Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
20.12.2017 Autors: LNB

Uz gadu atskatās Māris Ceirulis: “Atskatoties uz laiku pirms gada, varam tikai pateikties Dievam, ka joprojām varam nodrošināt tās vajadzības, kas ir mūsu cilvēkiem – cilvēkiem ar invaliditāti un viņu atbalsta personām. Esam priecīgi un pateicīgi sadarbības partneriem, atbalstītājiem, ziedotājiem, brīvprātīgā darba darītājiem, darbiniekiem, kuri atbildīgi strādā. 
Visu gadu esam rosījušies, izremontējuši vairākas telpas, jau noslēdzas mājturības kabineta remonts, esam labiekārtojuši vēl vienu telpu pinējiem, ir izremontēta telpa, kurā strādā tā saucamie „ražotāji”, sakārtots tiflotehnikas kabinets. Ziemupes centrā uzstādīti 5 āra trenažieri, 15 soli, iegādāti 3 peldratiņi, izveidots tūju labirints, esam labiekārtojuši Baso pēdu taku, pilnveidojuši Sajūtu parku. 
Mūs priecēja mājdzīvnieki - aitas, kazas, truši, kārtīgs sargs, kucīte Veldze–Veldzīte, kura labprāt ar savu miklo purniņu atveldzē katru, kas ierodas “Dvēseles veldzes dārzā”. Mīlīga, draudzīga, labprāt kožas apavos, grib dauzīties un smērēt drēbes. Mums piebiedrojušies 3 neaicināti iemītnieki - kaķi. Divi jau bija mūsu pašu, vēl 3 ieradušies. Kādi labvēļi tos ir sagādājuši, nav ne jausmas. Šis bija pirmais gads, kad mēs lapsām “neizbarojām” savus gaiļus un vistas, bet mums pašiem izdevās atrast rudenī tiem labu pielietojumu.
 “Dvēseles veldzes dārzā” ir iekārtots volejbola laukums, sakārtots ceļš,  labiekārtots dīķis, uzsākta pagraba izbūve,  kuru gan nelabvēlīgie laika apstākļi neļāva šobrīd pabeigt, jo viss ir burtiski pārplūdis. Tāpat mūsu pašu ļaudis joprojām turpina darboties pie saimniecības ēkas - sanitārā mezgla siltināšanas, no ārpuses pilnībā viss, sākot no pamatiem līdz jumtam tiek apšūts ar dēlīšiem.
 Pateicoties Liepājas pilsētas domei un Sociālajam dienestam, tiek atbalstītas nodarbības, pasākumi lauku vidē, vairāk kā 140 cilvēki var doties uz Ziemupi. Pateicoties sadarbībai ar Liepājas domes Vides, veselības un sabiedrības saliedētības daļu, noorganizējām Veselības dienas vairāk nekā 50 cilvēkiem ar invaliditāti. 
 Pie mums brauc ciemiņi un mēs dodamies turp, kur mūs aicina, lai dalītos savā pieredzē un sasniegtajā. Vēl novembra beigās “Dvēseles veldzes dārzā” viesojās 30 cilvēki ar redzes invaliditāti no Armēnijas, Gruzijas, Maķedonijas, Kosovas un Latvijas Neredzīgo biedrības. Arī skolēni pie mums ir laipni gaidīti, viņi labprāt grib iepazīties ar cilvēku ar invaliditāti dzīves iespējām un vajadzībām. 
Tas viss dod mums gandarījumu, apziņu, ka esam vajadzīgi un noderīgi, arī paši cilvēki ar invaliditāti var iesaistīties daudzās labās aktivitātēs. Sadarbībā ar skolu „Citadele” un Nodarbinātības valsts aģentūru, mēs šobrīd varam nodrošināt apmācības ilgstošajiem bezdarbniekiem, kuri ilgāku laiku ir bez darba, tai skaitā cilvēki ar invaliditāti. Motivēt viņus atgriezties darbā, piedāvāt iespējas atrast šo ceļu, attīstīt savu varēšanu, vēlmi cīnīties. Jo dažreiz tas nav viegli, sevišķi, ja ilgstoši esi bijis bez darba. 
Vairākiem cilvēkiem, sadarbībā ar Andi Dzērvi, šajā gadā esam piešķīruši dzīvokļus. Joprojām cenšamies atrast veiksmīgāku pielietojumu mūsu lielajai zālei. Priecājamies, ka arī Latvijas Neredzīgo biedrībā turpinās darbs. Svetlana Sproģe ir vadītāja, arī mūsu organizācijas pārstāvji ir Centrālajā valdē, varam aizstāvēt savas intereses. Biedru skaits arī joprojām palielinās, neskatoties uz to, ka daudzi aiziet Mūžībā.”
24. novembrī biedrībā viesojās Einārs Cilinskis – Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja vietnieks. Tika pārrunāti dažādi biedrībai aktuāli jautājumi, piemēram par biedrības ēku siltināšanu.
29. novembrī biedrības pārstāvji Rīgā, Nacionālajā bibliotēkā, apmeklēja pasākumu “Darba tirgus pieejamība cilvēkiem ar invaliditāti”.
30. novembrī Lietuvā, Birštonas ciematā, Lietuvas invalīdu asociācijā Māris Ceirulis vadīja lekciju par universālo dizainu. 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.