Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
20.12.2017 Autors: LNB

Liepājas pilsētas pašvaldības atbalstītā projekta „Iedegties cerībā – piedzīvot darbos” Sociālās iekļaušanas kursa “Dzīves skola” ietvaros, 2. novembrī dalībnieki, sakāpuši divos mikroautobusos, devās iepazīt Durbi. 
Stāsta  ekskursijas dalībniece Ināra Ozola: “ Ekskursijas maršrutu bija izstrādājusi L. Kaupuža, kura pati ne tik labās veselības dēļ braucienā nevarēja piedalīties. Izbraukumā plānojām apskatīt Durbes ezera istabu, Durbes baznīcu, Durbes muzeju, Dunalkas pagasta bioloģisko zemnieku saimniecību „Turaidas” un keramikas cehu Rolavā.
Durbē mūs sagaidīja muzeja vadītājs Reinis Bahs, kurš izrādīja Durbes centra vēsturiskajā ēkā esošo Durbes ezera istabu. Te katram bija iespēja iepazīt ne tikai ezera bagātības, bet arī tā veidošanās procesus, izprast ekoloģiskās problēmas un saskatīt nākotnes apdraudējumus.
Tālāk devāmies uz baznīcu, kura iesvētīta 1651. gadā. Baznīca tikusi vairākkārt paplašināta un remontēta, un 19. gadsimta pārbūvju rezultātā tā zaudējusi savu sākotnēji slaido torni. Pie sienas blakus kancelei redzama marmora piemiņas plāksne 1919. gada Latvijas brīvības cīņās kritušajiem draudzes locekļiem. Jo īpaši apbrīnojām baznīcas iespaidīgo, 1609. gadā tapušo, kroņlukturi. 1872. gadā ap baznīcu ticis uzbūvēts akmens mūris. Pie baznīcas bijusi sena kapsēta, no kuras vēl daži kapi saglabājušies. Tur apglabāts arī mācītājs Edmunds Proktors (1815 – 1865), kura ģimenē valodnieks Kronvaldu Atis bijis mājskolotājs.
Durbes muzejs atrodas atjaunotajā bijušajā doktorātā Raiņa ielā 17. Šeit 1887. gadā dzimis pirmais neatkarīgās Latvijas ārlietu ministrs Zigfrīds Anna Meierovics, kam ir lieli nopelni Latvijas neatkarības atzīšanā. Par muzeja dārgumiem emocionāli stāstīja un tos izrādīja Reinis Bahs. Apskatījām Durbes tautastērpu. Muzejā glabājas arheoloģiski atradumi, slavenu durbenieku sarakstītās grāmatas, seni sadzīves priekšmeti.
Tālāk bija laiks doties uz Dunalkas pagasta zemnieku saimniecību „Turaidas” pie enerģiskās un dzīvespriecīgās saimnieces Zigrīdas Mantejas, kur bijām laipni gaidīti. Saimniece mūs cienāja ar garšīgu frikadeļu zupu un stāstīja par savu nelielo, tikai 2,4 ha plašo saimniecību, kurā nodarbojas ar zedeņu žogu darināšanu, biškopību, zāļu tēju un puķu stādu audzēšanu, kā arī ekskursiju organizēšanu.
„Turaidas” īpašnieki ir pārpilni jaunām idejām, kā popularizēt ne tikai savus ražojumus, bet, sadarbojoties ar citiem bioloģiskajiem lauksaimniekiem, savu produkciju vest arī uz ārvalstīm. Pie sevis nodomājām – ir nu gan Zigrīdai dzīves spars! Paldies viņai par garšīgo zupu un katram dāvāto tējiņas maisiņu! Zigrīda izteica vēlmi labprāt arī mūsu biedrībā dalīties ar savu uzņēmējdarbības pieredzi. Uzaicināsim!
Noslēgumā meklējām un atradām pēdējo apskates objektu – kādu noslēpumainu namiņu, kur iespējams iepazīties ar māla trauku izgatavošanas mākslu un iegādāties meistaru izgatavotos priekšmetus. Šobrīd gan viss tur ir pamests, taču maldinošs uzraksts braši vēstīja, ka te ir keramikas darbnīca. 
Braucām uz lielo cehu Rolavā un secinājām, ka šī ir īstā ekskursijas apskates vieta. Šajās telpās kopš 1999. gada darbojas Grobiņas novada uzņēmums „Konaks Plus” un ražo sadzīves un dekoratīvos keramikas izstrādājumus.  Keramikas ražotnē, atkarībā no sezonas, ar darbu tiek nodrošināti ap 20 cilvēki no Rolavas, Grobiņas, Durbes un Liepājas. Lielākā daļa saražotā nonāk Rīgā. Keramikas rūpnīcas produkciju pērkot arī krievi, amerikāņi, angļi un, protams, kaimiņi – igauņi un lietuvieši.
Mūs laipni izvadāja pa ražošanas telpām, izstāstīja un izrādīja ko un kā ražo. Veikaliņā mēs varējām iegādāties dažādas interesantas lietiņas. Mums jo īpaši patika tur veidotie zvaniņi, svečturi, divas jautrās vārnas un krūzes.
Paldies par iespēju izzināt mūsu tuvāko apkārtni!”
 
Ziemassvētku laikā Liepājas pilsētas pašvaldības finansētais projekts „Iedegties cerībā – piedzīvot darbos!” noslēgsies. Tas ilga deviņus mēnešus. Pateicoties projekta finansējumam, biedrība sekmīgi varēja turpināt nodrošināt subsidētās darba vietas cilvēkiem ar invaliditāti, tādējādi dodot iespēju šiem cilvēkiem pašiem kļūt arī par nodarbību vadītājiem un vadīt mājturības, mājamatniecības u.c. nodarbības citiem cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti. Tika nodrošināti transporta pakalpojumi uz sociālās rehabilitācijas un izziņas centru lauku vidē „Dvēseles veldzes dārzs”, Ziemupē un nodarbībām Liepājas Neredzīgo biedrībā.  
Turpinot nodarbību ciklu – sociālās iekļaušanas kursu „Dzīves skola”, kā jaunums papildus jau notiekošajiem informatīvi izglītojošiem pasākumiem biedrības telpās, tika rīkotas izbraukuma ekskursijas pa Liepāju un tās apkārtnē esošajiem novadiem. Aktīvākie biedri nelielās grupiņās, sākot jau ar pavasari līdz pat rudenim, devās iepazīt Liepājas biznesa centru, Karostu, Nīcas novadu, Grobiņu, Pāvilostu un Durbes novadu. Kopumā tika rīkotas sešas izbraukuma ekskursijas, kurās piedalījās vairāki desmiti dalībnieku. 
Šogad ciemos biedrības telpās sagaidījām vairākus īpašos viesus, piemēram, Liepājas kanisterapijas komandu, ,,Liepājas reģionālās slimnīcas” pārstāvjus, bijušo Liepājas teātra aktieri Marģeru Eglinski, ilggadēju tūrisma entuziastu Andri Maisiņu, Liepājas Universitātes lektori Laumu Veiti, Liepājas Universitātes docenti un studiju programmas “Mūzikas terapija” vadītāju Mirdzu Paipari, Liepājas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieku Uldi Novicki, VSAA pārstāvi Liliju Valaini, ergoterapeiti Intu Jākabsoni u.c. 
 
13. novembrī Liepājā jau otro reizi norisinājās Starptautiskās Neredzīgo dienas gājiens, liekot sabiedrībai aizdomāties par cilvēku ar redzes invaliditāti līdzās pastāvēšanu. Pasākuma pirmajā daļā cilvēkiem bija iespēja ar balto spieķi rokā un aizsietām acīm, pavadoņa vadībā, doties gājienā pa Liepājas ielām. Šajā aktivitātē piedalījās dažāda vecuma cilvēki. Visi godprātīgi centās izpildīt Liepājas Neredzīgo biedrības vadītāja Māra Ceiruļa dotos norādījumus ceļā no koncertzāles „Lielais dzintars” līdz Rožu laukumam. 
Gājiena galapunktā – Rožu laukumā, bija izveidota informatīvā telts, kur cilvēki varēja vairāk uzzināt par cilvēku ar redzes invaliditāti vajadzībām, par ko stāstīja un rādīja biedrības cilvēki. Tālāk jau gājiena dalībnieki bija priecīgi doties uz Liepājas Neredzīgo biedrības telpām, kur viņus sagaidīja kafijas galds un koncerts, kurā uzstājās mūziķis Aldis Briljonoks. Ikviens bija ļoti priecīgs gan par koncertu, gan sadraudzību pie kafijas tases. 
Tāpat dalībniekiem biedrībā bija iespēja uzzināt savu svaru, auguma garumu, kā arī veikt arteriālā asinsspiediena mērīšanu un iegūt informāciju par cukura diabēta ietekmi uz cilvēka redzi. Par šīm aktivitātēm parūpējās Liepājas Diabēta biedrība, kopā ar RSU Liepājas filiāles topošajiem mediķiem. Bez tam Liepājas Neredzīgo biedrības bērni piedalījās dažādās erudīcijas spēlēs, par pareizām atbildēm nopelnot saldumus. 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.