Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
31.10.2017 Autors: LNB

Liepājas pilsētas pašvaldības atbalstītais projekts „Iedegties cerībā – piedzīvot darbos” turpinās. Sociālās iekļaušanas kursa “Dzīves skola” ietvaros, 31. augustā dalībnieki, sakāpuši divos mikroautobusos, devās iepazīt Pāvilostu. 
Stāsta  ekskursijas dalībniece Ināra Ozola: “Tikšanās ar muzeja vadītāju un gidi Irinu Kurčanovu notika pie Pāvilostas Sv. Pētera - Pāvila ev. lut. baznīcas. Viņa mūs ieveda baznīcā un izstāstīja par šo gaišo lūgšanu vietu. Baznīcā kalpo mācītājs Andris Brikšķis, 2010. gada 4. jūlijā tajā iesvētīta kancele, kuru izgatavojis pāvilostnieks Guntis Šēns. 2008.gada 21.decembrī bīskaps Pāvils Brūvers iesvētījis jauno, kokā griezto baznīcas altāri un iesvētījis arī attēlos rādīto Krusta ceļu, ko pāvilostniekiem dāvinājusi Liepājas Sv. Annas baznīcas draudze. 
Tālāk devāmies uz Pāvilostas novadpētniecības muzeju. Pāvilostas pirmsākumi meklējami 1879. gadā, kad vācu barons Otto Fridrihs fon Lilienfelds šeit dibināja ostu un pilsētu, to nosaukdams sava brāļa – Kurzemes gubernatora Paula fon Lilienfelda vārdā – par Pāvilostu (Paulshafen). Pāvilostas straujāka attīstība sākās 1878. gadā, reizē ar Liepājas kara ostas izbūvi, ko uzsāka 1893.gadā un kuras būvdarbos izmantoja akmeņus no Pāvilostas un Sakas. 19.-20.gs. mijā sākās buru kuģu būve. Pāvilostā uzbūvēti 15 buru kuģi, kuru tālākie kravu pārvadājumi sasnieguši Francijas un Spānijas krastus. Pirmā Pasaules karā stipri izpostīja pāvilostnieku buru kuģu un motorlaivu floti. Ap 1935. gadu zvejnieki apvienojās kooperatīvā un no Pāvilostas uz Liepāju veda akmeņus, ķieģeļus un spirtu. 1947.gadā Pāvilostā nodibināja zvejnieku arteli “Dzintarjūra”, bet 1974.gdā tas kļuva par Liepājas zvejnieku kolhoza “Boļševiks” nodaļu, jo tāda bija tā laika politika. 
  Ar interesi aplūkojām pilnīgi nokomplektēto Sakas novada tautastērpu, kurš 2003. gada XXIII Latviešu Vispārējo Dziesmu svētku tautastērpu skatē ieguva godpilno 1. vietu. Sakas tautastērps ir vienīgais sava veida tautastērps Latvijā, tam ir atšķirīgs krāsu zieds, brunču audumam izmantots dreļļu raksts. Muzejs lepojas ar daudzām unikālām lietām - 18. gadsimtā kaltām bronzas saktām un jostām, zvejas rīkiem.
Muzeja izstāžu zālē apskatījām izstādi par padomju laikiem Pāvilostā (ekspozīcija ''Padomju laiki Pāvilostā 50-80. gadi.'') un mansarda stāva izstāžu zālē priecājāmies par dažādiem neparastiem rokdarbiem.
Redzējām jauno muzeja palīgēku. Tajā atradīsies ne tikai ekspozīcija, bet arī publiski pieejama tualete cilvēkiem ar invaliditāti, daļa ēkas tiks atvēlēta malkas glabāšanai. Tā iesaukta par "Tīklu māju". Muzejs aicina cilvēkus, kam mājās glabājas kāda vēsturiska lieta vai senatnes liecība, ar tām papildināt esošo ekspozīciju.
No agrākās zvejas ostas, šobrīd Pāvilosta kļuvusi par jahtu, kuteru, un laivu pieturas vietu, aktīvu rīdzinieku - sērfotāju, vasaras paradīzi. Pāvilosta piesaista ar plašu pludmali, spirgtu vēju, svaigi kūpinātu zivju smaržu, izbraucieniem jūrā, pašgatavotām koka laivām un arī Pāvilostas rotām. Apmeklējām Rolfa un Ingrīdas Jansonu rotu darbnīcu - veikalu "Jūras rotas", kurā var apskatīt un iegādāties rotaslietas un interjera priekšmetus no jūras krastā atrastiem akmeņiem, ūdens un smilts noslīpētiem stikliņiem, nogludinātiem kociņiem un dzintara. Acis piesaistīja ne tikai auskari no stikliņiem, bet arī ar smiltīm vai maziem dzintariņiem pildīti magnētiņi, jūrmalā salasītiem akmeņiem rotāti pudeļu aizbāžņi, gredzeni, matu sprādzes. 
Pabijām pie Pāvilostai cauri plūstošās Sakas upes, kas ir viena no visīsākajām -  tikai 6 km, un visdziļākajām upēm Latvijā. Vietām upes dziļums sasniedz pat 11 metrus, Vēl devāmies baudīt gan vietējā veikaliņā nopērkamās, gan viesu nama "Zvilnis" saimnieka Dzintara sarūpētās kūpinātās zivis. Viesu māja "Zvilnis" Smilšu ielā, ļoti tuvu jūrai. Redzējām arī zivju kūpināšanas procesu. Bija ļoti, ļoti garšīgi! Apēdām katrs pa lielam asarim. 
 
15.septembrī tika aizvadīta pirmā pilates (atveseļošanās vingrošanas) nodarbība cilvēkiem ar invaliditāti. To vadīja sporta instruktore Kristīne Kleinšmite. Šīs nodarbības biedrības zālē notiks vienu reizi nedēļā līdz Ziemassvētkiem.  Interese par nodarbībām bija ļoti liela.  Tādēļ, lai dotu iespēju lielākam interesentu skaitam piedalīties nodarbībās, dalībnieku skaits grupā pat tika palielināts.
 
No marta līdz septembra beigām centrā ,,Dvēseles veldzes dārzs”, turpinot domāt par cilvēku ar invaliditāti atpūtas un rehabilitācijas iespējām, ir veiksmīgi norisinājies projekts ,,Šodien iesaisties, piedalies un baudi ,,Dvēseles veldzes dārzu” Ziemupē”, ko atbalstīja Lauku atbalsta dienests un Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstības programma. Ir uzstādīti 5 āra trenažieri, piemēroti arī cilvēkiem ar invaliditāti, izgatavoti un uzstādīti 15 laivas formas atpūtas soli,  izveidots košumkrūmu labirints, kuru var izbraukt arī ratiņkrēslā sēdošais. Lai peldi dīķī varētu izbaudīt cilvēki, kuri nevar paši paiet, iegādāti 3 peldēšanai pielāgoti ratiņi. Esam izveidojuši pavisam ko nebijušu Latvijā -  lielformāta figūru spēļu komplektus – ,,Āra šahs un dambrete”, ar gandrīz pusmetru augstām spēļu figūrām. 
Soli pa solim veidojot “Dvēseles veldzes dārzu” interesantāku un sakoptāku, ceram, ka ar laiku tas būs populārs brīvdienu galamērķis arī ģimenēm ar bērniem un lauku ceļotājiem. Ikviens interesents būs aicināts apskatīt un piedalīties bez maksas.
 
Oktobra beigās noslēdzās A/S „Latvijas valsts meži” atbalstītais projekts „Sociālās palīdzības sniegšana”. Tā laikā tapošanas, radošās mākslas un mājamatniecības nodarbībās tika iesaistīti 110 dalībnieki gan no Liepājas, gan citām Latvijas pilsētām.
Radošās mākslas nodarbību pasniedzēja Marika Beļēviča: „Radošās mākslas nodarbības palīdzēja daudziem attīstīt dzīvē tik nepieciešamo komunikācijas prasmi - stāstīt par savu radīto darbu, izteikt savas domas vārdos, spriest par un ap mākslu, vārdiski atklāt radītā darba krāšņumu. Nodarbībās katram bija jāmeklē radošie risinājumi, jāpēta, jāvērtē, jāatklāj un jākontrolē savas emocijas, izliekot tās uz papīra. Darbs mācīja pacietību un rūpību, attīstīja roku un pirkstu sīko motoriku. Mācījāmies ieraudzīt, izprast un attēlot redzamās pasaules un lietu kārtības uzbūvi, apjomu, materialitāti un telpu, attīstījām loģisko domāšanu, meklējot kopsakarības un iedziļinoties niansēs. Nodarbību dalībnieki ir ieguvuši priekšstatu par dažādiem mākslas veidiem, stiliem, kompozīciju, centušies būt brīvi savās radošajās izpausmēs. Tāpat tika apgūti krāsu salikumi, formas un gaismēnas likumsakarības, dažādi materiāli - akvarelis, guaša, zīmuļi, krītiņi, pasteļi u.c. Atklājot sevi ar krāsu palīdzību, mācījāmies paskatīties un ieraudzīt lietas citām acīm un būt radošiem.
Nodarbībās katrs, pateicoties savai iztēlei, pārtapa par MĀKSLINIEKU, gūstot prieku, ticību sev un savām spējām."
Tapošanas nodarbību pasniedzēja, Līga Ozoliņa: „Nodarbības notika divas reizes nedēļā, tās bija ļoti labi apmeklētas. Kādam tas bija izaicinājums –  ar rokdarbiem nodarboties savā mūžā pirmoreiz, citam sen iegūtu zināšanu atjaunošana. Rezultāts priecēja ikvienu - mums tapušas šalles, cepures, cimdi, zeķes un pat filcētas puķes. Bija iespēja savstarpēji sadraudzēties un parunāties par dzīvi, uzklausīt un sniegt savstarpēju atbalstu.”
  Sergejs Bespaļenkovs, mūsu mājamatniecības nodarbību pasniedzējs, ikvienam nodarbību dalībniekam mācīja mīlestību pret koku. Un, liekot lietā izdomu, no sākotnēji necila materiāla, tika izveidots kaut kas pilnīgi nebijis.
  
No 2017. gada 1. novembra līdz 2019. gada 30. aprīlim Liepājas Neredzīgo biedrība projektā, „Saredzi citādāk” cilvēkiem ar I, II, III grupas invaliditāti (prioritāte cilvēkiem ar redzes invaliditāti) piedāvās teorētiskas un praktiskas nodarbības.
Mājturības un dārza darbu nodarbībās tiks apgūtas mājas un lauku darbu  prasmes. Mācīsimies par veselīgu uzturu, gatavosim, apgūsim galda klāšanu un galda kultūru, “Dvēseles veldzes dārzā” ievāksim ražu un sagatavosim izaudzēto ziemai.
Mājamatniecības nodarbībās gan biedrībā, gan centrā “Dvēseles veldzes dārzs” interesenti varēs apgūt noderīgas saimnieciskas prasmes, piemēram, nelielu sadzīves priekšmetu labošanu, sīku telpu remontdarbu un galdniecības darbu veikšanu.. 
Datorapmācības nodarbībās vājredzīgie un neredzīgie cilvēki apgūs “runājošo” programmu JAWS un Zoomtext lietošanu, Word un Excel, saziņas programmu Skype, sociālo tīklu lietošanu, informācijas meklēšanu un saglabāšanu, i-bankas izmantošanu. Ikvienam interesentam būs iespēja saņemt informāciju par  jaunumiem interneta tehnoloģiju  jomā un mobilo tālruņu lietošanu.
Apmācības pilsētvides pieejamībā nozīmē, ka nodarbību vadītāja vadībā nelielās grupās notiks Liepājas pilsētvides iepazīšana. Izzināsim pilsētā izvietotās  taktilās kartes,  apskatīsim interesantākās vietas un objektus, viesosimies pludmales pieejamības kompleksā un izpētīsim tajā piedāvātās aktivitātes. Nodarbības notiks gada siltajā laikā, tātad no nākamā gada maija.
Interesentus ne tikai no Liepājas, bet arī citur dzīvojošos, aicinām pieteikties biedrības projektu daļā vai zvanot pa tālr. 26056026 Zandai vai Jeļenai. Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.