Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
15.12.2015 Autors: LNB

Stāsta Māris Ceirulis: ”Decembris ir laiks, kad izvērtējam aizgājušo gadu. Liepājas Neredzīgo biedrībai tas bijis notikumiem bagāts. Esam varējuši īstenot vairākus jaunus projektus, turpināt jau iesāktos Sabiedrības integrācijas fonda atbalstītos projektus. Šogad varējām noslēgt “Teterevu fonda” projektu, caur labdarības portālu “Ziedot.lv” īstenot a/s “Latvijas valsts meži” atbalstītā projekta aktivitātes “Dvēseles veldzes dārzā”. Sadarbībā ar Kuldīgas novada un Aizputes novada pašvaldībām palīdzējām iedzīvotājiem, kas dzīvo šo novadu teritorijās, devām viņiem iespēju piedalīties nodarbībās biedrībā. Liepājas pilsētas domes un Sociālā dienesta atbalsts ļāva nodrošināt daudzas aktivitātes. 
Gada sākums bija nestabils, janvāri un februāri darbojamies bez finansējuma, tomēr izdzīvojām un daudzas labas lietas izdarījām. Esam gandarīti, ka sākot ar septembra beigām, pie mums biedrībā cilvēki ar redzes traucējumiem var iziet rehabilitāciju t.sauc. garajā grupā (līdz šim to varēja tikai Rīgā). 
Bez šaubām, viens no galvenajiem notikumiem bija 5. jūnijā, kad nodevām ekspluatācijā “Dvēseles veldzes dārza” dzīvojamo ēku. Tur šajā gadā uzturējušies vairāk kā 60 cilvēki, “Dvēseles veldzes dārzu” apmeklējuši vairāk kā 400 viesi, tur darbojušies vairāk kā 2000 cilvēki, lielākā daļa tie bijuši mūsu pašu cilvēki ar invaliditāti, tāpat dažādi atbalstītāji, uzņēmēji, privātpersonas, skolēni. Visus nemaz nevar nosaukt. 
Esam ievākuši rudenī bagātīgu ražu, “Dvēseles veldzes dārzā” top sanitārais mezgls, ir uzbūvēta tējnīca un strūklaka “Sajūtu parkā”, kad laika apstākļi atļauj, joprojām tiek veidoti parka celiņi. Pateicoties četriem uzņēmējiem, šobrīd «Dvēseles veldzes dārzā» tiek veidots auto stāvlaukums un daudzas citas lietas. 
Rudenī esam uzsākuši renovēt lielo zāli biedrībā, kurā varēsim rīkot dažādus pasākumus cilvēkiem ar invaliditāti, rīkot seminārus un citas aktivitātes. Tās varēs vienlaicīgi apmeklēt 200 līdz 250 cilvēki. 
Aktīvi šovasar darbojās Pludmales pieejamības komplekss cilvēkiem ar invaliditāti, to apmeklēja 1016 cilvēki. Kā atceramies,  laika apstākļi šovasar nebija labvēlīgi, taču salīdzinājumā ar pagājušā gada 732 apmeklētājiem, šogad ir ievērojams pieaugums. 
Priecājamies par katru atbalstītāju, ziedotāju, par brīvprātīgā darba veicējiem! Pateicos katram darbiniekam, kurš godprātīgi un atbildīgi strādājis ar iniciatīvu, lai būtu par svētību katram cilvēkam, kurš nāk pēc palīdzības uz mūsu biedrību. Šos paldies varētu turpināt un turpināt!
6. novembrī Māris Ceirulis un Andi Dzērve Rīgā sniedza konsultācijas par universālo dizainu uzņēmējiem un vadīja unverālā dizaina semināru projektā “Koka Rīga”. 
Atkārtoti tika apsekota koncertzāle “Lielais dzintars” un izvērtēti veiktie uzlabojumi vides pieejamības jomā. 
9. novembrī biedrības pārstāvji bija uz semināru Liepājas domē “Laika un darba plānošana”. Vairākas reizes esam bijuši uz NVO Sadarbības tīkla tikšanos Diakonijā, kur tika apspriesti dažādi cilvēkiem ar invaliditāti aktuāli jautājumi. 
20. novembrī bijām uz konferenci Diakonijā par cilvēku ar invaliditāti veselības aprūpi. 
27. novembrī biedrībā viesojās sociālie darbinieki un pašvaldību pārstāvji no Rīgas plānošanas reģiona. 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.