Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
13.12.2012 Autors: LNB

Laiks no pagājušās avīzītes iznākšanas brīža līdz šim ir bijis ļoti intensīvs. Biedrībā visu laiku risinājušies dažādi notikumi – ir braukts uz dažādiem semināriem un konferencēm. 23.oktobrī bijām Talsos uz konferenci „Sociālās partnerības veidošana Kurzemē”. Par pilsonisko līdzdalību un ilgtspējīgu demokrātiju runāja politologs Ivars Ījabs. Par Sociālās partnerības nozīmi reģionos un valsts attīstības perspektīvām stāstīja 11. Saeimas deputāte, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sekretāre Lolita Čigāne. Liepājas pilsētas domes eksperte NVO un sabiedrības integrācijas lietās Brigita Dreiže prezentēja pētījumu „Sociālās partnerības iespējas Kurzemē”. 
 
Esam snieguši vairākas konsultācijas par vides pieejamību būvniekiem un arhitektiem, rakstījuši vēstules par vides pieejamību dažādos objektos.
 
Novembrī četras dienas bijām seminārā Bernātos, kurā klausījāmies lekcijas par cilvēku ar invaliditāti vajadzībām un integrācijas iespējām, piedalījāmies darba grupās – lomu spēlēs, iejūtoties cilvēku ar dažādām invaliditātēm lomās. 

14.novembrī piedalījāmies SIF rīkotajā „Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas „NVO fonds” un divpusējas partnerības veicināšanas” atklāšanas pasākumā.
 
22.novembrī Māris Ceirulis piedalījās Latvijas Neredzīgo biedrības kongresā, kā arī Cilvēktiesību biroja rīkotajā pasākumā par sadarbību ar pašvaldībām.
 
Esam nosūtījuši vēstuli labklājības ministrei Ilzei Viņķelei par Latvijas Neredzīgo biedrības Rehabilitācijas centru un citiem biedrības īpašumā esošajiem īpašumiem, par cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību, rehabilitācijas pakalpojumu pieejamību un nodrošināšanu lauku vidē. Esam nosūtījuši arī vēstules dažādām ministrijām ar ierosinājumiem Nacionālās attīstības plānam. 13.novembrī bijām uzaicināti uz Saeimas apakškomisijas sēdi, lai prezentētu mūsu biedrības iesniegtos priekšlikumus Nacionālās attīstības plānam.
 
Novembra sākumā deviņi biedrības biedri Rīgā apmeklēja hokeja spēli, šo iespēju laipni dāvināja Rīgas „Dinamo” klubs.
 
21.novembrī rīkojām bezmaksas koncertu mūsu biedrības brīvprātīgajiem un aktīvākajiem biedriem, kurā koncertēja Aleksandrs Ļebedevs ar savu grupu.
 
No 26. līdz 30.novembrim biedrībā bija izstāde, kurā ar saviem darbiem piedalījās Eiropas Sociālā fonda projektu „Cilvēk, nepaliec malā – iesaisties!” un „Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība personām ar redzes traucējumiem Latvijā” mērķu grupas dalībnieki un citi biedri. Vienkopus bija aplūkojami dažādās rokdarbu tehnikās darināti darbi, floristu sniegums, ādas apstrādes un filcēšanas nodarbībās tapušie izstrādājumi un klūdziņu pinumi. Katrs izstādes dalībnieks bija radis pašrealizācijas veidu, kas sniedz gandarījumu pašam, pārsteidz un priecē arī citus.
 
Biedrība joprojām aicina iesaistīties cilvēkus ar invaliditāti nodarbībās. Neredzīgo biedrībā tiek darināti rokdarbi - ādas izstrādājumi, floristika, pinumi, mezglojumi. Šajās aktivitātēs katrs var iesaistīties un tad, kad pamati apgūti, var sākties radošs patstāvīgs darbs. Biedrība palīdz rokdarbus realizēt. Cilvēkiem tā ir iespēja pie savas pensijas nopelnīt klāt kādu latiņu.

15. decembrī plkst.11.00 biedrības pirmajā stāvā notika Novusa dubultspēles kausa izcīņa biedrības biedriem.
     
Cilvēki, kuriem ir redzes invaliditāte, var pieteikties uz bezmaksas Latvijas Neredzīgo biedrības žurnāla „Rosme” abonementu nākošajam gadam, interesēties biedrības birojā, tālr. 63431535.
     
Liepājas Neredzīgo biedrības biedriem ir iespējams saņemt friziera pakalpojumus. Friziere Gunita Kronberga pieņem otrdienās un ceturtdienās no plkst. 13.00 līdz 17.00, trešdienās no plkst.10.00 līdz 17.00. Zvaniet Gunitai, lai pieteiktos pa tālr.29729726. 
     
Šuvēja pieņem otrdienās no plkst.9.00 līdz 12.00.  Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.