līdzdarboties uzdodot jautājumus (t.sk. iesaistoties diskusijā ar Twitter sienas palīdzību), izsakot savu viedokli pašvaldības, valsts institūciju un NVO pārstāvjiem, kā arī Eiropas Komisijai. Turklāt visiem būs iespēja piedalīties oriģinālā bingo spēlē un dibināt noderīgus kontaktus. 
Diskusiju ciklu organizē Latvijas Bērnu forums ar Liepājas Domes, Liepājas 8. vidusskolas, Latvijas cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO, Liepājas Neredzīgo biedrības, Latvijas Neredzīgo biedrības, kā arī Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu. Pasākumu finansē no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem. Tās mērķis ir sabiedrības informēšana par Eiropas Savienību.


Papildinformācijai
Kas ir  Eiropas gads?
Kopš 1983.gada Eiropas Savienības pārvaldes institūcijas un sabiedrība vienojas kāda sabiedrībā aktuāla jautājuma apzināšanai un risināšanai viena gada ietvaros visās ES valstīs, apzinot citu valstu pieredzi un iesaistot pilsonisko sabiedrību. Kārtējo Eiropas gada tēmu nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes kopīgs lēmums.  Piemēram, 2012. gads tika veltīts aktīvām vecumdienām, 2013 - Eiropas pilsoņu gads, bet 2014. gads plānots kā darba, karjeras un ģimenes līdzsvara gads.
 
Kas ir  Eiropas pilsoņu gads?
Eiropas pilsoņu gada uzmanības centrā ir tiesības, kas visas ES teritorijā automātiski tiek piešķirtas visiem ES pilsoņiem. Pilsoņu gada  aktivitātes Latvijā šogad tika plānotas tā, lai veicinātu pilsonisko apziņu un pilsoņa piederības sajūtu ES un Latvijai, kā arī iesaistītu daudz un dažādas organizācijas – NVO, valsts, pašvaldības u.c institūcijas. 
2013.gada noslēgumā paredzētie pasākumi: 6 reģionālo semināru cikls "Lēciens! 2013: Eiropas pilsoņu gads".  Diskusiju mērķis - rosināt Latvijas iedzīvotājus uz aktīvu līdzdalību vietējās sabiedrības un Eiropas Savienības dzīvē, uz dalību vēlēšanu procesā. 
Eiropas Komisija 2013.gada Eiropas pilsoņu gada ietvaros visās Eiropas Savienības dalībvalstīs rīko interaktīvu diskusiju ciklu “Dialogi ar pilsoņiem”. To mērķis ir iesaistīt sabiedrību Eiropas nākotnes veidošanā. Saruna par Eiropas nākotni ar Latvijas iedzīvotājiem notika 18. oktobrī, tajā piedalījās Eiropas Savienības attīstības komisārs Andris Piebalgs un Latvijas Republikas aizsardzības ministrs Artis Pabriks. 
Savukārt 31. oktobrī notika Latvijas Pilsoniskās alianses rīkotā  konference  par šādiem tematiem: cilvēkdrošības stūrakmeņi- sabiedrības veselība un sabiedriskā drošība; izglītības un kultūras nozīme personīgā un Eiropas kopienas izaugsmē; Eiropas Savienības patērētājiem aktuāli jautājumi; Eiropas pilsoniskums 21.gadsimtā. 
Aktuālākajai informācijai var sekot līdzi  Eiropas pilsoņu gada sociālajos tīklos:
 
Jānis Ielītis
Biedrība „Latvijas Bērnu forums”
tālr. 29336347
 
Kontaktpersona
Iveta Smilga Krongorne, 
Sabiedrisko attiecību aģentūra „BPS PR” 
 Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.