Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
26.08.2010

Sveicināti visi atkal. Liekas, ka es jūs uzrunāju pavisam nesen, bet patiesībā jau ir sācies cits mēnesis. Lieta tāda, ka mūsu avīzīte šajā pusgadā iznāks katru mēnesi. Visi pēc vasaras atvaļinājumiem esam jau atgriezušies darbā, iestrā-dājušies un atkal darāmā ir pilnas rokas. Mēs biedrībā turpināsim visus iesāktos darbus, bet ir atsevišķas darbības jomas, kam gatavojamies pievērst lielāku uzmanību. Pirmā ir vides pieejamības uzlabošana redzes invalīdiem. Vienkārši runājot, tas nozīmē strādāt pie tā, lai mūsu cilvēkiem būtu atvieglota pār-vietošanās ielās, autobusos un iestādēs: lai būtu nodrošināts kāpņu pirmā un pēdējā pakāpiena dzeltens krāsojums, lai stikla durvis būtu iezīmētas ar dzeltenas krāsas joslu, lai pil-sētas ielās apgaismes stabi un ceļazīmes būtu marķētas ar dzeltenas krāsas joslām un līdz ar to vieglāk ieraugāmas.
Protams, it kā neizklausās sarežģīti, bet kā ikkatrs jauns ievedums (it īpaši ja tik daudzus gadus tam nav pievērsta pietiekama uzmanība), tas prasa nebeidzamu vēstuļu rakstīšanu, tikšanos ar dažādu iestāžu vadītājiem, viņu informēšanu, pārliecināšanu un tā tālāk. Jāsaka gan, ka Liepājā, ar Domes atbalstu daudzas lietas ir mainījušās uz labo pusi un te reti kurš ir jāpārliecina par to, ka redzes invalīds arī ir cilvēks un ka viņam tāpat ir sava dzīve, savas kārtojamas lietas, kuru dēļ jādodas uz pilsētu, jāizmanto sabiedriskais transports un jāapmeklē dažādas iestādes (ne tikai poliklīnikas).
Kā jau minēju, Liepājā šīs lietas mainās uz labo pusi, bet citās rajona lielākajās pilsētās vai pagastos situācija no ”nāves punkta” tā īsti vēl nav izkustējusies. Kaut gan izpratne un vēlme lietas sakārtot noteikti ir. Piemēram, ir bijušas pārrunas gan ar Aizputes, gan Kuldīgas domes pārstāvjiem, kuri ir izrādījuši patiesu ieintere-sētību. Šo jautājumu risināšanai tad arī vēlamies pievērst pastiprinātu uzmanību un ceram, ka tuvākā vai tālākā nākotnē visi mūsu biedri sev apkārt jutīs reālas izmaiņas, kuras viņiem atvieglos pārvietošanos.
Vēl nepastāstīju jums par citiem mūsu darbības virzieniem, jo to šobrīd neļauj ierobežotais avīzītes formāts. Tomēr mazliet pacietības! Nākamais mēnesis nav aiz kalniem, kad atkal iznāks avīzīte un tajā tad arī centīšos jūs visus informēt par mūsu plāniem. Ar vārdu „mūsu” es šeit domāju ikvienu biedrības biedru, jo darbs ir kopīgs un bez jums padarītajam nebūtu jēgas.
No priecīgiem notikumiem gribas vēl vienīgi pieminēt, ka tiem vairāk kā 50 invalīdiem, kuri strādā pakošanas darbos mūsu telpās uzņēmuma IG Latvijas filiālē, ir pagarināti darba līgumi un viņi turpinās strādāt arī vēl novembra mēnesī. 
Visiem ikdienā Dieva svētību un pasargāšanu vēlot,

Liepājas Neredzīgo biedrības vadītājs Māris CeirulisFacebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.